Termín: 05.06.2020 - 09.06.2020, 5 dní
Cena od: 7 700 Kč
Silvrettahochalpenstrasse - Montafon - Silbertal - Lech - Formarinsee -Arlbergpass - Pitztal - Warth - Reutte.
Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je dle fyzické kondice každého účastníka prodloužit nebo zkrátit. Doporučujeme horská nebo treková kola.
1. den: Odjezd z Prahy v cca 23 hod. Noční přejezd.
2. den: Ráno vyložení kol na hranici Tyrolska a Vorarlberska. Výšlap na Bielerhöhe. Vyhlídkový sjezd na bicyklech podél smělého vodního díla, po silnici SILVRETTAHOCHALPENSTRASSE, nádherným přírodním amfiteátrem pod hřebenem věčně zaledněného masivu Silvretta. Pokračování po cyklostezce vedoucí půvabným krajem MONTAFON s možností odbočky do údolí SILBERTAL, kde lze i s kolem vyjet lanovkou Kristbergbahn mezi rozkvetlé louky se stylovými statky a pasoucími se kravami. Panoramatická jízda do města Bludenz. Celkem cca 45-65-80 km. Přejezd busem na ubytování do vesničky Flirsch, nedaleko St. Antonu am Arlberg.
3. den: Odjezd autokarem do mondénního turistického střediska LECH (v roce 2004 zvoleného za nejkrásnější vesnici Evropy), srdce tzv. Lechtalských Alp, atraktivní oblasti s neporušenou přírodou zdobenou působivě formovanými vrcholky porostlými travou. Výšlap na kolech okouzlující cestou k jezeru FORMARINSEE - přírodnímu skvostu se zeleno-modrou vodou považovanému za nejkrásnější místo celého Rakouska. Odpočinek na chatě Freiburger Hütte. Fakultativně výjezd k dalšímu romantickému jezeru SPULLERSEE (celkem cca 35 - 45 km). Odpoledne na zpáteční cestě do hotelu autobus zájemce vysadí v ARLBERGPASSU - 1 783 m, odkud se lze na kole vydat 7 km z kopce do ST. ANTONU a dále 13 km po cyklostezce až do místa ubytování (celkový přídavek 20 km). Variantně pro "necyklisty" odpolední návštěva St. Antonu. Nocleh.
4. den: Přesun busem k nástupní stanici vyhlášeného lyžařského střediska PITZTAL, impozantního údolí obklopeného mohutnými ledovcem a majestátnými horskými štíty vypínajícími se přes 3 000 m vysoko. Cykloturistika podél dravé řeky Pitze přes typická městečka a vesnice dolů údolím až ke břehům Innu. Ukončení etapy v Landecku (možnost koupání). Celkem cca 60 km. Návrat na ubytování.
5. den: Přejezd autobusem do vesničky WARTH. Cyklovýlet po nejkrásnější části populární cyklostezky LECH RADWEG, pohodlnou cestou po proudu stejnojmenné řeky protínající hluboko zaříznuté údolí s charakteristickými kostelíky a příjemnými hostinci. Cíl v tyrolském REUTTE. Celkem cca 65 km. Příjezd ve večerních hodinách (Praha cca 22.30 hod.).
Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník