reklama
Země: Itálie Itálie

Přední brašně a nosič

Ahojky, dlouho přemýšlím o předním nosiči a předních brašnách. Doma mám dva páry brašen, každá má 20 litrů. Plánuji jet na těžko, tak mě zajímá, jestli stačí vzít všechny 4 brašny po 20 litrech, nebo musím koupit dvě menší přední brašny? A znamená to, že bych musela koupit i nový přední nosič?
Už jsem si prohlížela na Instagramu a Pinterestu různé fotky předních brašen a nosičů. Chtěla bych se vás zeptat, proč nejde mít přední i zadní brašny stejně velké? Všimla jsem si, že většinou mají lidé větší zadní brašny a menší přední.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.05.2026
Autor: Arabice
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Velké brašny vepředu čistě technicky ničemu nevadí, pokud je nosič pobere a nebude se do nich kopat nohama při šlapání. Jediný problém je v tom, že když se naloží něčím těžkým, získá přední vidlice takovou setrvačnost, že to zkomplikuje řízení.

    Doporučuji vyzkoušet: naložit jako na tu plánovanou cestu a projet se okolo baráku. Pak se uvidí, jestli to půjde.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2026
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Aha, chapu. Ok beru 4 velké. Přední lehce,vzadu akorát méně těžko, doufám bude ok.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2026
      Autor: Arabice
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Rozhodně vyzkoušet.
        Mě většinou dopředu stačí malé brašničky Orlieb Fork Pack Plus s objemem 5,8 L. Přesně poznám kdy překročím rychlost 30 km/hod protože mi začnou kmitat řídítka, pak někdy okolo 35 km/hod to kmitání přebere gyroefekt a zklidní se to. Asi by se to zlepšilo pečlivým vyvážením, ale to by mě narušilo způsob jak je využívám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Je to rozhodně lepší mít rozloženou váhu, než vše tahat na zadním kole.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2026
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    .

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2026
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      >...Po kolejích,táhnou bosí
      a na špagátku nosí
      celej svůj dům - deku a rum...<

      :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        :))

        Musím říct, že mě pořád baví každé ráno si ten svůj dům zabalit a jet zase o kus dál. Někdy je to problém, protože ta hezká místa na spaní člověk objeví nejčastěji v čase mezi 10. a 16. hodinou aby pak večer ulehal někam nekomfortně.
        O víkendu jsme spali tady
        https://mapy.com/s/kacatolara
        z jedné strany hnědouhelný lom, z druhé strany louky a lesy plné ptáků, takže hvězdná noc bez světelného smogu a úžasné ráno.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Kamarád jezdí taky tak, že na předním nosiči vozí zadní brašny, jakože s tím asi jezdit lze. Vzadu má taky zadní.
    Pokud jsi nikdy nejela s předními, vždycky je potřeba si na to chvíli zvykat (pár kilometrů), kolo se chová maličko jinak, zdá se nestabilní. Ale je to jen o zvyku. Naopak potom je zase problém si zvyknout na jízdu bez brašen :-))))) Výhoda předních je v tom, že je zátěž lépe rozložená. Spíš si ale říkám, zda jsou tak velké brašny vzadu i vepředu nutné. Co v nich vozit? Dnes je naopak trend ultralight, vybavení se dá koupit menší, lehčí... Čím větší brašny, tím víc věcí s sebou člověk tahá, často i zbytečně a pak se někdy může trápit. Jakože na kole to není tak znát jako na zádech, ale i tak si myslím, že když přední brašny, tak ty menší musí stačit, pokud člověk nejede nikam na měsíc mimo civilizaci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2026
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Postupně jsme vybavení ubírali, zmenšovali, když koukáme na staré fotky, tak přemýšlíme, co všechno jsme asi s sebou táhli.
      Takže dneska už rozhodnutí jestli vpředu žádné/klasické přední brašny/malé brašničky je víc otázkou pohodlí (co chceme mít s sebou mimo nutné)
      či potřeby mít věci lépe organizované (už jsem jel i tak, že do vlaku jsem měl všechno jen v zadních brašnách, ale na cestu jsem to rozdělil i do předních).
      Faktem je, že když člověk zvětší místo, tak toho táhne víc, když už to místo má.

      Na druhou stranu mám třeba změřeno, že skládací nádobí ušetří místo, ale zvýší spotřebu plynu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2026
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      I na nějakou expedici bych asi dokázal sbalit vše do zadních plus vak mezi ně, ale ty čtyři mi vyhovují hlavně z hlediska organizace balení, protože když něco potřebuji, tak nemusím polovinu vybalit, abych se dopracoval k tomu co hledám. A taky je pak jistota, že když vím, že dlouho nic nebude, tak je třeba nakoupit, a je to bez problémů kam dát.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2026
      Autor: kotek
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        No to je ono. Věci se dají sbalit klidně i do brašen na bikepacking, ale větší nákup a třeba pár plešounů na večer, to už může být problém. Jinak nám vždycky stačila zadní trojbrašna, na koloběžce dvě 20 l brašny samozřejmě vepředu. Na řidítkách to je znát, ale dá se.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2026
        Autor: JNSK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          My jak jsme ubírali věci, tak nám zůstalo volné místo na nosičích. A tak jsme mohli zařadit skládací křesílko. Na rozdíl od ležáků holt nemáme to pohodlí, takže občas je dobré si někde sednout i když není lavička po ruce.
          I když je to přesně podle hesla, čím víc člověk má místa, tím víc tahá blbostí. :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Moc dekuji za info.

    Ano mam skusenost natezka obe predni a zadni nosiče ,ale vzdy prumer 2-10dni,nevadi me chaos kam dat veci, malo dni.

