reklama
Země: Norsko Norsko

Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

V době, kdy bylo v ČR +20 st tepla, jsem zaletěl do norského Tromsa, kde bylo snad -20 st v noci. Tromso leží 400 km za polárním kruhem.

Byl jsem tam 5 dnů + dva dny v trojměstí Gdaňsk při návratu.

Sněhu spousta, krásné scenérie ale jinak by dva dny taky stačily. Není tam celkem co dělat.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.04.2024
Autor: Marin7
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    Tradičně jsem zapomněl na fotky :-)

    https://www.rajce.idnes.cz/marin7/album/2024-3...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

           

      Pěkné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2024
      Autor: choura
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    Nádherné fotky! Do mrazu bych neměla odvahu jet a už vůbec ne spát ve stanu. Musel to být hezký zážitek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

           

      Díky. Zima mi nebyla, jenom jsem se poučil, že bez peněz za polární kruh nelez. :-)

      Kdybych chtěl psí spřežení, sobíky nebo velryby, tak bych musel prodat ledvinu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2024
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    Dóbrý! Fandím, připomínáš mi mé mládí, dnes už bych na to neměl, tak jen držím nejen palce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    Vždy máš nádherné cesty (+ fotky z nich), ale tohle je něco úžasného :-)
    (můžeš mi říct, čím se tam topí? Elektřinou?)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

           

      Díky, taková pochvala potěší. :-)

      Musí tam topit něčím ekologickým, protože jsem neviděl ani necítil kouř.

      Snad elektřina nebo plyn. Je tam čisto, i sníh je čistý. Nakonec jsem ho jedl, protože jsem měl žízeň. Trefil jsem se do dnů, kdy byly obchody zavřené. Ne celou dobu, ale nepočítal jsem s tím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2024
      Autor: Marin7
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

           

      Asi elektřinou, mají i na vývoz. Tam mají řeky spád, v polabí turbínu pořádně neroztočíš a na malých říčkách možná tak mlýnské kolo. Taky mají malou hustotu obyvatel.
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-norska-se...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2024
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    Bude některá tvoje další cesta ještě hezčí?
    Já viděla o Velikonocích sníh aspoň z dálky a jak jsem byla nadšená a ty jsi mě pěkně trumfnul. Jen teploty se blížily 30°C.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    Na ranní mrazíky a sníh nejen na horách v Česku ses dobře adaptoval.
    Jsi šikula

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2024
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    Jako vždy - paráááááda.
    Jen teda těch -20° C v noci, to bych asi ve stanu zažít nechtěla. Měl si sebou nějaké topidlo nebo si ho musel zadýchat sám?!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2024
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

           

      Spal jsem oblečený a měl lehký letní spacák. Nebyl problém. A ještě malou vychytávku. Dvě karimatky svázané k sobě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2024
      Autor: Marin7
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

         

    V jednom místě na fotkách píšeš, že tě místní policie se stanem vyhnala. Bylo to zřejmě na nějakém hřbitově. Obecně ve skandinávských zemích platí, že můžeš přespat kdekoliv, pokud to není méně než 150 metrů od obydlí, když je to méně, musíš se zeptat místních, zda souhlasí (vesměs ti to povolení dají)
    Co tě vedlo k tomu, abys dlel ve stanu zrovna na hřbitově?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2024
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Velikonoce za polárním kruhem 3/2024

           

      Tromso je na pevnině a na ostrovech, přičemž neni znát, co je co. Tohle byl hřbitov na ostrově poblíž centra. Bylo to takové šikovné místo, kterých tam moc není. Policajtum se nelibil ten hřbitov a nakonec ani ten ostrov. Tak jsem se přesunul dost daleko na pevninu a ráno jsem zjistil, že je to opět okraj hřbitova. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2024
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
28.06.2024, 12 dní
26 940 Kč
cyklistický Letecky

Ostrovy za polárním kruhem na kole

 (CK Kudrna)
05.07.2024, 17 dní
47 800 Kč
cyklistický Autobusem

Norskem na kole

 (Martin Hájek, CK Kudrna)
26.07.2024, 15 dní
29 800 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

203 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 2. část

2. část - Welcome to Kazachstán!   „Tahle země není pro starý!" všimnul si Luděk, když jsme seděli v bufetu…
Peggy | 28.04.2024

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024