reklama
Země: Česko Česko

Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

Ahoj,
kam se letos chystáte na kolo? Něco nového kromě známých klasických tras?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.01.2024
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

         

    Okruh: 1. po Slovensku
    2. po Rumunsku
    3. po Bosně a Herceg.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2024
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

         

    Už pár let uvažuji projet si aspoň část Green Velo.
    https://greenvelo.pl/ Jen mě odrazuje, že částečně vede těsně u hranic s Běloruskem.
    Pěkná je prý i Velo Dunajec
    https://www.znajkraj.pl/velo-dunajec...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2024
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      Velo Dunajec vypadá opravdu pěkně. Kde tohle vyčucháš?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2024
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

             

        Narazil jsem na to Youtube, je tam několik videí.
        Dají se tam najít i jiné zajímavé tipy např. Mnichov - Benátky za 24 hodin. :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.01.2024
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      Nedoporučoval bych začínat v Zakopanem, je to tam na můj vkus děs běs. Pokud by jsi to natáhl a začal v Čadci a jel podél Bystřice (skvělá cyklostezka) směr Oravská přehrada a v Námestove pak zabočil směr Trstená a Suchá hora, tak se na ten Dunajec napojíš.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2024
      Autor: kotek
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

             

        Nevíš, prosím, jestli není u Dunajce zákaz nocování na odpočívadlech a jak je to tam s medvědy?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2024
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

               

          Obecně lze říct, že Polsko je v oblasti nocování ať už v autě , karavanu velmi tolerantní. Pokud se nepostavíš na nějaké vyloženě turisticky profláklé místo, nebo nějaký soukromý pozemek, tak se nic neděje. Já jsem se tedy osobně s ničím takovým nesetkal.
          Pro kolaře to považuji za zemi zaslíbenou. Zatím jsem vždy jel dokut to šlo a postavil stan na první lepší místo. Jel jsem celou trasu podél Odry až po německé hranice, oblast Mazurských jezer, celé pobřeží od německých hranic až do Gdyně, polskou stranu Bukových hor až po Duklu, ...
          S medvědy na polské straně Tater jsem se nesetkal a ani o tomto nebezpečí neslyšel. Slovenská strana v této oblasti je opravdu problematická, a tam to zažil osobně.
          A kampak letos ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2024
          Autor: kotek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

               

          A teď si nejsem jist, zda jsi se ptala na polskou trasu Dunajce, nebo na ten kousek co jde Slovenskem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2024
          Autor: kotek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

                 

            Děkuji. Na celý. Slovenský úsek bych radši projela přes den, ale jak medvěd pozná státní hranici, že :-)
            Kampak letos? To se ptám celou zimu. Už mi došly nápady.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.03.2024
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

                   

              A tak jsem o Velikonocích využila tip malého-jardy, děkuji :-) Dobré to bylo. Pak jsme pokračovali podél té druhé řeky a letošní Rundreise mám odjetou :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2024
              Autor: Quatsch
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

               

          medvede máme už v záhradách , v lese už nie su .

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 08:21
          Autor: oneeeee
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

         

    Pokud mi v práci projde čtrnáctidenní dovolená,
    pokud mi do plánů nehodí vidle tou dobou celkem nové vnouče,
    tak se asi navzdory původně skeptickému přístupu přidám k plánované Road to Hel(l).

    https://www.nakole.cz/diskuse/30326-tour-de...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2024
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

         

    Já bych tedy doporučil trasu ze Strasbourgu (či Karlsruhe) k Středozemnímu moři. Je to v podstaté rovinka, pár kopečků se najde, ale nikoli dlouhých a nikoliv náročných. Jede se podé Rýna, pak podél kanálu Rýn - Rhona, a pak podél Rhony skoro až k moři. Na cestě je spousta krásných měst Štrasburk, Besancon, Lyon, Avignon, Arles, Montpellier, Sete např. Cesta vede většinou po stezce nebo sdílené stezce (voie verte) s velmi omezenou dopravou auty, na silnici se dnes našinec dostane už málo.