    Ale neumim predstavit vic dni. Opravdu nejsem jista,že jak dlouho v Italie, hlavne zalezi stav,psychiku. Kdyby KO vratit domu nebo OK pokracovat dalši vic dni.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Já jsem experimentálně zjistil, že krize, třeba zdravotní, se dá na cestě vysedět a překonat. Koupíš si na dva dny dobrou postel v domě a možná krize vyšumí. Netřeba hned hledat vlak domů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        jasne pripadne slabši problem pokračovat dale na kole.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední nosič

         

    Moje přední nosič je špatně? Nepatří brašně po 20l na nosiče? Vždy dam na přední nosiče Arsenal 450 a 460. Nepouzivam Arsenal 312 na přední nosič.

    Foto od karel-ch jiný typ nosič. Kolik l brašně? Tuším 20l.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední nosič

           

      Tento přední nosič moc vhodný není, váhu brašen máš dost vystrčenou před přední kolo, což je nevýhoda obzvlášť při pomalé jízdě do kopce, stáčí to řídítka do stran. SA dělal dřív jednoduchý přední nosič upevněný v ose vidlice, brašny visely pěkně na bocích vidlice.
      Já mám v předu nosič od Tubusu. Viz obrázky výše. Brašny musí být vyváženy tak, že kdyš za jízdy po rovině nebo z kopce pustíš řídítka, tak by neměly mít snahu stáčet se do boku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2026
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední nosič

             

        aha, pozitri na test vyzkoušet minivylet s 4 brašne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední nosič

           

      Ano, koukám na tu fotku ode mne, je to Tubus a brašny 20 litrů, na delší cesty tam mám zadní Ortlieby 25 l.(víc místa) Brašny sedí pěkně vedle přední vidlice. A dají se posuvnými závěsy ještě podélně vyladit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2026
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední nosič

           

      Na přední vidlici máš "zadní" nosič.
      Dle mého špatné řešení, větší síly do řidítek.
      hledej spíš takovýto:(jen příklady)
      https://www.global-sport.cz/nosic-predni-xlc-lr...
      https://www.global-sport.cz/nosic-sport-arsenal...
      https://www.kola-radotin.cz/predni-nosic-zefal...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2026
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední nosič

             

        Patří přední. Příště týden v úterý vyzkoušet minivylet s 4 brašně. Když nevhodné ,koupit nové nosič. Uvidím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední nosič

               

          Ano, prodávají ho jako přední.
          Dle mých zkušeností hodně zvyšuje síly do řidítek.
          Prosím, napiš zkušenosti po minivýletu, díky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2026
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední nosič

             

        https://www.global-sport.cz/nosic-predni-xlc-lr...

        Moje moje kolo spojit nosič ,,lowrider,,? Kolo 26.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední nosič

               

          lepší než ten co máš. Ale je to nosič určený pro odpruženou vidlici- chytá se objímkou okolo.
          Nejsem jsi jistý jestli bude fungovat na Tve vidlici.
          Muze sklouzavat dolu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2026
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední nosič

               

          ideálni je viz link:
          https://www.sbazar.cz/inzerat/222538000-predni...
          sám mám stejný.
          jen foto je obráceně :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2026
          Autor: cibi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední nosič

                 

            Moc krat dekuji. Cekam odpoved od pani predni nosic.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2026
            Autor: Arabice
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    https://www.kupkolo.cz/topeak-versacage...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2026
    Autor: brum
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Osobní zkušenost z tří týdenního čundru po Skandinávii - Ty plastové utahovací pásky se nedají pořádně přitáhnout, šroubek začne na pásku přeskakovat, tím pádem má držák snahu se na vidli stáčet. A vůbec si to neumím představit uchycené těmi pásky na pevné vidli, která se směrem dolů zúžuje. Pokud má vidle návarky, pak jistě dobrá volba.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2026
      Autor: kotek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        dávám tam jen lehké ale "objemné" věci typu spacák, hamaka, střecha...a drží

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2026
        Autor: brum
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        My už používáme zrovna tenhle košík několik let, vozíme v něm 2litrové flašky s vodou. Pro ten účel nám to vyhovuje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      nechci. planuji 4 brasne po 20l.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: Arabice
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Volba předního nosiče není zrovna jednoduchá. Především záleží jakou máš přední vidlici ! Pokud se chystáš dát dopředu 20l brašny, tak je třeba volit něco , co je opravdu stabilní. Vyzkoušel jsem již několik variant, a z těch odkazů výše mi nevyhovola žádný. Ten který používá Karel, je opravdu špička, ale je třeba mít návarky . Bitelný nosič - bohu žel na úkor váhy je tento https://www.kolomotion.cz/velky-ocelovy-predni...
        Horní uchycení jsem nedělal na nohy vidlice, ale dodělal jsem úchyt tam. kam se chytá blatník.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2026
        Autor: kotek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • co sebou veci

         

