reklama

Romantická města čtyř řek na kole

Termín: 25.07.2023 - 29.07.2023, 5 dní
Cena od: 9 640 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Cyklotur

Rothenburg - Bad Mergentheim - Schwäbische Hall - Schöntal - Würzburg
Cyklistické putování kolem krásných říčních cyklostezek. Etapy podél řek Tauber, Kocher a Jagst vedou krásnou krajinou. Na trase jsou historická města s hrázděnými domy, staré mlýny, románské kostely, historické kláštery a vinařské vesničky lemováné vinicemi. Navštívíme též Würzburg - město plné historických klenotů na řece Mohan.

Program zájezdu

1. den: Odjezd po půlnoci. Ráno příjezd do nádherného středověkého města Rothenburg ob der Tauber obehnaného hradbami. Prohlídka - náměstí s radnicí, kostel sv. Jakuba, křivolaké uličky, Vánoční muzeum… Údolím řeky Tauber přes historická městečka Creglingen a Weikersheim (zámek s barokní zahradou) do Markelsheimu (města vína) na ubytování.

2. den: Autobusem s naloženými koly přejezd k řece Kocher. Schwäbische Hall (městská perla Badenska-Württemberska, kostel sv. Michala, hrázděné domy na náměstí), průjezd pod největším údolním mostem v Německu, Künzelsau, malebné středověké městečko Forchtenberg. Přejezd od řeky Kocher přes kopec k řece Jagst do Jagsthausenu (zámek). Podél řeky Jagst do Schöntalu s rozsáhlým klášterním komplexem. Naložení kol a návrat autobusem zpět.

3. den: S naloženými koly do WürzburguProhlídka francké metropole: barokní biskupská rezidence (UNESCO), mohutná pevnost Marienberg nad řekou Mohan, románský dóm, krásné staré město se středověkým mostem. Na kole po stezce Mohan-Tauber přes Grünsfeld zpět na ubytování.

4. den: Bad Mergentheim ležící na kouzelném místě na řece Tauber (rezidenční zámek, lázeňský park, náměstí s radnicí). Stuppach – farní kostel s renesančním obrazem Madony s dítětem. Možnost návštěvy vinného sklípku nebo procházka vinicemi.

5. den: Pokračujeme romantickou cestou podél řeky Tauber přes Tauberbishofsheim (francké hrázděné domy, zámek) a Gamburg do Wertheimu, kde se řeka Tauber vlévá do Mohanu. Dominantou města je hrad z červeného pískovce tyčící se nad řekou. Naložení kol a návrat do ČR v pozdních nočních hodinách.

Trasy rovinaté až mírně zvlněné, občasné prudké výjezdy i sjezdy. Etapy vedou převážně po asfaltových cyklostezkách.
Denní etapy: 45, 60, 50, 25, 58 km

Ubytování

4x v hotelu v Markelsheimu, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV. V hotelu je vnitřní bazén a sauna (vstup v ceně). Příplatek za 1lůžkový pokoj 1900 Kč (omezený počet).

Stravování

4x snídaně (formou bufetu). Za příplatek 2500 Kč je možné přiobjednat 4 večeře (3chodové menu).

Cena zahrnuje

4x ubytování, 4x snídani, vstup do bazénu a sauny, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Praha, Plzeň

Cyklotur
Cestovní kancelář:
Cyklotur
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Německo Německo

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (9 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023