Poněkud nejasný název tohoto výletu bude vysvětlen v následujícím textu, nicméně vše se děje v duchu známého rčení, že i cesta může být cíl. Výlet, na který vás za chvilku pozveme, uspokojí jak vrchaře, tak i sjezdaře. Záleží jen na tom, jak trasu projedete, to jsou ty dvě výzvy. A kde se to odehrává? Kraj Plzeňský, okres Rokycany, okolí městečka Radnice směrem k Berounce.
Sesedněte na chvíli ze sedel a zúčastněte se podzimní cykloankety s možností vyhrát špičkové skládací kolo, cyklistické doplňky nebo další vybavení pro vaše jízdní kola.
Pokud se podíváte na mapu Brna, zjistíte, že celé jeho severní okolí je pokryto zelenou barvou lesů, které koketují s CHKO Moravský kras. Těmito lesy pak vede velká řada značených turistických cest a cyklotras, a ještě více neznačených pěšinek, které mají v oblibě zdejší milovníci horské cyklistiky. Abychom zde nezabloudili, či naopak nevynechali něco zajímavého, přijali jsme pozvání na odpolední výlet od zdejšího bikera.
Městečko Hořice v Podkrkonoší zná většina lidí díky zdejší delikatese – hořickým trubičkám. Ovšem to bychom Hořicím křivdili, protože ve vlastním městě, ale i jeho okolí je řada jiných zajímavostí, které stojí za výlet.
Do Nizozemska jsme se vydali s koly už podruhé. Někdy se nesprávně používá název Holandsko, ale tak jsou označovány jen dvě z celkových třinácti nizozemských provincií. Úplně všude se však jezdí na kole. Stojany s parkováním zdarma jsou také všudypřítomné, naopak parkoviště pro auta jsou ve městech většinou zpoplatněna. Prostě jasný vzkaz, jezděte na kolech!
Již jen jméno tohoto kraje, tedy Vysočina, může být výzvou nebo varováním. Projeli jsme se zde severně od Jihlavy a stálo to za to. Do kopce, a zase do kopce a pak rychle z kopce. Prostě Vysočina…
V sobotu 12. září se smíchovská náplavka rozezněla stovkami cyklistických zvonků. Nábřeží Vltavy u Jiráskova mostu se na jeden den proměnilo k nepoznání. Namísto parkoviště zaplnily prostor náplavky dětské tržiště, přehlídka módy na kolech, z části komunikací se zase staly dráhy určené pro jízdu na elektrokolech, segwayích, městských kolech a dalších vozítkách. Spanilou jízdu Prahou tu zakončily průvodcované skupiny, které se sjely z celé metropole.
Vltavská stezka vás provede podél toku řeky od pramene až po místo, kde se vlévá do Labe. Trasa vede z Kvildy přes Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka. Těšit se můžete na malebnou krajinu a zvlněný terén. Převažuje asfalt, nechybí ani šotolina, občas vás čekají vyježděné pěšiny - trasa je bezpečně a pohodlně sjízdná i na trekovém kole.
Předem se přiznáváme, že titulek není pravdivý. Na Hradčany pražské, ani na ty u Mimoně se vlakem nedostanete. Nicméně, v následujícím výletě Hradčany navštívíte a i na ten vlak dojde. Hlavně se na kole projedete zajímavou krajinou mezi Českou Lípou a Mimoní, tedy po území CHKO Kokořínsko – Máchův kraj.
Pokud se řekne Jihočeský kraj, obvykle si každý představí Třeboň, rovinu a rybníky. Budiž, jedná se o turisticky velmi atraktivní oblast, ale tento kraj má více podob, například sem patří rozhodně nerovinatá Šumava. My se podíváme na zcela opačný, severní konec Jihočeského kraje, projedeme se v okolí malebného města Milevska.
« Předchozí | 1 … 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 … 35 | Další » |