    Ahoj, co jste si brali za výbavu na kolo při cestě na více dní nebo měsíců (1–3 měsíce)?
    Podle chatgpt.com⁠
    Na kole Itálie od září do 2-3 mesice je nejdůležitější:
    co nejméně věcí, ale spolehlivé vybavení.
    Budete mít velké rozdíly teplot — podzimní déšť v Itálii, vítr u moře.
    Dám vám praktický seznam pro dlouhou cyklocestu se spaním venku a vařením.
    Kolo a brašny
    kvalitní trekové nebo expediční kolo
    nosič přední + zadní
    vodotěsné brašny
    malá brašna na řídítka
    síťka/gumy na přichycení věcí
    zámek na kolo
    světla přední + zadní
    náhradní duše minimálně 3×
    lepení
    pumpička
    multiklíč
    náhradní brzdy
    náhradní řetěz nebo rychlospojka
    mazání na řetěz
    dráty do výpletu
    malý hadr
    Spaní
    Hamaka
    Pokud chcete spát často v hamace:
    hamaka s moskytiérou
    tarp/plachta proti dešti
    popruhy na stromy
    lehká podložka nebo underquilt (v zimě táhne odspodu chlad)
    Stan
    lehký 1–2 místný stan
    ideálně samonosný kvůli kamenité půdě
    dobré kolíky do větru
    Mnoho cyklocestovatelů bere:
    hamaku + malý tarp
    a ultralehký stan nebo bivak jako zálohu
    Spaní v chladu
    spacák komfort kolem 0 °C až +5 °C
    karimatku s izolací
    lehkou fleecovou vložku do spacáku
    čepici na spaní
    Vaření
    Vařič
    Nejjednodušší:
    plynový vařič na kartuše
    multifuel vařič (benzín)
    nebo lihový vařič jako záloha
    Nádobí
    1 hrnec
    hrnek
    lžíce
    nůž
    malá prkénko
    zapalovač 2×
    houbička
    malá lahvička jaru
    Oblečení
    Neberte moc věcí.
    Na kole se pere často.
    Na kolo
    2–3 cyklo trika
    2 cyklo kalhoty
    návleky proti dešti
    lehká bunda proti větru
    nepromokavá bunda
    tenké rukavice
    teplejší rukavice
    nákrčník
    Na večer
    fleece
    lehká péřová nebo syntetická bunda
    lehké dlouhé kalhoty
    tričko na spaní
    Spodní prádlo
    Když budete prát každé 3 dny:
    3–4 kalhotky/slipy
    3 páry ponožek
    Merino ponožky jsou výborné.
    Praní
    Na ruční praní:
    šňůra
    pár kolíčků
    malé mýdlo na praní
    skládací špunt do umyvadla se hodí
    Voda

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Voda
    filtrační láhev nebo filtr
    tablety na dezinfekci vody
    Elektronika
    mobil
    powerbanka
    nabíječky
    adaptér do zásuvky
    čelovka
    náhradní kabely
    Praktické:
    dynamo v náboji nebo solární panel
    Hygiena
    kartáček
    malý ručník z mikrovlákna
    vlhčené ubrousky
    opalovací krém
    jelení lůj
    repelent
    Lékárnička
    Důležité:
    obvazy
    dezinfekce
    náplasti
    léky na průjem
    léky proti bolesti
    elastické obinadlo
    pinzeta
    něco na odřeniny od sedla
    Dokumenty
    pas
    kopie dokladů
    pojištění
    platební karta
    hotovost v eurech
    Doporučení k váze
    Snažte se:
    bez vody a jídla kolem 20–25 kg výbavy maximum
    ideálně méně
    Na kole je každý kilogram znát po pár týdnech.
    Co bych doporučil nejvíc nepodcenit
    kvalitní spacák
    ochranu proti dešti
    pohodlné spaní
    vodu
    pohodlné sedlo
    dobré brašny
    jednoduché vaření
    teplou vrstvu na večer
    A ještě jedna věc:
    po 2–3 týdnech většina lidí zjistí, že polovinu věcí skoro nepoužívá. Proto je lepší začít jednodušeji než přetížit kolo hned na začátku.


    Máte také podobný seznam od ChatGPT?
    A co dalšího byste doporučili přibalit?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      To je román :-).

      Ke kolu standardně vozím:
      - klíče a šroubováky na povolení nebo utažení všeho, co na kole je (kromě adaptéru na středové složení a stahováku na kliky),
      - montpáky a lepení na duše, samozřejmě pumpičku,
      - pár náhradních drátů (jdou schovat uvnitř řidítek)
      Na delší cesty s menší dostupností civilizace bych přibalil:
      - náhradní brzdové a řadicí lanko
      - malou lahvičku oleje
      - náhradní duši
      - náhradní brzdové botky/destičky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2026
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Román? :-) Nemam probem co vezmu sebou, ale neumim predstavit vic dni.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Ohledně elektriky: zjisti, kolik energie potřebuješ - jak často potřebuješ dobíjet telefon a další věci a kolik mAh denně to ve výsledku dá. Odhadni, jak často potkáš zásuvku, a vyber takovou powerbanku, aby to mezi dvěma nabitími uživila. Pokud možno nějakou rychlonabíjecí, co se stihne nabít za hodinu během oběda v hospodě - jestli chceš spát v přírodě, nabíjení přes noc nebude.

      Taky se dá experimentovat se solárním panelem (viz vedlejší vlákno), ale to není jednoduché "koupím a jedu", chce to napřed důkladně vyzkoušet a odladit všechny problémy.

      Já používám nábojové dynamo, takže kolo funguje jako elektrárna a powerbanka v jednom a každý den zaručeně vyrobí něco přes 1000 mAh. Ale to taky není jednoduchá věc, co koupíš a máš.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2026
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Od nábojového dynama mě odrazuje rychlost. Když jedu sám, tak asi by byla dostatečná, obávám se však, že když tomu tak není pokud jedu s drahou polovičkou a já vidím, že máme průměrku 13 km/hod...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Při 13 km/h generuje SON28 2 watty, tj. 250 mA při 8 V. Když oželíš denní svícení, tu pětivoltovou ampérhodinu pro USB za den v pohodě vyrobíš.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: NightRider
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Děkuji, to je užitečná informace.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.05.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Oblečení bych si vybral takovéhle:
      - dvě sady spodního prádla pro jízdu. V jedné jedu, druhá se mezitím suší po praní. Syntetiku stačí vymáchat v potoce.
      - dvě sady spodního prádla na spaní nebo pobyt v civilizaci, kde potřebuju nesmrdět. Pere se méně často, protože se prakticky nezpotí.
      - aspoň pět párů ponožek. Malé a lehké, ale potřebují důkladné praní.
      - jedny kraťasy, jedny lehké dlouhé kalhoty, jedna bunda.
      - dlouhé jégrovky a termotričko s dlouhým rukávem pro případ zimy.
      - kulich, jedny rukavice.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2026
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Ohledně vaření - těžko říct. Můj základ je lžíce a nůž, protože většinou kupuju jídlo, které nepotřebuje vařit. Když s vařením počítám, tak navíc beru ešus, sirky a malou lahvičku soli. Když vím, že nepůjde dělat normální oheň z okolního dřeva, přidám vařič na tuhý líh ("postýlku"), plus pár krabiček toho lihu.