    Nádherné údolí řeky Doubs
    https://photos.app.goo.gl/aD9pS6Y1x2tC6cDZ6

    nebo ViaRhona https://photos.app.goo.gl/fGdxeGcDeEJhvfWH9

    Do Karlsruhe jezdí z Norimberku vlak a bere kola.
    Od moře z jihu se zase dá dojet vlaky TER, ty berou kola zdrama, nebo TGV, platí se 10 euro za kolo a v létě je nutná rezervace, jinak místa pro kola bývají obsazená. Ale těma TER se do dá zvládnout za den, asi 3x se přesedá. Není to nic, co b yutrhlo peněženku.

    Informace o tom, jak na vlaky ve Francii jsou na www.doucefrance.cz (Praktické informace) stejně jako další informace o tom co kde vidět nebo sníst.

    Párkrát jsme tu trasu jel, tak tam najdete i reportáže z cest.

    Ve Francii se smí tábořit volně, kromě národních parků a míst, kde je to výslovně zakázáno. Ty podél téhle trasy snad nikde nejsou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2024
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      Kousek kolem kanálu jsme jeli vloni. Ze Strasbourgu do Milhous a od tam na Basilej a na vlak do Zurichu. Vlastně pořád kolem vody. Z Curichu jezdí přímý Railjet až do Bratislavi (přes Vídeň).
      Jo není to špatné, jen pro mě trochu nuda.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2024
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

             

        ano, Strasbourg - Mulhouse je nuda, je to starý, nepoužívaný kanál, to ještě není ten pravý kanál Rýn - Rhona, ale starý boční kanál Rýna, no a jediné rozptýlení je těch pár pevnůstek Maginotovi linie co tam zůstalo.

        https://photos.app.goo.gl/u6i24qv4bm7YgNUW6

        Ale to je jen kousek, snad 70 km. Za Mulhouse směr Montbelliard se to mění, tam kanál musí překonat kopec, tak je tam kaskáda zdymadel, blbě se to fotí, člověk by potřeboval být výš, aby ty schody zdymadel byly vidět. A na vršku je rozvodí, to co teče na východ jde do Rýna a pak do Severního moře, to co na západ teče do řeky Doubs pak Saone a Rhony a Středozemního moře. Je zajímavé, že to vlastně není až tak vysoko, to rozvodí.

        Protože stezka vede podél těch zdymadel, překoná se ten kopec docela pohodlně, kousek rovinky, pak 5 metrů kopeček, pak zase rovina, jak po schodech.

        A pak se sjede k Montbelliardu a dál podél Doubs, a tm to je opravdu čirá krása.

        Měl si pech na ten nejotravnější úsek cesty :-)

        Ve Francii stezky často vedou podél kanálů, a pokud na nich není provoz, nebo kanály jdou mimo vesnice a města, je to dost jednotvárná jízda, odsejpá to, ale nebaví.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

               

          Jsem si tu Maginotovu linii představoval nějak větší. Tohle vypadá jak vinné sklepy na Moravě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2024
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

                 

            Nejsem na tyhle ty vojenské věci odborník, ale mám za to, že nešlo o nějaké velké pevnosti jako jsou u Verdunu ale právě systém těhle malých bungrů.
            Ten co jsem prolezl a nafotil byl docela velký, jinak jsou to takové bobky, ale nedaleko od sebe, po celé délce hranice kolem Rýna, schované ještě za těmi protipovodňovými valy, on asi maník s kulometem by z takové schovky toho uhlídal dost, jenomže jak víme, Němci, už pod druhé, hodili bobka na neutralitu Belgie a linii obešli a bylo po vtákách....

            Tyhle jsou z "cesty pevností" - Piste des Forts" severně od Strasbourgu

            https://photos.app.goo.gl/he9ReLbXSTNwz4BS7

            Na jih od Strasbourgu je kousek od cyklostezky museum Maginotovy linie, ale ještě si nenašel si to prohlídnout.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.01.2024
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      ..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2024
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      Ano, také doporučuji, jde pravděpodobně o nejkrásnější trasu ve Francii. Du Midi je bílá šotolina plná prachu, EV1 podél atlantiku plná lidí, sever, Normandie EV4 moc kopců - jen pro WW2 nadšence, EV3 od Holandska na Paříž nuda, silnice.
      Trochu tu trasu na jih k moři kazí část cyklostezky na jih od Lyonu, kde je to do kopce po lesní pěšince, ale je to krátké, dá se to přežít. Na jihu u moře najdete prázdné čisté pláže hned u cyklostezky, bez lidí, na Adama, možná přijde i Eva...
      Klid a mír tam je.
      Kempování na divoko žádný problém.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2024
      Autor: Rob144
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

