reklama

Korutanská jezera na kole

Termín: 11.08.2020 - 16.08.2020, 6 dní
Cena od: 7 980 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Cyklotur

Tento kraj nabízí nepřeberné množství přírodních a historických krás, alpské štíty svažující se až k jezerům, která jsou nejteplejší v celé zemi.

Program zájezdu

1. - 2. den: Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd Rakouska. Ráno příjezd do lázeňského města Bad Kleinkirchheim. Etapa přes Feldkirchen k jezeru Ossiacher See. Objezd jezera přes Steinforf a benediktinský klášter Stift Ossiach. Dojezd na ubytování do Ledenitzen u jezera Faakersee.

3. den: Objezd jezera Wörthersee: lázeňský Velden, hlavní město Korutan Klagenfurt (historické centrum, park miniatur Minimundus), přes Reifnitz k poutnímu kostelu Maria Wörth a návrat na ubytování.

4. den: Autobusem s naloženými koly k jezeru Ossiacher See. Složení kol a možnost výjezdu lanovkou i s koly na alpský masiv Gerlitzen (1911 m), který se prudce zvedá téměř od břehu jezera. Na kolech sjezd k jezeru, možnost koupání. Přes okraj Villachu podél Drávy návrat na ubytování.

5. den: K jezeru Faakersee, jehož panorama tvoří zejména vrchol Mittagskogel a hřeben Karavanek. Villach - druhé největší město Korutan, možnost návštěvy centra nebo muzea automobilů případně termálních lázní. Zpět na ubytování podél Drávy, možnost koupání v Silbersee.

6. den: Kolem menších jezírek Rauschelesee a Keutschacher See, možnost výjezdu na Pyramidenkögel - rozhledna s krásným výhledem na jezero Wörthersee. K řece Drávě s výhledy na pohoří Karavanky. Nedaleko městečka Ferlach ukončení etapy, možnost koupání v jezeře. Naložení kol a odjezd do ČR s příjezdem kolem půlnoci.

Cykloetapy mírně zvlněným až kopcovitým terénem po vedlejších asfaltových silnicích a cyklostezkách (asfaltové i šotolinové).

Denní etapy: 75, 78, 25, 40, 36 km

Stravování

4x snídaně. Za příplatek 1200 Kč možné doobjednat 4x večeři (3chodové menu se salátovým bufetem).

Ubytování

4x v hotelu cca 4 km od jezera Faaker See, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1lůžkový pokoj za příplatek 250 Kč/noc (omezený počet). Hotel má zahradu s přírodním koupalištěm.

Cena zahrnuje

4x ubytování, 4x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Nástupní místa

Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno

Cyklotur
Cestovní kancelář:
Cyklotur
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Rakousko Rakousko

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

222 cyklistů (20 přihlášených)

Přesmykač pro Favorita, třípřevodník a indexové řazení

Na mém Favoritu se mi po 20 až 30 letech probrousila kladka presmykače na straně co shazuje řetěz z větších…
Brahma | 18.10.2020

Jižní Morava na kole v turistickém duchu

Na jižní Moravě byl na kole téměř každý z nás – pohodová krajina s novomlýnskými nádržemi, výhledem na…
Ladulak | 15.10.2020

Nákolácký podzimní sraz 2020 - Vysočina - Žirovnice, kemp Budín, jak bylo

Rok 2020 se nepochybně zapíše do historie všech lidí a budeme na něj dlouho vzpomínat. Už jaro díky covidové…
HMS | 14.10.2020