      Voda - vozím lahve na 3 litry a doplňuju dvakrát denně. Netuším, jak to budeš mít ty. Filtrační lahev používám, ale je potřeba najít potok bez chemických splachů z polí. Dezinfekční tablety mi připadají zbytečné, převaření udělá stejnou službu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2026
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        toto tema o vareni je vetši problem kvuli tezši hmotnost suroviny.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          ...v civilizaci dokoupíš a mimo vozím dehydrované- voda na vaření/hygienu naberu v podvečer cestou...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.06.2026
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Já jsem teď odzkoušel těstoviny a rýži z hotovky.cz. Nechci jim tak úplně dělat reklamu, ale přijde mi to docela jedlé, navíc se to jen zalije horkou vodou, nemusí se to vařit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.06.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Já kupuji těstoviny s omáčkou v pytlíku v Bille. Je to malé, vaří se to asi 10 minut a je to celé komplet v jednom pytlíku. Vaření na dřívkáči není závislé na spotřebě plynu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.06.2026
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Přední brašně a nosič

                     

                Těstoviny s omáčkou. To také byla jedna z etap. Tohle mi vyhovuje víc, udělám si k tomu na co mám zrovna chuť. Navíc ty těstoviny v pytlíku, nevím jak u vás, ale u nás se prodávají jako dvouporcové.

                Dřívkáč jsem dal z domu, nesedlo mi to i když jsem o to hodně stál a dřívkáč jsem dost sháněl. Ale pak jsem zjistil, že na ty ohýnky jsem málo tramp.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.06.2026
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Taky používám. A bramborovou kaši. Většinou osmažím kousek salámu s cibulkou, zaleju vodou, po ohřátí vhodím přílohu. Na takové uvaření jedné porce stačí 12 ml lihu. Vařič samodomo z plechovky od Coly. Chutná mi to, je to lehoučké, není potřeba moc paliva. A navíc je to mnohem levnější než různé speciální hotovky, které jsou často v ceně oběda v hospodě.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.06.2026
              Autor: JNSK
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přední brašně a nosič

                     

                Bramborovou kaši mám také oblíbenou, nasypu do misky, zaliju vodou + něco k tomu. Ušetřím upatlání ešusu od těstovin.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.06.2026
                Autor: Quatsch
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Přední brašně a nosič

                       

                  No jo, ale pokud se to neumyje okamžitě po jídle, tak potom aby to člověk dobýval sbíječkou :-(

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.06.2026
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Přední brašně a nosič

                       

                  To je zajímavá informace. Odchován nedobrými bramborovými kašemi v závodních jídelnách jsem tuhle instantní ani nezkusil. Tak při nějaké příští objednávce.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.06.2026
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Přední brašně a nosič

                         

                    Ani nemusíš objednávat, stačí supermarket, i německý. Hlavně aby to byla bramb. kaše s mlékem. Doporučují přidat i lžíci másla, ale to nemusí být. Naposled jsme měli nějakou kaši z Kauflandu v pytlíku v akci asi za 15 Kč (pro 2 osoby).

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.06.2026
                    Autor: Quatsch
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Pokud jedem aspoň na týden, vozíme Travellunch. Skvělá záležitost, jen zaleješ horkou vodou, několikrát zamícháš a je hotovo. Oblíbili jsme si ho, když jsme ještě chodili na přechody hor natěžko. A stále využíváme i na kole.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.06.2026
            Autor: mildakh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Do lékárničky určitě pinzetu, dezinfekci, zrcátko a náplasti. Obvaz se dá vyrobit z rezervního oblečení, v případě většího zranění se stejně asi dál nepojede. Léky jsem nikdy nepotřeboval, ale nemůžu mluvit za jiné; něco proti průjmu by se mohlo hodit.

      Čelovka určitě.

      Na hygienu samozřejmě kartáček na zuby a pasta. Mýdlo takové, aby šlo použít i na praní. Určitě hadřík na umytí těla. Ručník a vlhčené ubrousky jsou zbytečné. Jelení lůj určitě, opalovací krém možná (nepoužívám, ale párkrát jsem se spálil a na jihu bude sluníčka víc než v ČR).

