reklama

Davos – lanovky a hory

Termín: 23.08.2019 - 27.08.2019, 5 dní
Cena od: 9 500 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Rubikon

Davos – utajený ráj pro pěší turisty

Švýcarský kanton Graubünden je naším zájmům velmi nakloněný, o tom se přesvědčujeme pravidelně na našich akcích ve Sv. Mořici. A další vyhlášené středisko Davos nezůstává předchozímu jmenovanému nic dlužno! Pro letošní rok jsme si pro Vás připravili horkou novinku právě zde - Davos pro pěší turisty aneb lanovky a hory v okolí. Díky lanovkám a vláčkům zdarma je připravena bohatá nabídka právě pro Vás, pohodáře bez kol, ať už na vyhlídkových panoramatických nenáročných trasách anebo jen tak zážitkově lanovkami nahoru i dolů. Každý si zde přijde na své, navíc v zajímavém prázdninovém termínu, kdy je třeba přibalit i plavky! Ujít si nenecháme červené vláčky Rhétské dráhy a lanovky na Jakobshorn, Parsenn/Weissfluhjoch, Schatzalp, Rinerhorn. Čarokrásnou divokou soutěsku Zügenschlucht, kterou si projdeme pěšky a projedeme ji i vlakem. Neopomeneme ani z fotografií slavné železniční viadukty Landwasserviadukt (UNESCO, 65 m vysoký a 136 m dlouhý) a také Wiesener Viadukt (89 m vysoký a 210 m dlouhý), po kterém se také projdeme. Ukážeme si velké bohatství Davosu, což jsou jeho boční údolí - Sertig, Dischma, Monbiel, kde si budete připadat krásně ztraceni v lůně hor a přírody. A rozhodně si také ujasníte, jak je to se zapeklitými názvy Davos-Dorf, Davos-Platz, Davos Klosters :-). Jedno můžeme garantovat v každém případě, jste-li milovníky panenských hor a klidné přírody, nebude se Vám chtít z Davosu domů rozhodně odjíždět.

Program zájezdu

1. den: Po poledni odjezd z ČR, nocleh cestou v příjemném hotelu, s možností večeře. Díky němu přijedeme další den do Davosu odpočatí a natěšení.

2. den: Snídaně v hotelu, přesun do Švýcarska. Už závěrečné kilometry nám poskytnou atraktivní kulisu za okny, neb ve švýcarských horách je i cesta cílem. Přivítá nás Davos, 1.560 m n.m., nejvýše položené město Evropy. Či spíše městečko - 13 tis. obyvatel se hravě ztratí mezi horami. Ubytování. První seznámení se s Davosem. Zorientujeme se a ukážeme si Davos Dorf, Davos-Platz, Davoské jezero. Prvně využijeme volnou jízdenku na lanovky a vyjedeme na Schatzalp, slunné vyhlídkové místo nad Davosem ve výšce 1.861 m n.m., které proslavilo světoznámé sanatorium z roku 1.900 pro léčbu tuberkolózy a rovněž Thomas Mann ve svém románu Kouzelný Vrch. Pochutnáme si na první kávě, projdeme botanickou zahradu a dle chuti se navrátíme na ubytování.

3. den: Dnes nás čeká lahůdka v podobě soutěsky Zügenschlucht. Cestou z kopce dolů (geograficky jihozápadním směrem) ji projdeme pěšky, a to vč. atraktivního viaduktu u žel. zastávky Wiesen, který je určen jak pro vlaky, tak i pěší turisty a cyklisty! Zpět se budeme vracet červeným vláčkem, jsme přeci ve Švýcarsku :-). Jízdenku máte již v ceně zájezdu. A pokud nám i toto bude málo, zpestříme si den ještě nějakou lanovkou, např. na Rinerhorn (2.528 m n.m.).

4. den: Určitě si každý vybere místo, lanovku či trasu, kde ještě nebyl, bylo by škoda nevyužít času a bonusu vlaků a lanovek zdarma. Trochu inspirace můžete načerpat např. zde - Davos Klosters. Pro skupinu pěších turistů je jednoznačným tipem Parsenn a tzv. Panoramaweg v masivu hory, např. směrem na nám již známý Schatzalp. Cesta nabídne absolutní top výhledy a spoustu fotografických míst.

5. den: Ráno v klidu vyklidíme a odevzdáme apartmány a vydáme se autobusem z hor k Bodamskému jezeru. Přístavní Lindau s malebným historickým centrem na stejnojmenném ostrově spojeném s pevninou dlouhým náspem nám zpestří cestu zpět domů. Dáme si dobrý bavorský oběd a prohlédneme si samozřejmě i dominantu města, přístav, jemuž vévodí 33m vysoký maják a šestimetrová socha bavorského lva. Poté se již vydáme definitivně k domovu. Večerní návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Ubytování ve zcela nových a skvěle vybavených apartmánech v Davosu přímo ve městečku u lanovky na Parsenn 3 noci - jedná se o velmi prostorné apartmány určené pro 6 osob, které obsazujeme pouze 4 osobami, vždy 2+2 v samostané ložnici (obývací pokoj pro další 2 osoby neobsazujeme), tito 2+2 ubytovaní sdílí kuchyň, obývací pokoj, koupelnu, terasu/balkon. 1x nocleh v hotelu se snídaní při cestě do Davosu - dvoulůžkový pokoj s vlastním soc. zařízením. Vlakovou jízdenku na trase Wiesen/Filisur - Davos Platz, přepravu kola na stejné trase. Kompletní dopravu z/do ČR vč. přepravy kol, průvodce cyklistu průvodce bikera, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištění CK proti insolvenci.

Veškeré lanovky (zubačky, kabiny, sedačkové lanovky) a vlaky švýcarských drah i Rhétské dráhy v oblasti Davosu - tj. mezi stanicemi Klosters a Filisur - máte již v ceně!

Nástupní místa

Bratislava, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Rubikon
Cestovní kancelář:
Rubikon
Náročnost: Co to znamená?Detaily zájezdu
pěší turistika Autobusem
Navštívené země:
Švýcarsko Švýcarsko

Podobné zájezdy

Triglav – víkendový výstup

 (CK Frčíme)
05.06.2020, 3 dny
3 200 Kč
pěší turistika Autobusem

Slovinsko a Rakousko – pěší turistika

 (CK Mamut tour)
02.07.2020, 6 dní
7 300 Kč
pěší turistika Autobusem

Triglav – víkendový výstup

 (CK Frčíme)
03.07.2020, 3 dny
3 200 Kč
pěší turistika Autobusem

Triglav – víkendový výstup

 (CK Frčíme)
07.08.2020, 3 dny
3 200 Kč
pěší turistika Autobusem

Triglav – víkendový výstup

 (CK Frčíme)
26.09.2020, 3 dny
3 200 Kč
pěší turistika Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (23 přihlášených)

Západní Evropou s dětmi aneb od Severního moře ke Středozemnímu - část 1.

část první, Německo a Holandsko "A kolik tam bude McDonaldů?" zeptaly se děti, když jsme je seznámili s…
Peggy | 16.01.2020

Cesta okolo Krkonoš za Krakonošem 2019

Loni jsme jeli ve dvojku Orlické hory, tak jsem si říkal, že bychom se mohli posunout kousek na západ.…
ondrapisklak | 18.12.2019

Putování na posvátnou horu

Den 1. Čtvrtek, 18. července 2019 ráno nakládám na kolo brašny narvané k prasknutí a k tomu i malý stan.…
JohnyB | 14.12.2019