reklama

Saské vinice na kole

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019, 2 dny
Cena od: 3 800 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Rubikon

Saské baroko, vinice, víno a slavnosti

Saská vinařská oblast je přitažlivou a tradiční oblastí, přestože co do velikosti představuje jednu z nejmenších v Německu. Nalezneme ji mezi městečky Pirna, Drážďany, Radebeul, Míšeň a vinařskou vískou Diesbar-Seußlitz. Tradice vinařství zde kvete již 850 let. Základem jsou bílá vína, jen na 13 % plochy pak vína červená. A specialitou je pak převážně manuální obhospodařovávání vinohradů a zpracování révy. Vždyť také více jako polovinu vinic tvoří strmé svahy, jejichž terasovité vinohrady dodávají Labskému údolí zvláštní ráz. Jednoduše lze říci, že se zde s vínem přímo mazlí. V době vinobraní je potřeba zkontrolovat, zda se úroda zdařila. Jako třešničku (či kouzelný oříšek) si přidáme tzv. saskou barokní perlu - půvabný barokní zámek Moritzburg.

Program zájezdu

1. den: Máte rádi pohádky? A co takhle Tři oříšky pro Popelku? Právě slavná filmová verze pohádky se natáčela na zámku Moritzburg 14 km severozápadně od Drážďan. Honosný lovecký zámeček zde nechal vystavět August Silný, král polský a kuřfiřt saský, začátkem 18. stol. Zámek, kterému se přezdívá "perla saského baroka", se nachází přímo na Zámeckém rybníku a i proto je jeho podoba pohádková v realitě, stejně jako na filmovém plátně. Na tomto místě zahájíme naše poznávání saských perliček a hned na začátek si užijeme sjezd k hladině Labe do městečka Radebeul. Užijeme si pohodové kilometry po dálkové Labské cyklostezce, projedeme Míšeň s tradicí keramiky, vinařskou vísku Diesbar-Seußlitz a užijeme si občerstovací zastávky u vinařů i stezky, kterých je nepočítaně. Hezké ubytování bude odměnou za pohodových cca 55 km na kole.

2. den: Ukrojíme další kilometry Labské cyklostezky směrem Mühlberg, Belgern a cestu zakončíme stylově pod zámkem v Torgau, kde zamáváme medvědům v příkopu. Dalších pohodových cca 50 km našeho cyklisticky-degustačního víkendu bude hezkou tečkou za celou sezónou. Velmi pohodový návrat domů (cca 3,5-4 hod).

Cena zahrnuje

Ubytování v hotelu/pensionu se snídaní na 1 noc (dvoulůžkový pokoj s vlastním soc. zařízením), kompletní dopravu vč. přepravy kol, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištění CK proti insolvenci.

Nástupní místa

Praha, Ústí nad Labem
Za příplatek Brno, Jihlava, Bratislava

Rubikon
Cestovní kancelář:
Rubikon
Náročnost: Co to znamená?
nízká

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Německo Německo

Podobné zájezdy

Meklenburská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
23.08.2020, 4 dny
6 220 Kč
cyklistický Autobusem

Spreewald a Lužice na kole

 (CK Nomád)
26.08.2020, 5 dní
7 790 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (21 přihlášených)

Kolem Jihlavy od pramene k ústí

Na letošní rok jsem měla připravenu nejen trasu kolem řeky Jihlavy, ale i příjemnou společnost po cestě: Janu…
Aar | 30.07.2020

Dámská Mže 2020 „pokud se zadaří i stovka se podaří“16.7. – 19.7. 2020

Vloni se nám kolem Sázavy šlapalo velmi pěkně, a tak i na letošní tradiční Dámskou jsme měly připravenou řeku…
HMS | 22.07.2020

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020