      Pohodlné sedlo - samozřejmě, jezdím vleže. Takže ani nevím, jak řešit odřeniny od sedla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2026
      Autor: NightRider
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Dodám, že pinzetu třeba já vozím v nářadí. A to od té doby, kdy se mi do pláště zapíchnul drátek z pneumatikového kordu a koukal jen tak málo, že byl problém ho chytit a vytáhnout.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Možná krém na kojenecké opruzeniny na zadek. Už jsem ho na cestě jednou kupoval. Pokud pojedeš Evropou, tak ho koupíš v první lékárně a je zbytečné ho to tahat. Uvaž kam pojedeš a co bude dostupné po cestě. Pokud je tam hustá síť servisů, tak je zbytečné vláčet ocelové stahováky a tři náhradní duše.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Na léto do Evropy je 20 až 25kg bagáže bez jídla a vody krutě těžké. S tím bych se tahat nechtěl. Na svou neúspěšnou plánovanou asi 3 týdenní cestu do Chorvatska jsem měl brašny 16kg i s jídlem. Jídlem míním večeře na asi 5 dnů a nějaké pečivo na snídani a možná příští oběd.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Jsem přesvědčený, že ve většině případů není rozdíl v hmotnosti určený délkou trasy, ale tím, co člověk chce s sebou mít. Délkou je snad ovlivněna jen hmotnost powerbanky a plynových kartuší. Věci na spaní, potřeby na vaření, servis kola, to tak je cca stejné ať člověk jede na 14 dní nebo na měsíc. Co se liší je snad oblečení, ale to překvapivě nehraje v hmotnosti až takovou roli jestli mám dvoje trenky nebo patery. (před dvěma roky jsem se chtěl dostat co nejníž, tak jsem vážil každé ponožky, ale rozdíl mezi XL karimatkou a normální dělal víc.)
        Samozřejmě, když vidím fotky z našich začátků, jak jsme byli naložení a teď, tak je tam pokrok. Ale zase třeba nyní vozíme skládací křesílko, to dřív ne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.06.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Také jsem vezl stoličku, abych při vaření nemusel sedět na zemi, z čehož mne velmi bolí záda. Myslím, že se osvědčila. Příště přibalím ještě lékárničku na řešení silničního lišeje. S dětmi jsem jí vozil a sám jsem zpychl.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2026
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Jo, vážení je základ. Brašny na kolo jsem nikdy nevážil, ale vybavení používám stejné jako na pěší cestu, snad jen vercajk na kolo je navíc. Na třídenní přechod Jizerek jsem před cestou navážil 7 kg, včetně jídla na tři dny a litrové láhve pití. Takže i 16 kilo mi připadá strašně moc.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2026
          Autor: JNSK
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Nojo, ale to jsi neměl stan a nafukovací karimatku. Bez té karimatky a nafukovacího polštářku pod hlavu se už nevyspím. Na spaní tři týdny ve žďáráku už také nemám.
            Chtěl bych mít 7kg bagáže, ale už na to nemám.
            Pro každého je optimální váha bagáže funkcí prostředí, teploty a srážek, doby trvání a vlastní odolnosti. Je třeba to optimum individuálně hledat a nebát se experimentovat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2026
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Stan jsem neměl, ale nafukovací karimatka ano, rád spím pohodlně.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.06.2026
              Autor: JNSK
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Kilogramy moc neřeším, důležité pro mě je mít věci, které budu každý den používat. Chci cestovat jako cyklodoma v Itálii – jednoduše, s málem věcí, ale pohodlně. Vždy přemýšlím, co je opravdu potřeba a co nechám doma. Skládací křeslo ale beru, to je moje pohodlí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Tak ony se ty kilogramy projeví v každém větším stoupání. Pokud pojedeš po rovině, tak to můžeš trochu zanedbávat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2026
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Nemám plány trasy, pouze ano Itálie, hlavně u moře.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2026
            Autor: Arabice
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Lidičky, kdo z vás na cestách řešil praní prádla? Nechce se mi chodit do samoobslužných prádelen. Při několikadenních cestách vozím v brašnách dva pytle – světlý s čistým prádlem a tmavý na špinavé. Peru až doma.
    Jen nevím, jak řešíte praní při delších cestách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Arabice, ty už si na více dní jela.
      Zabalit se umíš. Nezmatkuj.

      Prát se dá v kempech nebo vezmi prášek na ruční praní a někde vypereš. Nebo stačí večer tričko/kalhoty přeprat, v noci prádlo oschne a přes den dosušíš na kole.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Radko, ano, vím a rozumím cyklu natěžko. Když jedu jen na pár dní, většinou do 5–12 dnů, tak mi nevadí jednodušší podmínky – vic věcí, jednoduché jídlo, někdy bez praní a podobně. To mi problém nedělá.
        Ale neumím si představit delší cestu. Jak nakupovat jídlo, vařit a řešit všechno kolem několik dní po sobě. Do Itálie nechci jet s moc těžkými nebo zbytečnými věcmi.
        Také nechci kempovat. Kemp bych brala jen v nějaké mimořádné situaci. I to je důvod, proč kemp nechci.
        A ještě dlouho přemýšlím nad nabíjením powerbanky. Mobil si nabiju bez problémů, ale u powerbanky si to zatím neumím představit ????

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Delší cesta se moc neliší od krátké. Zjistíš co všechno neuvezeš. Jestli umíš se sbalit na 12 dní, umíš se sbalit na dva měsíce. Osobních věcí víc nepotřebuješ, aby ti, řekněme spodní prádlo vydrželo na celou dobu bez praní, na to prostě nemáš místo. Důležité z potravin, pokud chceš vařit je mít z domova věci, které se blbě kupují, protože toho tolik co je v běžném balení nepotřebuješ. Namátkou sůl, olej, ocet, ...
          Ale jak říkám, pokud jsi schopná se sbalit na 12 dní, jsi sbalena na cestu kolem světa. Snad jen bych popřemýšlel co je potřeba ke kolu. Duše? Lepení? Mazání řetězu?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Hmmm. Co Powerbanka?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2026
            Autor: Arabice
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Chceš spát mimo kempy, ale i tak je dobré třeba jednou za týden v kempu spát - můžeš si v klidu vyprat a nabít powerbanku.

