reklama

Triglav – víkendový výstup

Termín: 07.08.2020 - 09.08.2020, 3 dny
Cena od: 3 200 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Frčíme

Užijeme si jednu z nejkrásnějších túr v Julských Alpách a vystoupíme na nejvyšší horu Slovinska – Triglav (2864 m n.m.). Je to nejvyšší vrchol blízkého i vzdálenějšího okolí. Je podstatně vyšší než ostatní vrcholy, a proto je to opravdová výzva, kterou ale zvládne každý průměrný turista. Nejbližší vyšší vrchol se nachází přes 90 kilometrů daleko v Rakousku. Triglav je tak vidět ze všech stran z velké vzdálenosti. Chvály užívané pro jeho popsání jsou zcela na místě. Krása celého regionu Julských Alp je unikátní a to byl také důvod pro prohlášení oblasti velkým Triglavským Národním Parkem, který je zapsaný ve světovém dědictví UNESCO.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách z Ostravy přes Olomouc, Vyškov, Brno s možností nastoupit v Kroměříži. Příjezd na místo, kde se dospíme pod širákem nebo v horské chatě Aljažev Dom (1015 m n.m.)

2. den: Výstup na Triglavsky dom (2515 m n.m.). Vede zde několik cest, takže podle zdatnosti aktuální skupinky vybereme tu nejvhodnější. Nabízí se tzv. Tomišenkova cesta (snazší), nebo pro zdatnější turisty výstup přes sedlo Ljukna na samotný vrchol. Nocleh na chatě.

3. den: Brzy ráno výstup na nejvyšší vrchol Julských Alp - Triglav (2864 m n.m.). Sestup Tomišenkovou cestou nebo cestou Cez prag k autu. Návrat do nástupních míst v nočních hodinách. Výstup trvá 8-12 hodin. Čas rozdělíme na dva dny. Celkové převýšení je kolem 2200 m nahoru a pak zase dolů.

Ubytování

Není zahrnuto v ceně zájezdu. První noc z pátku na sobotu se dospíme na parkovišti před chatou Aljažev dom (ušetříte tak 14 EUR/osobu). Nocleh ze soboty na neděli je zajištěn v horské chatě Triglavsky dom, který se nachází v sedle pod závěrečným výstupem na vrchol (35 EUR/osobu).

Stravování

Vlastní. Každý si může vzít vlastní jídlo, případně vařič nebo si objednat jídlo v některé z chat na trase. Ceny se pohybují kolem 25 EUR za snídani a večeři.

Cena zahrnuje

  • dopravu do Slovinska a zpět
  • práci instruktora a průvodce
  • materiály a mapky k výstupu

Nástupní místa

Ostrava, Brno, Mikulov

Vlastní doprava je možná. S účastníky vlastní dopravou se setkáme na místě u Aljaževa domu.

CK Frčíme
Cestovní kancelář:
CK Frčíme
Náročnost: Co to znamená?
střední


Detaily zájezdu
pěší turistika Autobusem
Navštívené země:
Slovinsko Slovinsko

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

252 cyklistů (18 přihlášených)

Smutná cesta do Prahy

Trvalo mně dlouhých půl roku, než jsem sedl ke kompu a rozhodl se podělit s vámi o moji nejhorší…
Stanley58 | 04.01.2021

Jak nabíjet elektroniku na dálkových cestách

Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s dobíjením vybavení, když člověk cestuje tisíce kilometrů napříč…
failnomore | 10.12.2020

Cesta k pramenům

Nápadů na různé cyklovýlety, cyklotoulky a jiné cesty v sedle dvoukolého oře nosím v hlavě plný pytel. Každý…
JohnyB | 05.11.2020