reklama

Velká skandinávská pouť na kole

Termín: 31.07.2020 - 16.08.2020, 17 dní
Cena od: 37 640 Kč

cyklistický Autobusem Letecky
Foto: CK Bondo

Na severu Evropy objevíte fascinující přírodu. Její rozmanitost, velkolepost a krása na vás zapůsobí podmaňujícím klidem a otevřeností. Tisíce finských jezer, nezapadající slunce za polárním kruhem, nesčetné ostrovy, fjordy, majestátní pohoří, divoké řeky. Kdysi tu žili Seveřané, starogermánské kmeny, již dali základ dnešnímu Norsku a Švédsku. Ve Finsku to pak byli ugrofinové, dnešní Finové a Sámové. Projedeme nejsevernější oblastí Skandinávie, Laponskem, jenž se rozkládá na území všech tří severských států.

Program zájezdu

1. DEN | Odjezd z ČR

Autobusem: Autobusem do Rostocku, odtud nočním trajektem, 8 hodinová noční plavba (od 11 večer do 7 hodin ráno) do Trelleborku ve Švédsku. Na trajektu jsou restaurace, občerstvení, obchody. Kajuta za příplatek.

2. DEN| Jönköping ŠVÉDSKO

Krátkou projížďkou začneme v Jönköpingu u jezera Vättern. Navštívíme muzeum sirek a zakončíme u krásného dřevěného kostela v Habbo Kyrka. Anebo se budem válet na pláži u jezera.
23 km

3. DEN | Stockholm

Cesta na sever s individální prohlídkou královského města Stockholm. Královský palác, staré město, Parlament, Aristokratický palác a nejstarší skansen na světě. Na noc vyrazíme na sever do Finska. Cestou projedeme skrz přírodní památku UNESCO Höga Kusten a nasnídáme se v poutní vesničce UNESCO Gammelstad.

Letecky: Odlet z Prahy do Stockholmu, přeprava metrem do centra Stockholmu, krátká prohlídka Stockholmu, večer připojení k autobusu s odjezdem na noc do Finska.

4. DEN | Hiidenkirnut FINSKÉ LAPONSKO

Příjezd do Rovaniemi, ubytování, odpolední krátká vyjížďka laponskou přírodou za neobvyklým přírodním úkazem ledovcových jam. Kolem přehrad a starou vesničkou Rautiosaari s roubenkami.
34 km

5. DEN | Polární kruh

Na Severní polární kruh navštívit Santa Clause v jeho vesničce a ještě na sever k jezeru Norvajärvi (koupání).
39 km nebo 72 km
Noční divočinou: Tajuplnou tajgou vyrazíme v noci krátkým výstupem na vyhlídku, v přírodě pak rozděláme oheň a vínem a malým občerstvením oslavíme návštěvu Severu.

6. DEN | Pisavaara

Na kole objedeme nejvíce střeženou přírodní rezervaci v Evropě. Doplníme pěší procházkou divokou oblastí Katkavaara kolem jezer a močálů. Krátká naučná stezka. Možnost posezení u jezera.
37 km nebo 58 km

Finská sauna na řece: Relaxujte, hoďte své starosti do ohně a nechte se unášet po řece. Návštěva tradiční finské sauny. Extra program.

7. DEN | Rovaniemi

Krátký dopolední výlet do hlavního města Laponska s interaktivním museem Arktikum, prodejnou kvalitních laponských nožů, skansenem anebo museem lesnitcví. Možnost návštěvy restaurace (sobí aj. speciality). Na noc vyrazíme na severozápad směr Lofoty.
22 km

8. DEN | Stamsund LOFOTY

Příjezd na souostroví Lofoty, do ostrovní vesnice Henningsvær. Na kole nádhernou pobřežní scenérií vysokých lofotských hor a Atlantického oceánu do Stamsundu. Cestou písčité pláže, koupání. Večer se ubytujeme v rybářských chatách Rorbuer, dědictví UNESCO.
59 nebo 83 km

9. DEN | Vikingové

Pojedeme se podívat, jak kdysi žili Vikingové, na velký vikingský dům s museem do Borgu a vikingské slavnosti. Uvidíme vikingskou loď i Vikingy. Cestou krásných jezer projedeme kolem první přenádherné mořské pláže ve tvaru podkovy. Kostel v dračím stylu v Buksnes.
52 nebo 72 km

10. DEN | Nusfjord

Na kole do malebné vesničky Vikten se sklárnou s foukaným sklem, sklářská galerie, písečná pláž, malá restaurace s výhledem kam až oko dohlédne. Romantickou krajinou do rybářské vesničky Nusfjord, sevřené v kouzelné zátoce s rorbuery.
54 km
Lov ryb na moři: Výlet lodí na širé moře. Lov ryb, makrel malých tuňáků, Nádherné pobřežní scenérie, zelené vrcholky hor, křídové bílé pláže, rybolov. Extra program.

