reklama

Provence na kole: Od Verdonu až po Camargue

Termín: 15.06.2018 - 24.06.2018, 10 dní
Cena od: 14 840 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Bondo

Provedeme Vás krajem slunce, vína, římských památek, umělců. Provence je rájem cyklistů, táhne se od vrcholků jižních Alp až k rovinám Camargue a pobřeží Středozemního moře. Tyto přírodní hranice obepínají krajinu roklí a kaňonů, levandulových polí a sluncem zalitých pláží.

Provence je krajem, který svou barevností již dávno okouzlil řadu malířů. Modré nebe, fialové lány levandule, žluté, modré a oranžové fasády domů prozářené sluncem, které zde svítí v průměru 300 dnů v roce. Provence je spojena s teplem, vůní koření, dobrým jídlem a vínem. Regionálním pokrmům z mořských ryb a jehněčího masa dodávají chuť a vůni růžový česnek, černé olivy, artyčoky a houby, i směs rozmarýnu a tymiánu. Dodnes zde najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Řeky, Římany (divadla, akvadukty). Svou stopu tu zanechali schizmatičtí papeži (Avignon) i místní vládcové.

Naše putování začne v Alpských výběžcích s úžasnou scenérii nejhlubšího kaňonu Evropy Verdonu, pokračuje přes Avignon (papežský palác), Orange (římské divadlo). Projedene se krasovým kaňonem Ardéche. Pojedeme mezi vinicemi a zastavíme se v proslulém Châteauneuf-du-Pape. V národním parku Camargue uvidíme polodivoké koně, býky a plameňáky a doputujeme až ke Středozemnímu moři.

Program zájezdu

1. DEN | Odjezd z ČR

2. DEN | Castellane

Příjezd do kempu. Pěší výlet do města, výstup na skálu nad městem s nádherně položenou kaplí Notre dame du Roc.

3. DEN | Kaňon Verdon

Královská etapa hned na začátek

Podél nejhlušího kaňonu Evropy Verdon výšlapem na vyhlídkový okruh Route des Crêtes až do La Palud Sur Verdon a zpět. Absolutně fantastické vyhlídky do hlubin kaňonu s kroužícími supy bělohlavými nad ním z Belvédère Armanet. Neuvěřitelná krajina vápencových hor, jež se kdysi zvedly z hlubin mořského dna a vytvořily tu nejkrásnější scenérii provensálských Alp.
26 km, 50 nebo 78 km

4. DEN | Jezero Lac de Ste Croix

Vydáme se podél kaňonu Verdon z druhé strany, ohromeni překrásnou přírodou ani nevnímáme šlapání na vrchol, pak dlouhým sjezdem dojedeme k tyrkysovému jezeru Lac de Sainte Croix, kde se vykoupeme anebo se můžeme projet na lodičkách do ústí kaňonu Verdon. Po oddychu se vydáme do kouzelného městečka Moustiers-Sainte-Marie známého fajánskou keramikou, a tady si třeba dáte levandulovou zmrzlinu.
30 nebo 70 km

5. DEN | Avignon a Pont du Gard

Přesun autobusem, kde nás na cestě čekají levandlová pole a starověké památky. Dorazíme do monumentálního středověkého Avignonu, města obehnaného hradbami s majestátním papežským palácem. Poté navštívíme starověký římský akvadukt Pont du Gard chráněnou památku UNESCO, Příjezd do do kempu, kde se ubytujeme.

6. DEN | Le Baux a Saint Remy

Do nádherného městečka na kopci ve skalách Les Baux de Provence, vydáme se na světelnou show v jeskyních Carrières de Lumières. Dále St. Remy de Provence, s římským obloukem Glanum a léčebnou, kde se pobýval a maloval Vincent van Gogh. 
37 nebo 47 km

7. DEN | Orange

Etapa začíná v Orange, města se starověkou historií, vyjíždíme od římského vítězného oblouku do centra města, zde místní bohaté trhy a také možnost návštěvy římského divadla, kde se dosud hrají divadelní hry. Dále pak proslulými vinicemi (uvidíte ty nejkrásnější vinohrady v Provence) až do světoznámého Châteauneuf-du-Pap, vinné sklípky, ochutnávka a nákup vín. 
39 nebo 64 km

8. DEN | Mont Ventoux

Královská etapa s výzvou Tour de France

Autobusem na úpatí Mont Ventoux (větrná hora), kde mohou nasednout borci a dát si horu (1 912 m) jako závodnici Tour de France nebo se necháme vyvézt pod vrchol Mont Ventoux, vrcholu lze pak snadněji došlápnout anebo se rovnou vydáme předlouhým sjezdem do překrásného kaňonu Gorges de la Nesque, dále Pernes-les-Fontaines, města fontán. 
69 km, 80 nebo 110 km

9. DEN | Z Arles do národního parku Camargue

Autobusem do Arles, zde nasedneme na kola a prohlédneme si starověké město Arles - římské divadlo, římské lázně, dále rovinatou krajinou do národního parku Camargue, polodivocí koně, býci, plameňáci, ornitologický park až do přímořského letoviska Saintes-Maries-de-la-Mer, zde možnost koupání v moří, navštěva v místních restauracích s vynikajícími bifteky ze zdejších býčků a skvělým červeným vínem. Nebo můžete navštívit arénu s býčími zápasy. To vše nás čeká při naší poslední projížďce. Navečer pojedeme zpět do ČR. 
42 km

10. DEN | příjezd domů

Ubytování

Komfortní mobil home v kempu, vlastní sociální zařízení. Dvoulůžkové pokoje, dvě ložnice, obývací pokojík. Vybavená kuchyňka, toaleta, sprcha, topení. Ubytování je na dvou místech: Castellane a Châteaurenard.

Stravování

Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Při přejezdech může být polopenze balená. Svačiny za příplatek. Možnost zakoupení točeného českého piva a kofoly.

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v mobil-home
  • 7x česká polopenze
  • 4x pišingr
  • Doprava osob, zavazadel a kol
  • Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
  • Služby průvodce
  • GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
  • Poklad BONDO
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Ostrava, Nový Jičín, Olomouc, Svitavy, Hradec Králové, Praha, Beroun, Plzeň, Ústí nad Labem

Bondo
Cestovní kancelář:
Bondo
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové, horské

cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy

Provence na kole: Od Verdonu až po Camargue

 (CK Bondo)
14.06.2019, 10 dní
14 950 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Frčíme)
14.06.2019, 10 dní
13 900 Kč
cyklistický Autobusem

Azurové pobřeží na kole

 (CK Cyklotur)
21.06.2019, 10 dní
10 280 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole: Od Verdonu až po Camargue

 (CK Bondo)
21.06.2019, 10 dní
14 950 Kč
cyklistický Autobusem

Španělsko a jižní Francie na kole

 (CK Rubikon)
28.06.2019, 10 dní
15 500 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (21 přihlášených)

První dobrodružství v sedle

Asi málokdo dokáže zapomenout na své první větší cyklistické dobrodružství. I já si to své velmi dobře…
JohnyB | 16.05.2019

Cesta z města (ba i z vesnice) aneb West Highland Way romantiky zbavená

Před několika lety jsem byla se svojí maminkou na poznávacím (a velmi drahém) zájezdu do Skotska. Za čtyři…
Ifča | 12.05.2019

Vietnam na kole 2019

Vybrat destinací na další dovolenou byl boj. Nejprve jsem chtěl do Arménie, pak mi psal známý, jestli bych…
RendaStr | 06.05.2019