              Jinak když budeš někde po cestě nabíjet mobil apod., nabiješ i powerbanku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.05.2026
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Kdysi(před pár lety) jsem si pořídil powerbanku 10000mAh s rychlým dobíjením do 30 min. plus jednu10000 mAh a stačí na mobil, foto, comp- víc nevozím. jednou za týden obětuji na nos v pod střechou (motel, soukromí, penzion ap., kde dobiju vše, operu adám se "do pucu". Na Balkáně a v Rumunsku tě rádi nechají přespat když ne v posteli, tak pod střechou stodoly, garáže, altánku ap. ve svém stanu. Na Západ nejezdím, tak nevím...Peru večer u potoka a "sprchuji se" každý den kdekoliv(stačí na to a vaření 4 litry vody nabrané v posledním zdroji...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.06.2026
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Přesně.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2026
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Tak ber kemp každé 3 až 5 dnů. Dobiješ tam powerbanku, vypereš prádlo a užiješ si teplou sprchu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2026
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Nevím jak v Itálii, v španělsku jsem potkal dost veřejných prádelen, ale pozor- ne s pračkami ale na ruční praní - TJ koryto na namočení, koryto na praní, velká nádrž na máchání, místo na sušení prádla.
      Jen to znamena ztratit den praním.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Wau super! Stači 2x tyden prat ručni.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Pral jsem pomocí saponátu na ruce v kempu v umyvadle na mytí. Na přeprání spoďárů, triček a ponožek to stačilo. Kdyby nebyl saponát, tak to vyperu v toiletním mýdle. Jednou či dvakrát to ta syntetika vydrží. Hlavně si vezmi šňůrku na vsušení a místo kolíčků spínací špendlík tzv. sicherheiz. Tou to připevníš i na zadní brašny na popruhy a dosušíš na kole. Cestovatel se pozná podle toho, že má na nosiči vystavené neustále nějaké spodní prádlo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2026
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Loni jsem strávil nezapomenutelné tři týdny v partě mladých lidí na kolejích ve Wrocławi. Krom toho, že bych všem mohl dělat fotra, jsem se vyznačoval tím, že jsem měl nějaké ty věci na půjčení které v kolejní výbavě chyběly. Nejvíc v permanenci byla šňůra s kolíčky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Jindra "hadr"!
          8-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Nojo, vysokoškolská kolej. Tam toho moc nevymyslíš. Půlka věcí je spolubydliče.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2026
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Jindra také žádnou šňůru s kolíčky nevozí. Ten má gumičku na fén, aby mohl celou noc sušit fénem.
            Maloměšťáka v sobě prostě nezapře.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2026
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Chata je trochu lehči pohodu :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: Arabice
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Přesně. Nějaké šňůrky nebo popruhy na zadní brašny a vyprané prádlo na ně připevnit sichrhajckama. Šňůra je dobrá přes noc, ale to zase prádlo moc neschne. A pro fajnšmekry je možné koupit nějaký univerzální prostředek, třeba: https://www.hanibal.cz/univerzalni-myci...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: JNSK
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Tenhle mycí prostředek s úspěchem používám. Vozím jenom to. Od rukou, vlasů, přes špinavé nádobí až k ponožkám.

          Prádlo na kole navíc používám i v roli zhnusňovadla, když jsem nucen nechat kolo někde venku před obchodem, tak trochu doufám, že kolo ověšené trenclemi a fuseklemi je míň atraktivní.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          jak dlouho použiva (telo,nadoby,pradla) univerzalni prostředek?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: Arabice
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          https://allegro.pl/listing?string=linka...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: brum
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Už to mám, to je dobrý typ, díky

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Joooo, ale ošklive pocasi jak? :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          V deštivém počasí se snažím udržet co nejvíc věcí suchých, nebudu je tedy namáčet a prát, protože bych je neusušil. Trocha špíny nezabije.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2026
          Autor: JNSK
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Sám jsem nikdy s velkými brašnami "na předku" nejel.
    Určitě je možné, mít přední i zadní brašny stejně velké, ale je jistě lepší, mít "na řízení" menší váhu. Nemusíš tedy kupovat menší brašny, (sám bych to jako skrblík neudělal), ale určitě bych do těch předních velkých dával objemnější, ale lehké věci. V nějakém prudkém sjezdu s rozbitým povrchem, je pak velká hmotnost na přední vidlici určitě nepříjemná.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2026
    Autor: drak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Včera jsem byla na testovací jízdě s velkou brašnou na předním nosiči. Nezvykla jsem si na to a neměla jsem z toho dobrý pocit. Do Itálie si velkou brašnu asi nevezmu. Spíš použiju dvojbrašnu Sport Arsenal č.460.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2026
      Autor: Arabice
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        Zkus ještě nosič tohoto typu:
        https://www.sportarsenal.cz/nosice-2/204nosic/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2026
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Taky jsem ho měl, loni jsem ho daroval i s kolem nějakému člověku co je u nás v "nádvorní partě"
          Měl jsem u něj problém, že ty šrouby odíraly brašny, tak jsem na každou brašnu v těch místech dotyku nalepil kus tenkého plastu (víčko od nějakého margarínu)

          S tím nosičem to byla taková historka, že já měl fajnový nosič Tubus, ale na tom kole se mi ho nepodařilo rozumně nainstalovat, tak jsem si koupil ten Sportarsenal. A o několik let jsem si koupil kolo co mi k tomu Tubusu pasuje.

          (Kdo zná knížku Emil a tři dvojčata ví jak si Gustav koupil ke klaksonu i motocykl :)) )

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2026
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            > A o několik let jsem si koupil kolo co mi k tomu Tubusu pasuje.
            To je krásné!
            ;-)

            > Kdo zná knížku Emil a tři dvojčata ví jak si Gustav koupil ke klaksonu i motocykl :)
            Ale o tomto postupu je jen jedna zmínka na jedné z deseti úvodních karet v úvodu knihy. Osudu neujdeš.
            Jak tam v těch dunách nad mořem probírá Emil se starou paní, jestli si má maminka vzít strážníka Jeschkeho - to vždycky obrečím.
            Mě se tahle knížka dostala do rukou asi v 9 - 10 letech, nepoznal jsem, že kniha je z konce 20. let a děsně mi vrtalo hlavou, jak může paní Tischbeinová mýt doma hlavy zákaznicím za úplatu, když je v NDR ten socialismus :-)
            A strašně mi vrtalo hlavou v Emilu a detektivech, jak asi vypadá železniční osobní vagón, který má vlastní vstup z venku do každého kupé a kam se tam teda chodí na záchod. No, nevím to dodnes.

            Jdu hrabošit do skříní, musím si kousek Emila dát dnes k obědu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2026
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • OT- vagon

                   

              Vagony s vstupy do jednotlivých kupé se používaly za války a krátce po válce... Máma popisovala jak se za jízdy chodili "navstevat" mezi kupátky...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2026
              Autor: cibi
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: OT- vagon

                     

                Kterou válku máš na mysli?
                Já si to mezitím dostudoval a moje prameny říkají něco malinko jiného a kladou vznik a provoz "oddílových vozů" do daleko dřívějšího období.

                Říkají, že železnice měla původně význam hlavně pro nákladní dopravu, až později vzrůstaly požadavky na přepravu lidiček. A že první osobní vagóny vznikaly tak, že se vzaly kabiny třeba ze dvou, ze tří kočárů a kydly se na železniční podvozek. Což se údajně mělo dít tak cca v šesti dvanáctinách 19. století.

