Termín: 31.07.2020 - 05.08.2020, 6 dní
Cena od: 9 940 Kč
Ennská cyklostezka patří k cyklistickým trasám s nejkrásnější krajinou. Od horního toku vede cyklostezka podél řeky Enns stále dolů jen mírně zvlněnou krajinou. Impozantní horstva, romantická údolí, šumivé divoké potoky, zasněné vesnice a historická města provázejí cyklistu na cestě jedinečnou přírodní kulisou mezi Dachsteinem a Nízkými Taurami, Solnou komorou, pohořími Gesäuse a Reichraminger Hintergebirge. Minimálně kopcovitá trasa však nabízí velké množství atraktivních odboček do malebných bočních dolin i sportovním jezdcům. Útulné, vybrané a certifi kované hostince podél trasy se starají o tělesné blaho stravou zaměřenou speciálně na cyklisty, ale i typickými místními pochoutkami.
1. DEN | Odjezd z ČR
Večer odjezd z ČR.
2. DEN | Schladming
Od horního toku Ensse, z Flachau, se svezeme na kole jedinečnou přírodní kulisou mezi Dachsteinem a Nízkými Taurami do horského střediska Schladming. Celá etapa vede po značené cyklostezce Ennsradweg. Ubytování ve Schladmingu.
39 km
Odpoledne jak každý další den ve Schladmingu možnost zajít do bazénu, venkovní i vnitřní bazény, vstupné v ceně.
3. DEN | Admont
Poputujeme kolem impozantního masivu Grimmingu, přes romantický zámek Trautenfels (zde končí kratší etapa) až k benediktinskému klášteru v Admontu. Celá etapa vede po značené cyklostezce Ennsradweg.
41 km nebo volitelně 81 km
Možnost návštěvy bazénu ve Schladmigu, vstup v ceně zájezdu. Vodní atrakce (vnitřní i otevřený bazén).
4. DEN | Wilde Wasser
Do údolí Untertal nad Schladmig - pěší výstup kolem vodopádů Wilde Wasser - žebříky, schody a závěsný most k jezeru Riesachsee a sestup pohodlnou cestou zpět na parkoviště, pak na kole sjezd údolím do Schladmingu.
Pěšky: 3 - 4 hod. Kolo: 17 km
Možnost jet lanovkou na Planai, lanovka v ceně zájezdu.
5. DEN | Soutěska Gesäuse
Prosmýkneme se romantickou soutěskou národního parku Gesäuse, která je doslova pastvou pro všechny smysly, a nejúžasnější části údolí řeky Enns, do krásného městečka Eisenerz. Odtud výšlam do Ramsau, poslední noc ubytování v horách.
40 nebo 60 km
6. DEN | Mooslandl u Altenmarkt
Závěrečná trasa nás provede atraktivní krajinou Ennské cyklostezky z Ramsau přes Hieflau do Mooslandl (směr Altenmarkt bei Sankt Gallen, kde naše putování podél Enns ukončíme. Odjezd autobusem domů.
26 km
Ubytování v 4-lůžkových (2-lůžkové za příplatek) pokojích v hotelu ve Schladmigu (3 noci) a 1 noc v Eisenerz Ramsau.
Místní polopenze poskytovaná hotelem, snídaně formou bufetu, večeře o dvou chodech.
Ostrava, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha