reklama

Bavorsko na kole s výlety do Tyrolska

Termín: 03.07.2024 - 08.07.2024, 6 dní
Cena od: 15 590 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Mamut tour

Cykloturistika s možností koupání bez nočních přejezdů: Regensburg - Bad Tölz - Tegernsee - Reit im Winkl - Walchsee - Chiemsee - Scheffau - St. Johann - Kitzbühel - Brixental - Starnberger See - Mnichov... Trasy vedou po málo frekventovaných komunikacích a cyklostezkách. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Doporučujeme horská, event. treková kola.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 6 hod. Projížďka po bývalém železničním svršku z bavorské obce Falkenstein. Projedete se po starých náspech, které se vinou poklidnou venkovskou krajinou, lesy nebo alejemi a kde se nádražní budovy proměnily v útulné restaurace. Ukončení etapy v historickém REGENSBURGU - okouzlujícím historickém městě na Dunaji, kde na každého návštěvníka dýchne středověká atmosféra (cca 42 km). Přejezd busem na ubytování do bavorského Nussdorfu.

2. den: Autokarem do rozkošného lázeňského střediska BAD TÖLZ, které se stalo, stejně jako jeho okolí, kulisou populárního detektivního seriálu "Big Ben". Procházka atraktivním centrem tvořeným kupeckými domy s malovanými štíty. Vyjížďka nádhernou podhorskou krajinou se zastávkou u fotogenického jezera TEGERNSEE až do hotelu (cca 70 km, možnost zkrácení na cca 35 km). Nocleh.

3. den: Přesun autokarem do REIT IM WINKL - sportovního střediska na rakousko-německém pomezí. Výlet na kolech přes Kössen, podél romantického jezera WALCHSEE (možnost koupání) a závěrem po části Innské cyklostezky až do místa ubytování (cca 57 km). Zdatní cyklisté si mohou přidat výškové metry při variantě vedoucí po zapomenutých cestách klikatících se mezi voňavým loukami (cca 55 km). Nocleh.

4. den: Pohodová cykloturistika oblíbenou rekreační oblastí podél břehů jezera CHIEMSEE přezdívaného "Bavorské moře" s panoramatem Alp v pozadí. Na jednom ze tří ostrovů dostupným lodí se nachází reprezentativní zámek Ludvíka II. Bavorského, vybudovaný po vzoru Versailles. Pokračování lehce zvlněnými silničkami vinoucími se přes šťavnaté louky s pasoucím se dobytkem a upravené idylické vesničky až na ubytování (cca 73 km, možnost zkrácení na cca 40 km). Nocleh.

5. den: Celodenní výlet do sousedního Tyrolska. Vyložení kol v městečku SCHEFFAU na úpatí rozeklaných vápencových věží Kaisergebirge. Nenáročná cyklistika přes vyhlášená lyžařská střediska ST. JOHANN a KITZBÜHEL a dále údolím BRIXENTAL, jehož svahy se proměnily v jeden z nejmodernějších a největších skiareálů světa (cca 45/60 km). Návrat autokarem na ubytování. Nocleh.

6. den: Přesun autobusem k jezeru STARNBERGER SEE se siluetou nejvyššího pohoří Německa. Vyhlídková jízda na kole podél průzračné hladiny ke stejnojmennému městečku na severním břehu. Pokračování po lesních cestách a upravenými parky až do bavorské metropole MNICHOVA (cca 52 km). Příjezd do Prahy v cca 22 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 5x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 5x polopenzi
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Beroun, Praha, Rakovník, Plzeň

Mamut tour
Cestovní kancelář:
Mamut tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Rakousko Rakousko
Německo Německo

Podobné zájezdy

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Alpe Adria na kole

 (CK Mamut tour)
03.06.2024, 7 dní
15 750 Kč
cyklistický Autobusem

Rakousko-slovinské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
05.06.2024, 5 dní
10 660 Kč
cyklistický Autobusem

Slovinsko a Rakousko na kole

 (CK Mamut tour)
13.06.2024, 6 dní
13 500 Kč
cyklistický Autobusem

Lago di Garda: Ráj na kole pro pohodáře i borce

 (CK Bondo)
14.06.2024, 9 dní
14 860 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

163 cyklistů (9 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023