                A že každá jedna, případně dvě sousední kabiny, měly svoji toaletu. Takže těch reterátů bylo ve voze několik. No a v zájmu ušetření místa se postupně začaly dělat vnitřní dveře mezi jednotlivými oddíly, aby se dalo doběhnout na záchod vnitřkem vagónu. Což prý po čase vyústilo ve dnes obvyklé uspořádání osobních vagónů.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2026
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: OT- vagon

                       

                  konec 2 světové resp do roku 1947.
                  Vagon měl pod vchody do kupátek schůdek- lavičku.
                  Po tom přelézali za jízdy z kupé do kupé.

                  Tipuji že koncem války/ po konci války provozovali ajznboňáci co se dalo a s původem kde se dalo...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2026
                  Autor: cibi
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: OT- vagon

                         

                    > Po tom přelézali za jízdy z kupé do kupé.

                    Kouká chlap ve vlaku za jízdy z okna.
                    - Jé, tady to znám, tady teď budou takové tři BE-BE-BE betonové sloupy.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 14.06.2026
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Co ti mám povídat. Emil a tři dvojčata je knížka, která ve mě zanechala trvalou lásku k baltskému pobřeží. Když jsem poprvé přijel k Baltu s mým milovaným potomkem, nechal jsem se na pobřeží vyfotit co nejvíc tak, jak je v knize Emil s babičkou.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2026
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přední brašně a nosič

                     

                Já si hromcajs budu už vážně muset najít, kde je to Warnemuende...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2026
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Přední brašně a nosič

                       

                  Přeci u ústí řeky Warnow. :) Za NDR jsem tam obdivoval německou školní plachetnici Wilhelm Pieck.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.06.2026
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Přední brašně a nosič

                         

                    No tak teda dík. Teď ještě abych zjišťoval, kdo je Wilhelm Pieck... :-(

                    A to jméno Warnow má cosi společného s Warnemünde?
                    Aha, už to vidím v překladači, prý ústa. Takže zřejmě ústí. Děkuji.

                    Když máš toho Emila pod kůží (nebo v knihovně), nevzpomeneš si prosím na některá jména z těch osmi lázeňských pobřežních míst, která kluci objížděli s plakáty? Já knihu po ruce nemám. A chtěl bych se podívat na mapu, o jak velký kus krajiny se jedná.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 14.06.2026
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Přední brašně a nosič

                           

                      Jednou už jsem to hledal, až se dostanu ke knihovně, tak to najdu znovu. Tuším, že to bylo okolo 30 km.

                      Münde je skutečně ústí, takže z válečné historie známé Peenemünde je prostě ústí říčky Peene.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 15.06.2026
                      Autor: petrp
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Přední brašně a nosič

                           

                      Nějak jsem si pamatoval, že to město, ve kterém jsou není na mapě, je vymyšlené, že je to jiné město, už jsem si to dohledal, knižní Korlsbüttel je ve skutečnosti Graal-Müritz.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 15.06.2026
                      Autor: petrp
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Přední brašně a nosič

                         

                    Ad Wilhelm Pieck. Z těch německých potentátů, kromě Krenze, vlastně nikoho moc neznám. Jo, rezonuje mi v hlavě Walter Ulbricht, ale to už bych se musel podívat na web, co to bylo zač, a to by nebylo fér.

                    Znám jméno Günter Schabowski, páč mě ve filmu Prolomit zeď fascinuje ta scéna, jak víceméně omylem otevřel hranice.
                    Moc pěkný film, ten Prolomit zeď!
                    (Na rozdíl od Sbohem Lenine, což je pěkná kravina).
                    A ta čičula, jak ji tam v jedné scéně hobluje opřenou o trezor, ta je taky mňamková!

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 14.06.2026
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Přední brašně a nosič

                           

                      V Praze bylo za komunistů jedno velmi dobré gymnasium Wilhelma Piecka. Ale to se tě jistě netýká.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 14.06.2026
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                      • Re: Přední brašně a nosič

                             

                        Jojo, "píkárna" byla jedno z tuším dvou matematických gymnázií u nás. V prvních deseti místech celostátní matematické olympiády bývala píkárna nejméně pětkrát.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 15.06.2026
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Přední brašně a nosič

                             

                        Jaké to bylo - 162
                        "...by mněla sama nízké radioaktivní pozadí..."
                        Datum: dnes v 14:41
                        Autor: Brahma

                        A kdo tobě a tvým rozzářeným očičkám vypravoval o gramatice čtvrté třídy, neřkuli snad o gymnáziu?

                        :-))

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 15.06.2026
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                        • Re: Přední brašně a nosič

                               

                          Víš kam máš jít...

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 15.06.2026
                          Autor: Brahma
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                          • Re: Přední brašně a nosič

                                 

                            No tak navezl ses do mě s gymnáziem, a přitom sám máš v každém třetím příspěvku hrubici jako prase.

                            >Re: Jaké to bylo? - 161
                            vymněním ráfek.
                            Datum: 13.06.2026
                            Autor: Brahma

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 16.06.2026
                            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                            • Re: Přední brašně a nosič

                                   

                              Tys nepochopil ani tak explicitní výzvu, abys šel tam?

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 16.06.2026
                              Autor: Brahma
                              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                              • Re: Přední brašně a nosič

                                     

                                >V Praze bylo za komunistů jedno velmi dobré gymnasium Wilhelma Piecka. Ale to se tě jistě netýká.
                                Autor: Brahma

                                Jo jo, hošíčku, nemáš se navážet do druhých.
                                A když už se chceš navážet, nesmíš sám být nešťastný analfabet s hrubkou v každém třetím příspěvku.
                                A když už se navážíš a jsi přitom hlupáček Tatar, nesmíš se divit, je-li Ti adekvátně odpovězeno.
                                Přeji Ti, abys této pro Tebe jistě zapeklité řadě příčin a důsledků jednoho šťastného dne porozuměl.
                                Pro Brahmu: porozumněl.