11. DEN | Å na konci světa

Å je poslední písmeno norské abecedy a také poslední vesnička na Lofotech. Jedna z nejkrásnějších lofotských vesnic, mnoho původních rybářských budov, vesnička je téměř celá museem (Norsk Fiskevaersmuseum). Z Nusfj ordu pobřežím s plážemi do Sund, kovářská dílna, galerie, dále přes Tind, Moskenes do Å je to celkem 60 km, volitelně 34 km

12. DEN | Bodo - Vodní víry Saltstraumen

Autobusem na trajekt z Moskenes do Bodo, překrásná plavba po moři, na kole do Saltstraumen krásným pobřežím. Zde vznikájí přílivem a odlivem nejsilnější vodní víry na světě, pohled z mostu (národní památka),
40 km.

13. DEN | TRONDHEIM ZÁPADNÍ NORSKO

Na cestě na jih prohlídka kdysi hlavního města království norského Trondheim. Mimo jiné: socha nejslavnějšího Vikinga Olafa Tryggvasona, královský palác, Nidaroský dóm - největší gotický chrám ve Skandinávii. Na večer se ubytujeme u fjordu

14. DEN | Trollí stěna - Trollveggen

Údolím Romsadalen výjezd na hřeben s překrásným výhledem na údolí Romsdalen s řekou Rauma. Odsud spatříte nejvyšší svislou stěnu v Evropě - Trollveggen.
25 km, 37 km nebo 57 km

15. DEN | Trollí cesta - Trollstigen

Proslulá Trollí cesta - Trollstigen, součást Zlaté cesty severu, 11 serpentin vinoucích se k vyhlídce na Trollveggen a vodopád Stigfosen. Výzvou je nejdelší trasa: přejezd přes nádherné peřeje a jahodová pole na druhou stranu k fjordu Strofjorden a zpět.
33 km, 73 km nebo 103 km

16. DEN | Oslo

Individuální prohlídka centra města s přístavem, Operou, Carl Johan Gate, královský palác, Nobelovo centrum míru. Možnost návštěvy Vikingského musea Kon-Tiki, Fram.

Autobusem: Po prohlídce Osla do Trelleborgu, na noc trajektem do Německa.
Letecky: Odlet z Osla do Prahy nebo prohlídce Osla metrem do hotelu u letiště, přespání v hotelu se snídaní a odlet poslední den zájezdu dle dostupnosti letenek.

17. DEN | Příjezd domů

Autobusem: příjezd odpoledne / večer do ČR.
Letecky: Odlet z Osla do Prahy nebo odlet již předchozí den dle dostupnosti letenek.

Vzhledem k měnícím se jízdním řádům trajektové přepravy, může být posunut datum odjezdu a příjezdu zájezdu, stejně tak odlet a přílet u letecké přepravy, o max.1 den. Tato změna nejpozději 2 měsíce před odjezdem.

Ubytování

Chaty a penziony, dvoulůžkové pokoje, ubytovací jednotka vlastní toaleta, sprcha, WC, vybavená kuchyňka, lednice, topení. Obsazení ubytovací jednotky 4 nebo 6 osobami. Ve Švědsku tranzitní ubytování penzion 4 lůžkové pokoje a společná sociálka. Ubytování na 4 místech: Švédsko, Finsko, Norsko Lofoty, Norsko Romsdalen. Dispozice ubytovacích jednotek se mohou odlišovat.

Stravování

Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Při přejezdech může být polopenze balená.

Cena zahrnuje

  • 11x ubytování v penzionu, chatách a rorbuerech s vlastním sociálním zařízením, kuchyňka, doulůžkové pokoje
  • 14x česká polopenze
  • Plavba nočním trajektem do a ze Skandinávie (2x)
  • Plavba denním trajektem z Lofot do Bodo (1x)
  • Doprava osob, zavazadel a kol
  • Služby průvodce
  • GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
  • Poklad BONDO
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku
  • Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč

Nástupní místa

Ostrava, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Ústí nad Labem

Letecká přeprava z Prahy do Stockholmu a zpět z Osla do Prahy je za příplatek a probíhá samostatně bez delegáta, individuální přeprava z letiště a na letiště není v ceně zájezdu. Účastník obdrží kompletní instrukce, jak abslovovat leteckou část přepravy. V případě letecké přepravy není přeprava trajektem do/z Skandinávie.

Bondo
Cestovní kancelář:
Bondo
Náročnost: Co to znamená?
střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem Letecky
Navštívené země:
Finsko Finsko
Norsko Norsko
Švédsko Švédsko

Podobné zájezdy

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
09.07.2020, 12 dní
20 940 Kč
cyklistický Autobusem

Velká skandinávská pouť na kole

 (CK Bondo)
31.07.2020, 17 dní
37 640 Kč
cyklistický Letecky

Jižní Švédsko a Öland na kole

 (CK Nomád)
31.07.2020, 9 dní
12 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lofoty na kole

 (CK Bondo)
05.08.2020, 12 dní
39 910 Kč
cyklistický Letecky

Ostrovy Dánska, Rujána a Usedom na kole

 (CK Nomád)
09.08.2020, 8 dní
11 590 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

374 cyklistů (11 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019