reklama

Nejkrásnější údolní cyklostezky Dolomit a Jižního Tyrolska

Termín: 03.07.2019 - 08.07.2019, 6 dní
Cena od: 7 990 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Kopřiva Turist

Na kole se projedeme údolími - Eisacktal, Pustertal, Tauferertal a Ahrntal, Val di Landro. Navštívíme historická města Brixen, Sterzing, Bruneck, Bolzano. Pojedeme po zrušených železničních tratích, po nově vybudovaných cyklostezkách a cyklotrasách, užijeme nádherné výhledy a panoramata na Alpy a Dolomity.

Na účastníky čeká nenáročná cyklistika - hvězdicové výlety převážně po rovině nebo z kopce s případnými krátkými nenáročnými výjezdy. Základní denní délka jednotlivých etap činí 40 až 60 km a s podporou autobusu jedoucím za cyklisty je možné etapy libovolně zkrátit. Zdatní jedinci si budou moci přidat kilometry v přilehlých kopcích (např.výjezd na Kronplatz, výjezdy k horským chatám a průsmykům atd.).

Program zájezdu

1. den: ranní odjezd z ČR (odjezdová místo Praha a dále možná místa po trase na České Budějovice nebo Plzeň) a denní přejezd přes Německo a Rakousko do Itálie. Příjezd k hotelu, ubytování a večeře. Odjezdová místa z Prahy a dalších míst budou upřesněna.

2. den: autobusem na Brenner a odtud na kole po nové cyklostezce, částečně po zrušené železniční trati přes Sterzing (prohlídka nádherného historického centra), projedeme a navštívíme rozsáhlou pevnost Franzensfeste, neunikne nám věhlasný klášter v Neustifftu s možností ochutnávky místních specialit a místního vína. Cyklistický den můžeme ukončit v historickém „Havlíčkově" Brixenu. Havlíček byl zde sice ve vyhnanství, ale skvělé klima jeho nemocné ženě i jemu v podstatě prodloužilo život. Návrat autobusem na hotel, zdatnější mohou přes Elvas a Natz na kole.

3. den: na kole přejedeme po náhorní rovině přes Natz, Elvas a sjedeme do Brixenu a dále po cyklostezce kolem řeky Eisack přes malebný Klausen a dále údolím jablek a vína se starými obrannými hrady do historického Bolzana (možná prohlídka). Před Bolzanem možnost výjezdu lanovkou na Bauernkohlern s výhledy (jízdenka není v ceně). Z Bolzana návrat autobusem na hotel.

4. den: autobusem přejedeme do Sand in Taufers - prohlídka hradu (vstupné není v ceně), pro zájemce možný výjezd lanovkou na Speikboden a po cyklostezce do Brunecku (prohlídka historického centra) a přes Kiens s barokním hradem Ehrenburg, kolem řeky Riens do Muhlbachu a Schabsu. Výjezd na hotel autobusem nebo na kole.

5. den: autobusem přejedeme k jezeru Durrensee (nedaleko Cortiny), odtud údolím řeky Riens přes Toblach a po Pustertálské cyklostezce do Brunecku. Zde ukončíme náš zájezd u Aquareny Cron4. Možnost koupání. Večer odjezd přes Rakousko a Německo do ČR.

6. den: v nočních až ranních hodinách návrat do odjezdového místa v ČR.

Ubytování

Viums - hotel Waldesruh*** - krásné ubytování v rodinném hotelu, velké příjemné pokoje dvou nebo třílůžkové, všechny pokoje s příslušenstvím (koupelna+WC), ručníky a osušky jsou na pokojích, připojení WiFi - bezplatné,  báječná polopenze - snídaně formou švédských stolů a večeře 4 chody - předkrmy tyrolské a italské speciality. Majitelka hotelu se přímo stará o spokojenost se stravou a ubytováním. U hotelu k dispozici nově rekonstruovaný bazén na plavání.

Cena zahrnuje

autobusová doprava komfortním busem zahraniční výroby vč. přepravy kola (zaplachtovaný přívěs s držáky na kola), ubytování, polopenze, pobyt. taxa, průvodce, informační materiály.

Nástupní místa

Praha a dále možná místa po trase na České Budějovice nebo Plzeň

Kopřiva Turist
Cestovní kancelář:
Kopřiva Turist
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Itálie Itálie

Podobné zájezdy

Z Rakouska do Itálie k moři na kole

 (CK Mamut tour)
11.06.2020, 7 dní
11 590 Kč
cyklistický Autobusem

Korutany na kole

 (CK Frčíme)
23.06.2020, 6 dní
8 500 Kč
cyklistický Autobusem

Lago di Garda na kole

 (CK Mamut tour)
24.06.2020, 6 dní
8 490 Kč
cyklistický Autobusem

Lago di Garda: Ráj na kole pro pohodáře i borce

 (CK Bondo)
27.06.2020, 9 dní
12 840 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

206 cyklistů (10 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020