reklama

Moselská cyklostezka

Termín: 19.09.2019 - 23.09.2019, 5 dní
Cena od: 8 900 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Rubikon

Historická německá města, meandry, ryzlink a nejstrmější vinice v Evropě

Moselle, Musel, Mosel. Mnoho jmen, jedna řeka. Nezaměnitelná, ať už ve Francii, Lucembursku či v Německu. Charakteristická čím jiným než meandry, hrdými hrady na svých březích a zejména pak vinicemi plodícími skvěle chutnající víno, jež cení znalci na celém světě. Od vinic ve francouzském Alsasku z podhůří Vogéz až po soutok s Rýnem v německém městě Koblenz si tato řeka razí cestu půvabnou krajinou s historickými městy a městečky, z nichž každé jedno z nich stojí za návštěvu. Ideálně pak v sedle bicyklu. Po vlastní ochutnávce budete mít jasno, odkud že pochází ta nejcennější německá vína.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR odpoledne, příjezd do Norimberku. Toto francké město nás okouzlí svou historií a zpestří nám první večer na cestách. Projdeme si společně historické centrum a dopřejeme si typickou bavorskou kuchyni. Nocleh.

2. den: Přesuneme se na start první etapy, vítá nás Trier (Trevír), město po Římu nejvýznamnější z hlediska koncentrace antických památek, město založené císařem Augustem. Porta Nigra, císařské lázně, amfiteátr, římský most, kurfiřstský palác, baziliky, kostely, muzea. Na podzim také spousta atrakcí a ochutnávek vína i burčáku. Pro nezasvěcené pozor! Hledáte-li zde oblíbený burčák čili rakouský "Sturm", nepochodíte! Ne že by ho zde snad neznali, ale tento výtečný a zároveň trochu "nebezpečný" produkt tu nese krásně romantické pojmenování - Federweiss (bílé pírko či bělopírko v překladu). Po kulturním a obecném občerstvení popojedeme ještě o kousek dále po proudu řeky. První moselský večer strávíme v oblasti městečka Schweich, jak jinak než obklopeného vinicemi s hluboko zaříznutým údolím řeky. Úvodních 20 km na kole a pár dalších po městě vč. sklenky burčáku budou ideálním začátkem cyklovíkendu.

3. den: Pokračujeme stezkou plnou meandrů, vinic, romantických vinařských vísek a městeček. Vybírat si můžeme z řady možností pro posezení, nabízejících se šenků a hospůdek je zde nepočítaně. Malebné okolí, nekončící vinice a podmanivá atmosféra podzimního vinobraní s městskými slavnostmi nám naplní cyklistický den s cca 40 km základní trasy.

4. den: Ani tento den nebude výjimkou a pokocháme se stezkou klikatící se mezi vinicemi, tu tam blízko řeky, tu tam stoupající mezi zrající hrozny. Projíždět budeme zásadním městečkem Bernkastel-Kues s typickou architekturou hrázděných domů, proslulou reprezentativní vinotékou celé moselské oblasti a místem pěstování nejvybranějších vín. Navštívit parádně zařízenou vinotéku budeme mít samozřejmě příležitost, stejně jako odnést si s sebou cenné tekuté suvenýry. Autobus bude nápomocen - bude stát nedaleko :-). Opět pohodových cca 40 km v základní variantě.

5. den: Poslední den na kole strávíme opět na stezce podél řeky a nemůžeme si samozřejmě nechat ujít městečko Bernkastel-Kuess, s typickou architekturou hrázděných domů, proslulou reprezentativní vinotékou celé moselské oblasti a místem pěstování těch nejvybranějších vín. Navštívit parádně zařízenou vinotéku budete mít samozřejmě přiležitost, stejně jako odnést si ceněné tekuté suvenýry, vše dle vlastního uvážení. Zde své putování zakončíme a vydáme se na cestu domů. Příjezd do Prahy kolem 22. hod.

Cena zahrnuje

Ubytování v hotelu se snídaní 3x (dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením), kompletní dopravu vč. přepravy kol, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištění CK proti insolvenci.

Nástupní místa

Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Rubikon
Cestovní kancelář:
Rubikon
Náročnost: Co to znamená?
nízká

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Německo Německo

Podobné zájezdy

Alsaská vinná stezka na kole

 (CK Extrem Tour)
03.07.2020, 9 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Porýním za vínem, hrady a romantikou

 (CK Nomád)
08.07.2020, 6 dní
8 790 Kč
cyklistický Autobusem

Moselská cyklostezka

 (CK Bondo)
21.07.2020, 7 dní
11 940 Kč
cyklistický Autobusem

Moselskou cyklostezkou vína

 (CK Nomád)
21.07.2020, 6 dní
8 890 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (23 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020