reklama

Balkán 2018

Zdravím všechny. Od poloviny května mám v plánu se čtyři týdny toulat na těžko po Balkáně. Plán cesty je, že nechci moc plánovat. Cesta je cíl. Samozřejmě už jsem trochu přemýšlel kde začnu a jakým směrem bych chtěl putovat. Prozatímní plán je dojet někam na začátek Chorvatska vlakem (třeba Záhřeb) a odtud se vydat směrem na jih. Dle chuti volit pobřeží či vnitrozemí a nechat se unášet třeba až do Albánie, kam bych si teda jako mimochodem přál dojet. Cestu mám v plánu absolvovat sám. Ale pokud se tu najde někdo, kdo má ve stejném čase podobný směr cesty,rád se třeba na pár dní s někým spojim. Nebo jen se potkat,vyměnit si dojmy a zkušenosti, dát si nějakou rakiji a zase jet dál každý po svém. Zkrátka jakékoliv setkání s krajanem vítané. Jelikož je to můj první delší výlet na těžko, budu rád za užitečné tipy a rady od zkušenějších kolegů. Třeba by mě dost zajímalo, jak řešit praní prádla, když si povezu věci max na týden. Na vše ostatní jsem doufám dobře vybaven a připraven, ale tohle mi opravdu vrtá hlavou :-) . Karel 32 let okres Beroun.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.03.2018
Autor: Karlos86
  • Re: Balkán 2018

         

    > Třeba by mě dost zajímalo, jak řešit praní prádla, když si povezu věci max na týden.

    Já mám v tomhle teda zkušenosti naprosto minimální, ale prostě jsem to v kempu vymáchal v umyvadle. Tenké funkční prádlo v létě uschne hned, přinejhorším za jízdy rozložené na brašnách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2018
    Autor: JendaH
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2018

           

      Jo asi to tak budu řešit, ono se zrovna moc alternativ nenabízí :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2018
      Autor: Karlos86
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2018

           

      Na sušení na brašnách se velice hodí spínací špendlíky několika velikostí. Z pod gumicuku to může vyklouznout a pod ním to také špatně schne. Když je deštivo, tak se dá sušit někde v kempu nebo pod jakoukoliv střechou, ale musíš mít šňůru. No a nejstrašnější je obléci si mokré funkční triko s obrovským povrchem a chtít ho vysušit prouděním vzduchu za jízdy na kole. Tím velkým odpařováním skoro umrzneš.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2018
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Balkán 2018

             

        ....já "na těle" suším v létě běžně (Moira UL) a ještě jsem nezamrzl ani nechytil rýmu- ono to ve 30-40°C na 5min příjemně osvěží a při teplotách nad 20°C si zvykneš, že to ani nepřijde. Jasně, že nevypereš a nenavlečeš to před dlouhým nebo prudkým sjezdem, při nižší teplotě nabo jízdou v lese(tam se tolik nespotíš a prát často netřeba...;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2018
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Balkán 2018

         

    ....nevím,, jestli ti to pomože- já nevozím věci "na týden", ale jen jednu sadu toho, co mám na sobě(triko, ponožky, kraťasy), plus doplňky "do chladu"(dres s dl. rukávy, dl. nepromok. kalhoty, šušťačku)a peru propocené triko i několikrát za den/kraťasy 2x do týdne. Jedině cyklovložka kalhot schne po vyprání kdekoliv na brašnách max. celé odpoledne. Triko po vyprání a vyždímání obleču a je suchý na slunku do deseti min(i dřív), ponožky jakbysmet. Je to tím, že "dál" jezdím od června a to je teplo. Letos to bude také Balkán na měsíc, ale až v červnu, po svých a opačným směrem(Srbsko,Kosovo, Maledonie,Albánsko,Č.Hora,Bosna,Chorvatsko a přes Maďarsko domů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2018
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2018

           

      Díky za odpověď. Nemám moc zkušeností, takže každá rada dobrá. Termín jsem vybíral právě proto aby nebylo ještě extrémní vedro, a taky mě přes léto už začne asi víc potřebovat moje těhotná manželka :-) .