             

        Robe, asi máš natrasováno pro MTB.
        Z Lyonu musíš po levém břehu, přejedeš Rhonu u té podivné budovy musea Confluance a pak jedeš na Givors. Je tam kopeček, jede se po málo frekventované silnici. Z Givors už je "zelená cesta - voie verte". Dá se o obou březích. Takhle:
        https://www.relive.cc/view/v7O9DGP14Lv


        Kanál dvou moří jsem jel vloni koncem února. Z Bordeaux do Sete. Cyklostezka začíná až za Langonem, asi 60 km od Bordeaux na východ, tedy tam začíná i ten kanál. Dál se jezdilo po řece Garrone tak kanál nebyl potřeba. Je to vyasfaltované asi až asi 50 km za Toulouse, tam se přejíždí kopec po silnici. Je to zajímavé místo, Narouze, na vrsšku jsou umělá jezera, kterými vlastně krmí ten kanál vodou. A odtamtud mě navigace nastavená na "silniční kolo" už ke kanálu nepustila, tedy "bez štoliny" do Carcassone a pak dál už po silnici do Narbonne, a zjevně moje navigace neudělala chybu.

        Takhle:
        https://www.relive.cc/view/vrqDgoVQNw6

        Ale v každém případě, nějakých 350 km podél kanálu je afaltová stezka a z toho bych měl v sezoně docela strach. Počítám, že to tam musí být přelidněný, alespoň podle hustoty různých restaurací a občerstvovacích stánků. Když jsem jel já, byl jsem tam na kole úplně sám. Snad jednou jsem potkal podobného magora, jel v protisměru.

        Nezavrjoval bych tu trasu, cestou je hodně k vidění, ale doporučení: stejně jako Labská se jezdí od severu k jihu, Canal du Midi se jezdí od západu
        k východu. Důvod je stejný. Převažující vítr.

        Popis trasy i videa s mapkama je tady:

        https://www.doucefrance.cz/franci%C3%AD-na...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

               

          Hele, potkal jsem video z "nejdivnější cyklostezky ve Francii"
          https://www.youtube.com/watch?v=PEpcG5WEhqY
          nezařadíš to do nějaké cesty?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2024
          Autor: cibi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

                 

            souzay-Champigny - na Loiře, dobrý typ.
            Mám Seinu, od pramene k moři, mám Francii od nejvýchodnějšího bodu k nejzápadnějšímu, Loiramě zatím chybí, stejně jako sever-jih.

            Nevím jestli mi to letos vyjde,čím jsem starší, tím méně mám volného času, čekal jsem opak.

            Díky za typ.
            Loiru jednou pojedu

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.01.2024
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      Jak je to ve Francii s lesními cesty?
      Dá se po nich jezdit? Nebo jsou oplocené?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2024
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

             

        Oplocené?
        Možná někde, ale obecně nikoliv. Po lese se dá rajtovat jako u nás. Jen s těma lesama je to horší. Nejsou stejné jak naše lesy...
        Největší les ve Francii je v Landes (Gaskoňsko) a je to něco jako farma, nebo pole na dřevo.Jen se nesklízí každý rok, ale jednou za 30 let.
        Pinie, vysázené v řadách, i ten les jinak voní než ten náš.
        A cesty jsou pro lesní stroje, ne pro rajtování na kole.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2024
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

         

    Letos do Chorvatska na Kololoď, takže to budou ostrovy mezi Šibenikem a Makarskou. Pokud to klapne...
    U nás Dámská - snad - ale kam, to se ještě neví.

    Jinak si ale každou trasu můžeš oživit - stačí zahnout na neznámou pěšinku nebo to vzít jinou ulicí. Snadno se tak objeví spoustu zajímavostí, o kterých se nikde nedozvíš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2024
    Autor: radka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      :-)
      Prej že jezdím furt stejnou trasu :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2024
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

         

    Bez pořadí mám v hlavě tyto trasy:
    - Santiago
    - Palermo
    - Atény
    - Route 66

    A ještě se mi vrací vzpomínky na sever, na Nordkapp jsem nedojel.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2024
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nějaká nová pěkná trasa na rok 2024?

           

      A není to málo Antone Pavloviči?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2024
      Autor: duče
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024