reklama

Murská cyklostezka

Termín: 23.07.2019 - 30.07.2019, 8 dní
Cena od: 9 550 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Hoška Tour

Murská cyklostezka je mezi znalci známá jako nejrozmanitější cyklostezka podél řeky v Alpách. Vede mírně z kopce a je opravdovou lahůdkou pro cyklisty, kteří zde potkají nesčetné kulinářské destinace. Cyklotrasa začíná v národním parku Vysoké Taury a podél řeky Mur dovede cyklistu do kulinářského hlavního města Rakouska Grazu a do vinařské a termální oblasti na trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Maďarska. Jede se po asfaltových nebo dobře zpevněných cyklostezkách, případně po málo frekventovaných silnicích.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Noční přesun.

2. den: Cyklotrasa údolím k prameni řeky Mur, zpět dolů do města St. Michal, celkem 45 km. Stoupání až k prameni řeky Mur není povinné. STICKLER HÜTTE 1750 m – chata s možností občerstvení pod pramenem řeky Mur. ST. MICHAEL – brána do jedinečného alpského horského světa mezi Katschbergem a Horními Taurami. Oblast je jedním z nejslunnějších regionů v Rakousku.

3. den: Cyklotrasa St. Michael – Murau, celkem 58 km. Trasa vede podél řeky Mur horskou oblastí Lungau. TAMSWEG – historické jádro města, poutní kostelík. MURAU – historické jádro města, v zámku je muzeum hutnictví.

4. den: Murau – Zeltweg, celkem 56 km. Podél řeky Mur do Unzmarktu, dál podle hradu Frauenburg. FRAUENBURG – již z dálky je vidět vysoká Judenburská městská věž. ZELTWEG – dějiště závodů Formule 1.

5. den: Zeltweg – Oberaich. Celkem 68 km, možnost krácení. Přes Knittelfeld, St. Lorenzen a St. Michael stále údolím až do Leobenu a Oberaichu. LEOBEN – zde se vaří světově proslulé pivo Gösser – v blízkosti se nachází muzeum pivovarnictví Gösseum, kde vám během prohlídky nabídnou i ochutnávku piva. Hlavní náměstí, „obývací pokoj města” se středomořskou atmosférou, je největší terasovitou zahradou v Rakousku.

6. den: Oberaich – Graz. Celkem 69 km, možnost krácení. V Brucku obrací řeka Mur svůj tok k jihu. Nejdříve vede cesta bezprostředně podél řeky, později po lehkém stoupání ve stinném lese přímým směrem do Grazu. BRUCK – nad městem zříceniny hradu. STÜBING – skanzen, stavby z celého Rakouska. Graz – hlavní město Štýrska. Futuristická architektura stojí přímo vedle středověkých domů, půvabných uliček, náměstí a romantických nádvoří; exkluzivní butiky se nacházejí vedle pestrobarevných farmářských trhů, kulturní a kulinářské pochoutky jsou na každém rohu a mezi spoustou zeleně. Nejlépe zachovalé středoevropské centrum nebylo bezpochyby zahrnuto do seznamu světového dědictví UNESCO náhodou.

7. den: Graz – Mureck. Celkem 76 km, možnost krácení. Budete projíždět překrásnou krajinou především po málo frekventovaných silnicích a polních cestách mezi poli kukuřice a dýní. LEIBNITZ – pojedete vinicemi Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

8. den: Návrat v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 5x snídaně
  • průvodce

Nástupní místa

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu a České Budějovice. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Hoška Tour
Cestovní kancelář:
Hoška Tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Rakousko Rakousko

Podobné zájezdy

Solná komora na kole

 (CK Mamut tour)
30.04.2020, 4 dny
7 990 Kč
cyklistický Autobusem

Tauernská cyklostezka

 (CK Bondo)
20.05.2020, 5 dní
8 490 Kč
cyklistický Autobusem

Mezi jezery Solné komory na kole

 (CK Nomád)
28.05.2020, 4 dny
6 390 Kč
cyklistický Autobusem

Lago di Garda: Ráj na horském kole MTB

 (CK Bondo)
30.05.2020, 9 dní
11 740 Kč
cyklistický Autobusem

Lago di Garda: Ráj na kole pro pohodáře i borce

 (CK Bondo)
30.05.2020, 9 dní
11 740 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

191 cyklistů (5 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019