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2018
      Autor: Karlos86
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Balkán 2018

             

        ....extrémní vedro je "procházka růžovou zahradou" proti těhotné manželce- ať se vše vydaří...;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2018
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Balkán 2018

               

          Díky, jak jsi napsal níže, někde a někdy se začít musí a já jsem v tomhle zvědavě sám na sebe. Samozřejmě počítám s tím že ne všechno se musí povést podle představ, ale nejedu na druhý konec světa a v případě velkých problémů se da vždycky dojet zpátky vlakem. Což doufám nebudu potřebovat. Nejlepší řešení jak se dozvědět jestli na to mám, je prostě vyrazit. A kdyby měla moje nezkušenost znamenat, že s sebou povezu pár kusů oblečení navíc, tak s tím žít dokážu :-) .

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.03.2018
          Autor: Karlos86
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Balkán 2018

                 

            To nebyla žádná kritika- jen poznámka, jak a co vozím na dlouhé cesty já. Tak se to "vykrystalizovalo" po letech a mohla by to být spíš inspirace. Nikdy mi zatím nic nechybělo- spíš přebývalo a oblečení mám "vrstevní" právě kvůli možnosti přidávat a ubírat podle teploty. Taky nejezdím v nepraném prádle a sprchu mám každý den kdekoliv- zpocený bych totiž vůbec neusnul, natož se vyspal......

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.03.2018
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Balkán 2018

                   

              Bát se netřeba ničeho- dnes už máokde hrozí přepadení či nebezpečí okradení, sám se dostaneš "blíž k domácím". Jinak se totiž chovají k "samotáři", dvojice či skupiny si moc nevšímají(pokud nejde o rodinu s dětmi) a zažiješ daleko víc- jen se nebát, nestranit se kontaktu. Chorvati, Černohorci, Srbová i Makedonci jsou Slované s podobnou řečí- proto stačí poslouchat a "nevytasit se" hned s angličtinou. V Albánsku to je jiná- tam se ve městech a u mládeže anglina uplatní, na venkově u starších pak ruky/nohy...
              Jistě zažiješ kopu krásných setkání- jestli budeš chtít, tak se po návratu ozvi na mail.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 19.03.2018
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Balkán 2018

                     

                Jo pár zkušeností s chorvatama z vnitrozemí už mám z mých autocest a pokaždé to proběhlo úplně v pohodě a v přátelské atmosféře. Největší neznámá bude asi ta Albánie, pokud tam dojedu :-) . Jo rád se podelim o zážitky.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 19.03.2018
                Autor: Karlos86
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Balkán 2018

         

    Nevím, jestli se tu ještě někdy objevíš, ale mám tak trochu vlezlý dotaz:
    Kolik vícedenních výprav (po ČR) jsi už (ty sám a sólo) už uskutečnil?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2018
    Autor: AV
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Balkán 2018

           

      Objevím. Po ČR moc nejezdím,žiju v rakousku. Ale otázce rozumím. Tímhle způsobem nemám najeto skoro nic, minulý rok jsem jel týden innskou a dunajskou stezku, jinak pouze jednodenní vyjížďky. Směřuješ tím k něčemu konkrétnímu?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2018
      Autor: Karlos86
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2018

           

      ...někde a někdy se začít musí- a nejlíp se učí na vlastních chybách, ne? ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2018
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Balkán 2018

             

        Jistě.
        Ale ani ty jsi (nejspíš) hned poprvé nevyrazil z domu na čtyřtýdenní expedici.
        Už po týdením/čtrnáctidenním výletě víš (zjistíš), co všechno jsi s sebou vezl zbytečně.
        Teď už máš výbavu (z)optimalizovanou

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2018
        Autor: AV
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Balkán 2018

               

          Ja hlavně nemám v úmyslu soutěžit v polykání kilometrů. Normálně nemám problém dát za den 100 kilometrů ( kolem dunaje klidně i víc), to ale není cílem mojí cesty. Chci jet relax tempo a pokud se mi někde bude líbit, klidně dva tři dny zůstat. Chorvatsko mám projete křížem krážem, celkem obstojně se domluvim a mám v plánu cestou navštívit i pár známých které jsem tam poznal. Minulý rok jsme měli v Chorvatsku dokonce svatbu. Chci být jen úplně sobestacný a nespoléhat se na pomoc druhých. Proto teď sbiram moudra a i když se třeba ptám blbě, každá rada dobrá. Neexistují blbý otázky, pouze blbý odpovědi :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.03.2018
          Autor: Karlos86
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Balkán 2018

                 

            Hm a těhotná manželka se bude doma stresovat, jestli se ti něco nestane. Blbější dobu, něco si dokazovat, sis nemohl vybrat. Chápu, že až začne kolotoč okolo mimina, bylo by mnohem sobectější odjet. Ale manželka tě potřebuje už teď. Promiň, vzpomněla jsem si dobu těhotenství, choť mi neprojevoval téměř žádnou pozornost a zájem. Cítím se tak nějak ošizeně dodnes, i když jsou děcka velké. Těhotnou manželku opečovávej a buď s ní!

