reklama

Levandulová Provence na kole

Termín: 28.06.2024 - 07.07.2024, 10 dní
Cena od: 19 900 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Kudrna

Hvězdicové výlety z jednoho místa s ubytováním v pohodlných mobilhomech (nebo ve stanech)

Provence vás okouzlí nejen svým půvabem, vůní, dobrým vínem, ale také nevšedními cyklistickými zážitky! Rozmanitý kraj nabízí mnoho krásných míst i zákoutí, kaňonů, roklí, malebných vesniček i cyklistický výzev, jako je například „Mont Ventoux“ známe z nejslavnějšího závodu Tour de France. Mnozí z nás mají Provence spojenou s kvetoucími lány opojně vonící levandule. Vydáváme se proto do Provence v čase, kdy bude možné spatřit tato fialová moře na vlastní oči. Prožijte krásnou aktivní dovolenou na kole s nezapomenutelnými zážitky.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa na jih Francie.

2. den: Přejezd z Pernes les Fontaines se 41 kašnami, přes historická městečka Saint Didier a Venasque k mohutné vyvěračce Fontaine de Vaucluse. Ubytování v kempu. (45 km)

3. den: Čekají nás kamenné chýše v Bories, visuté město Gordes a Roussillon, most Pont Julien a následovat bude dojezd do kempu ( 65 km) + 15 km kaňonem k St. Saturninu.

4. den: Z kempu vyrazíme do Bonnieux po Luberonské cyklostezce přes tajemné sídlo Markýze de Sade v Lacoste, kolem zříceniny hradu v Ménerbes si to namíříme do města duchů Oppéde le Vieux (70 km) nebo si dáme vyhlídkovou hřebenovku s rozsáhlým cedrovým lesem, sjezd do Robionu, a vinicemi se následně vrátíme zpět do kempu (80 km).

5. den: Z kempu vyrazíme do Cavalion nebo Orgon k van Goghovi do St. Rémy. Uvidíme slavnou katedrálu obrazů Carrières de Lumières s audiovizuálním představením a dále budeme pokračovat přes druhé nejnavštěvovanější místo Francie Les-Baux-de-Provence na skalním ostrohu v pohoří Alpilles (55 km).

6. den: Odpočinkový den bez kola. Návštěva papežského Avignonu. Přejezd ke slavnému mostu Pont du Gard, splavení řeky přímo pod pilíři této krásy na lodičkách (splouvání řeky není v ceně zájezdu, cena cca 25 EUR).

7. den: Výhled na celý Luberon ze zapadlé vesničky Saignon. Sjezd do středověkého Aptu. Po Luberonské cyklostezce do Céreste s krásně zrenovovaným římským mostem ( 45 km) nebo Kaňonem Lourmarin do stejnojmenného historického města s renesančním zámkem. Kolem pohoří Velký Luberon přes Cucuron, známý z mnoha filmů a s koupací zastávkou u jezera Étang de La Bonde do Céreste ( 60 km).

8. den: Královská etapa ze sedla Mont Serein přes vrchol Mont Ventoux (1909 m) (kultovní místo cyklistů z celé Evropy), s nádherným sjezd s převýšením 1600 m. Levandulová pole poblíž města Sault, úchvatným kaňonem Nesque do Villes sur Auzon (65 km) nebo pro ty, kteří se nebojí cyklistických výzev, tak z Malaucéne na samotný vrchol Mont Ventoux. (+15 km)

9.-10. den: Odjezd přes slavné Châteauneuf du Pape, ochutnávka a nákup pověstného vína. Vítězný oblouk v Orange s antickým divadlem. Noční přejezd přes Německo. Příjezd přes Plzeň a Prahu do Brna v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 7x ubytování v mobilhomech nebo ve vlastních stanech
  • ochutnávku vín v Châteauneuf du Pape
  • ochutnávku provensálských produktů
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Nástupní místa

Brno, Praha, Plzeň

Kudrna
Cestovní kancelář:
Kudrna
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy

Levandulová Provence na kole

 (CK Kudrna)
28.06.2024, 10 dní
19 900 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

224 cyklistů (10 přihlášených)

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023

Premiéra na Bohemia Divide

Bohemia Divide je název jednoho z dnes už asi kultovních cyklistických ultra-závodů bez podpory. 750-800…
JohnyB | 28.10.2023

6. část - Bulharsko – k moři!

Naše děti už dávno vědí, že když k moři, tak si k němu musí dojet na kole. Těšily se, ale to horko tyhle…
Peggy | 18.10.2023