                                > vymněním ráfek.
                                Autor: Brahma

                                > by mněla sama nízké radioaktivní pozadí..."
                                Autor: Brahma

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 17.06.2026
                                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                  • Re: Přední brašně a nosič

                         

                    Ve Švýcarsku je město Sarnen, protéká tam řeka Sarna a vyrábí se tam střešní folie Sarnafil :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 14.06.2026
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Pred cca 30 let jsem koupila a schovala skoro muzeum na regal. Vloni syn vzal. Hmotnost je tezsi,proto nechctela jsem montazovat.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2026
          Autor: Arabice
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Ahoj, četla jsem všechny vaše odpovědi. Moc děkuji, ale stále ještě nevím, jaký bude další postup, hlavně ohledně předního nosiče.
    Našel by se někdo ochotný půjčit mi přední nosič na krátké vyzkoušení? Stačilo by asi 30 minut někde v Praze na srazu. Přijela bych se svým kolem a dvěma brašnami, abych mohla vyzkoušet, jaký typ nosiče mi bude vyhovovat.
    Nosič nepotřebuji půjčit domů, jde jen o krátké testování. Pokud mi bude vyhovovat, koupila bych si vlastní.
    Moc děkuji za ochotu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Přední brašně a nosič

         

    Ahoj,
    už delší dobu přemýšlím o předním nosiči. Prohlížela jsem různé e-shopy, hlavně přední nosiče, ale nechce se mi zbytečně kupovat nový. Před 2–4 lety jsem už nový kupovala, takže by byla škoda kupovat další.
    Napadlo mě zajít do zámečnictví a nechat udělat kovové tyče na úpravu předního nosiče. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné přivařit kovové tyče na původní nosič?
    Kolik centimetrů by bylo vhodné přidat dolů? Podívejte se prosím na označení na fotce.
    zelená barva = kolik cm dolů přidat
    fialová barva = kovový díl/tyč
    žlutá barva = brašna
    Děkuji za rady.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2026
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední brašně a nosič

           

      Toto nedoporucuji.
      Potrebujes dostat brasny vic dozadu, potrebujes mit teziste brasen co nejbliz ose hlavoveho slozeni.
      Obrazek dam do dalsiho prispevku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2026
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        :-(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2026
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední brašně a nosič

             

        obrazek v priloze.
        cervena cara- osa rizeni
        hvězdicka- teziste brasny
        fialova cara- vzdalenost teziste- osa rizení.
        Moment je daný síla/zde váha brasen/x rameno sily.

        Tj kolikkrát máš blíž teziste k ose otácení, tolikkrát lepe se otácí riditka.

        napis prosím jestli je to srozumitelne.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2026
        Autor: cibi
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Aha, ano rozumím.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2026
          Autor: Arabice
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          Pěkně ilustrováno. Je na tom dobře vidět další věc. Pokud je těžiště brašen před osou řízení (první obrázek), řidítka mají snahu zatáčet, i když chci jet rovně, a je to nepříjemné - musím je pevně držet a bránit tomu. Pokud je těžiště za osou řízení (druhý obrázek), váha brašen naopak řidítka vrací do rovna a s řízením mi pomáhá.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.06.2026
          Autor: NightRider
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Pokud máš vhodný závlek vidlice.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.06.2026
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Přední brašně a nosič

               

          ????

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2026
          Autor: Arabice
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední brašně a nosič

                 

            Dobře naloženo, s tímhle bych nechtěl potkat schody.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2026
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Schody, vlak, větší kopec. Ta vodní nádrž na předku je pro hasiče?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.06.2026
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Přední brašně a nosič

                   

              Pamatuju přechod Vltavy u Lužce přes potrubní most. Musel jsem všechno z kola sundat, vynést kolo nahoru, vrátit se pro bagáž a na opačném konci totéž v bledě modrém. Shodou okolností to byla moje první jízda dál než kolem komína, na to se nezapomíná. Kde jsou ty časy.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.06.2026
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přední brašně a nosič

                     

                Ani mi nemluv. Tahle "chuťovka" na cyklotrase byl hnus fijalovej. Vytáhnout kolo přes ty prudké schody nahoru, to bylo strašný. Myslela jsem, že tam vypustím duši.
                Dneska už je tam vstup zakázaný.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.06.2026
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Přední brašně a nosič

                       

                  Už jsem to tady určitě někdy psal. Při téhle mé první cestě jsem narazil v Nučnicích na partu německých důchodců natěžko. Měli za sebou cestu podél břehu za Řeží, tenhle potrubní most a blátivou cestu před Nučnicemi vyspravenou stavební sutí. Nějak si mysleli, že to bude cesta srovnatelná s tím, co znali z Německa či Rakouska. Na jejich zděšení se nedá zapomenout. A to samozřejmě je čekaly další lahůdky, Labská byla in statu nascendi, víc toho bylo na papíře než v reálu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 21.06.2026
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Údolí řeky Gail na kole

 (CK Cyklotur)
26.06.2026, 7 dní
16 440 Kč
cyklistický Autobusem

Trojmezí na kole

 (CK Cyklotur)
28.06.2026, 7 dní
17 320 Kč
cyklistický Autobusem

Lago di Garda na kole – sever

 (CK Cyklotur)
06.07.2026, 7 dní
14 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Praha, aktivní parťačku na silniční nebo horské k

Hledám: Praha, aktivní parťačku na silniční nebo horské k
dnes
Nějaká aktivní, do sportu nadšená parťačka na MTB nebo silniční kolo? Cyklistika (tedy nikoli elektromopedy), z…

Hledám: kolo ve dvou jede líp

19.06.2026
Hledám sympatickou dívku či ženu na společné cyklovýlety. Spíš rekreačně, v klidu, bez závodění a bez honění…

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (11 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026