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.03.2018
            Autor: plusjedna
            Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Balkán 2018

                   

              Jo chápu že to může vypadat blbě, ale bylo to v plánu ještě než manželka otehotnela a kdyby mě v tom nepodporovala nejel bych. Nepotřebuju to za každou cenu absolvovat než se prcek narodí. Mrzí mě tvá zkušenost, rozumím tvému úhlu pohledu, ale my v tom máme jasno a věnujeme se jeden druhému nejen v těhotenství. A právě proto že si navzájem necháváme prostor a podporujeme jeden druhého s klidným srdcem pojedu. Přesto díky za názor, každá zkušenost je cenná.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2018
              Autor: Karlos86
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Balkán 2018

                     

                Pokud máš doma podporu tak v pohodě, 4 týdny zas až tak dlouhá doba není, vezmi si že třeba takový Nick Crane se oženil a skoro hned nato napěchoval tlumok, přibalil svůj legendární deštník, zamával manželce a vyrazil na sólo 1,5 roční pěší vandr přes celou Evropu. :-)

                http://www.outdooring.cz/Outdoor-clanky...

                Praní moc neřeš, potoky najdeš všude – přemácháš, vyždímáš, a jak říká bi-cyklista hodíš mokré na sebe a v květnu na jižním slunku do 15 minut vše suché, na těle sušit je nejrychlejší – tedy vyjma zadnice kaťat na kterých si sedíš. :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.03.2018
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Balkán 2018

                     

                To ráda čtu. Je fakt, že manželství není vězení a vzájemná láska, podpora, úcta a tolerance v něm musí být. Jinak nefunguje. I tak tě jistě bude manželka pouštět s těžkým srdcem a slzičkou v oku i v obou.:-) Neboj, za pár let tě klidně pustí i na cestu kolem světa a ráda! :-D
                Jinak k cestě, v Polsku jme potkali pár, který každý vezl zadní, přední a řídítkové brašny, jezevca a na zádech bágle až nad hlavu. Zdálo se nám, že toho vezou příšerně moc. Jeli jsme dva týdny a já měla dvě zadní brašny a spacák na nosiči. Přítel vezl zadní brašny a stan a v předních brašnách synove věci. Kluk měl zadní malé lídlovské brašny. Kluci si vystačili, jeden týden jeden dres, druhý týden druhý dres. Já se potím jak vrata od chléva, měla jsem 3 dresy a večer v kempu přeprala. Brašny omotala gumicukama a za ně nastrkala vše, co potřebovalo uschnout i spoďáry.:-) Na polském pobřeží moc vedro nebylo a slunko jme viděli pomálu. Obléct si mokrý dres...brrrrr!!!

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.03.2018
                Autor: plusjedna
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Balkán 2018

                       

                  Obléct si mokrý dres...brrrrr!!!
                  *************************
                  Přes den v horku na sluníčku není nic příjemnějšího, v Alpách jsem takhle máchal triko i třeba 20x za den jen abych se trochu schladil.
                  Trochu výzva to může být v chladnějších krajích kdy tě přes den lijavec durch propláchne, na noc ve stanu máš samozřejmě suché, ale ráno musíš zpátky do toho mokrého studeného protože další suché hadříky nemáš a riskovat promočení spacího si zkrátka nemůžeš dovolit. :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.03.2018
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Balkán 2018

                         

                    Však píšu, že zrovna vedro nebylo a slunko za mraky. Ve 40°C na slunku by to bylo fajn. :-) Taková výzva hned ráno nic moc, ale lepší než tahat obrovský batoh na zádech plný hader.;-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.03.2018
                    Autor: plusjedna
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Balkán 2018

                         

                    Hmm, asi si nechám poradit a budu využívat ten potok. Teď mi pomalu dochází, že jsem minulý rok tu dunaj jel jako slecinka :-) . Jinak budu mít vzadu i vepředu po dvou brasnach a spacakovku vzadu.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.03.2018
                    Autor: Karlos86
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Balkán 2018

                       

                  No já se do kempů moc hrnout nechci, rád bych to celé absolvoval s co nejnižším rozpočtem. Taková je ovšem vize a třeba po cestě zmenim názor :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.03.2018
                  Autor: Karlos86
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Balkán 2018

