reklama

Jezera Julských Alp na kole

Termín: 20.08.2020 - 26.08.2020, 7 dní
Cena od: 10 890 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Sunbike

Julské Alpy ve Slovinsku jsou nádherné pohoří, trochu podobné Dolomitům. Najdeme zde romantická zákoutí s jezery, vodopády a nedotčenou přírodu. Krásné malebné vesnice mají svůj osobitý ráz a jsou vyzdobeny typickými sušáky na seno. V hlubokých údolích vedou cyklostezky a perfektní trasy na kola. Přestože naše trasy budou lehké, budeme si moci přidat podle chuti třeba výjezd na legendární Vršič, sedlo ve výšce 1611 m. Trasy jsou připraveny pro všechny druhy kol a všechny cyklisty.

Program zájezdu

1. den: (CT) Večer odjezd na noc přes Rakousko do Slovinska.

2. den: (PA) Začátek ve sportovním centru Pokljuka. Odtud na kole v horskými lesy přes planinu Zajamnik (salaše) a Planinskou Koču na Uskovnici k Bohinjskému jezeru. Koupání. Na kole po cyklostezce do Bohinjské Bystrice. Společně autobusem na ubytování (50 km).

3. den: (SO) Autobusem k Bohinjskému jezeru. Krásná cyklistika po okolí Bohinjského jezera. Podíváme se na vodopády Savica, vodopády Mostnica. Koupání v jezeře. Projedeme druhou část cyklostezky do Bohinjské Bistrice (50 nebo 65 km) a autobusem na ubytování. 

4. den: (NE) Autobusem k lanovce na Vogar. Tou vyjedeme na planinu nad jezerem a pěšky dosáhneme vrcholu Vogaru. Pěšky nebo lanovkou k jezeru. Koupání a večer odjezd na ubytování.

5. den: (PO) Autobusem před Bled. Objedeme jezero Bled, podíváme se na hrad a do města. Dále budeme pokračovat k soutěsce Vintgar (placená prohlídka). Vjedeme do nádherného údolí řeky Krnica, kterým dojedeme až do Mojstrany. Odtud je to už jen pár kilometrů po cyklostezce ke Kranjské Goře na naše ubytování (55 km).

6. den: (UT) Na kole pod Triglav, nejvyšší horu Julských Alp. Cestou si prohlídneme krásný vodopád Peričník. Po sjezdu do Mojstrany si dáme pivko a dojedeme po cyklostezce na ubytování.

7. den: (ST) Z místa ubytování pojedeme na kolech po staré železniční trati předělané na cyklostezku. Pojedeme k můstkům v Planici a dále ke krásnému Lago di Fusine s výhledem na horu Mangart. Budeme pokračovat do italského Tarvisia - prohlídka. Pak už si to namíříme na hraniční přechod do Rakouska. Zde putování končí. Nakládání kol a odjezd domu (35 nebo 50 km). Příjezd domu kolem půlnoci.

Ubytování

5 nocí s polopenzí ve dvou hotelech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím.

Stravování

Bohatá slovinská polopenze.

Cena zahrnuje

Doprava autobusem, doprava kol v přívěsu pro kola, ubytování, stravování, průvodce, informační materiály a plánky, zákonné pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, DPH.

Nástupní místa

Liberec, Jablonec n.N., Turnov, Mladá Boleslav, Praha a dále po trase Tábor a České Budějovice.

Sunbike
Cestovní kancelář:
Sunbike
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Slovinsko Slovinsko

Podobné zájezdy

O čem se mluví:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

187 cyklistů (3 přihlášení)

Přesmykač pro Favorita, třípřevodník a indexové řazení

Na mém Favoritu se mi po 20 až 30 letech probrousila kladka presmykače na straně co shazuje řetěz z větších…
Brahma | 18.10.2020

Jižní Morava na kole v turistickém duchu

Na jižní Moravě byl na kole téměř každý z nás – pohodová krajina s novomlýnskými nádržemi, výhledem na…
Ladulak | 15.10.2020

Nákolácký podzimní sraz 2020 - Vysočina - Žirovnice, kemp Budín, jak bylo

Rok 2020 se nepochybně zapíše do historie všech lidí a budeme na něj dlouho vzpomínat. Už jaro díky covidové…
HMS | 14.10.2020