                         

                    Spát můžeš na hezčích a klidnějších místech kdekoli po venku na divoko, v kempech podél cesty pak jen přes den dle potřeby za pár drobných koupit pouze teplou sprchu – mně se tenhle systém skvěle osvědčil. Naposledy loni měsíc ve Skotsku – 2 sprchy v kempech a 1 ve sportovním centru s bazénem. :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.03.2018
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Balkán 2018

                           

                      Jo ta teplá sprcha jednou za pár dní nebude vůbec na škodu :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 18.03.2018
                      Autor: Karlos86
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Balkán 2018

                             

                        Když vlezeš do sprchy oblečený, budeš mít i vypráno-dva v jednom...:-D:-D:-D

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 18.03.2018
                        Autor: plusjedna
                        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Balkán 2018

                               

                          Konečně použitelná rada :-) :-)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 18.03.2018
                          Autor: Karlos86
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Balkán 2018

                             

                        nemusíš do kempu a sprchu máš denně
                        https://www.azub.cz/galerie/min_13602425420.jpg

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 19.03.2018
                        Autor: ivoh
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Balkán 2018

                               

                          Teplou?

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 19.03.2018
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Balkán 2018

                                 

                            ...když si hodinku před konečnou nabereš teplou nebo "odraženou" na WC reštiky/bistra- tak se ti za tu hodinku ve dvou černých PETkách ohřeje...

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 19.03.2018
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Balkán 2018

                                   

                              Pravda pravda, Karlos jede až v květnu a do teplých krajů, já to pořád podvědomě vztahuju na moje výlety do míst kde ani za těch nejžhavějších letních dnů asfalt pod koly nečvachtá, natož pak zjara nebo teď. :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 19.03.2018
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Balkán 2018

                                     

                                Tam bych nejel, při takových teplotách sedam jedině do auta :-)

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 19.03.2018
                                Autor: Karlos86
                                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Balkán 2018

                               

                          Víčko od PETky a vyvrtat do něj dírky.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 19.03.2018
                          Autor: JendaH
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Balkán 2018

                               

                          Tohle taky není špatný a jen za 10 éček :-) . Ale musíš s sebou táhnout 10 litrů vody navíc, i když třeba jen chvilku.



                          https://www.decathlon.de/solardusche-cao-id...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 19.03.2018
                          Autor: Karlos86
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Balkán 2018

                                 

                            Když se dceři nechtělo do sprchy, tak jsem svolila:"Dobrá,umyj si jen ty nejdůležitější části-papulu, krk, za ušima, podpaží, pipku, prcku, nohy." A šla do sprchy...
                            Na ty nejdůležitější části stačí jen ten, již zmiňovaný, vršek k petce s dírkama. Teda i petka s vodou.:-D Ostatní špína časem opadá.:-D

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 19.03.2018
                            Autor: plusjedna
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Balkán 2018

                                   

                              ....když přidáš druhou PETku s vodou, špína nemá šanci! Já tak jezdím několik let a večer nemusím hledat vhodné místo u vody. Vodu neberu do dvou plochých černých lahví(každá 2lit.od Woolite nebo -Perwool?,už se nepamatuju,na upr. př. nosiči) v posledním "zdroji" před zapikováním(teda nevezu dýl, jak 30-40min) a pomocí děr. víčka na litrové PETce(voda v košíku na pití za jízdy) se kompletně
                              nmydlím a "osprchuju" každý den....;-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 20.03.2018
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Balkán 2018

                                 

                            Deset litrú je obsah vaku- na solidní osprchování s namydlením ti stačí- když "žbrndáš" polovic a když si dáš bacha(a časem se to naučíš), pak 3litry. Neznamená, že vak musíš vézt plný- a vypadá to OK!Jen ještě potřebuješ "něco" na zavěšení výš než měříš- a to někdy bývá problém..

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 20.03.2018
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Balkán 2018

               

          ...to teda máš pravdu- za mých začátků se tehdy na kole za hranice ani nedalo a po republice zase "nepustil" čas, práce a hl. rodina s dětmi.Taky prachy byly třeba na důležitější věci- nehledě na bídnou nabídku vybavení....;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2018
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Balkán 2018

                 

            To teda máš pravdu.
            Stejně jsou věci, které i nyní "nepustí".

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2018
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Balkán 2018

                   

              ...u tebe to vypadá na práci(nebo partner?). Já jsem už "za vodou"- v důchodu mám času (a peněz), že nevím co s nima ;-) a partner má(jako já) svý zájmy. Co víc si přát....:-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.03.2018
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Balkán 2018

         

    Zajímavá diskuse :-) Zejména mě zaujalo to "opečovávej těhotnou manželku". Přiznám se, že si pod tím i jako žena neumím nic představit. Těhotenství není nemoc a pokud není na rizikáči, tak jaké opečovávání? Možná jsem trošku drsnější, ale prožila jsem dvě těhotenství, to první jsem víceméně byla 180 km daleko od budoucího otce, chodila jsem do práce a on budoval na chalupě. Jezdila jsem za ním na víkendy, vždycky navařila, něco uklidila.
    Jako uznávám, že odjet na 4 týdny je už maličko na hraně, ale podle mě je to lepší teď, než pak odjet od miminka. U mě by to bylo o tom, že bych záviděla, že nemůžu jet taky.

    Ale k tématu. Balkán je naše oblíbená lokalita, absolvovali jsme tam několik cest a klidně bych jela znovu... ale asi ne, protože už máme školou povinné děti a v době letních prázdnin tam bývá hodně horko. Povídání a fotky lze najít tady na blogu nebo na našem webu www.epastorek.cz Nebo mi i vyšla kniha o Balkánu ;-)

    Prádlo je pro mě taky věc, kterou na cestách nerada řeším, hlavně s dětmi. Jezdíme většinou na šest týdnů, a to se nedá bez praní. Řeším to tak, že malých oblečení (spodní prádlo, fusky) mám víc, abych nemusela prát tak často, to nic neváží. Větší kousky holt někde v půlce přeperu. Řešíme to buď jednou nocí v kempu nebo v penzionu, kde si předem domluvíme možnost praní (za příplatek), přes noc to většinou uschne. Nebo se dá najít veřejná prádelna (našli jsme v Srbsku) a nebo se registruj do Warmshowers (síť cykloturistů ochotných nechat přespat) a občas využij přespat u někoho s možností praní. Ale jenom taková poznámka, podobně jako s tou sprchou, ono až vyrazíš, nároky na hygienu se ti sníží. Doma máš potřebu denně se mýt a měnit oblečení, na cestě je to tak nějak jedno, člověk si zvykne. Jo a rada sprchování z PET lahve je dobrá, také využíváme, takže se v podstatě sprchujeme denně :-) a zadara. Třeba takový Milan Martinec (vyšly mu dvě knihy) vozí termosku a není mu blbé si večer říct lidem o teplou vodu.

    Balkánu a cyklotoulkám zdar!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2018
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2018

           

      Jak to říkal Honza Vlasák?
      Třetí den si už nesmrdíš ...
      8-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2018
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Balkán 2018

             

        ...protože sám sebe necítíš! ;-)
        Jinak taky už se "modernizoval"- odrbaný trika, nemytý tělo a děravý tepláky zůstaly jen v knížkách.....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Balkán 2018

           

      K hygieně chci připomenout vlhčené ubrousky. Těch já mám velkou spotřebu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2018
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Balkán 2018

             

        Pokud je používáš v přírodě, neměla bys je volně vyhazovat, ale dovézt (donést) do nějaké nádoby na směsný odpad. Mají jednu z nejdelších dob rozložení (coby odpad). Stejnou ne-li lepší službu udělá vlhká žínka v uzavíratelném sáčku.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2018
        Autor: Burajda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Balkán 2018

               

          To jsem dělala kdysi, vozila nějaký mokrý hadřík v pytlíku, a když byla příležitost, vymáchla ho, nebo vyměnila za jiný. No vidíš, příště ho možná taky přibalím.
          Nad dobou rozložení ubrousků jsem nikdy nepřemýšlela.
          Veškerý odpad ale shromažďujeme a vyhazujeme do košů a tak. Dokonce ještě použité ubrousky poslouží např. k čištění kolíků a třeba s nimi setřu i nějaké bahno na kole.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2018
          Autor: Quatsch
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Balkán 2018

             

        ...z nouze ctnost- tahat sebou čistý i použitý, když je všude vody, halt doba jde kupředu(za paár let budeme vozit robota i na vyt.....prdele- a on nás na kole :-(( )

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.03.2018
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Balkán 2018

         

    Das ist toll ich danke Ihnen für das Teilen

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.11.2021
    Autor: Elleequip
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024