reklama

Lužická jezera na kole

Termín: 24.08.2023 - 27.08.2023, 4 dny
Cena od: 7 920 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Cyklotur

Tam, kde se kdysi dolovalo hnědé uhlí, je nyní největší uměle vytvořená vodní plocha Evropy s množstvím jezer, kolem kterých vedou nádherné asfaltové cyklostezky. Čekají Vás četné vyhlídky, ze kterých je možné sledovat proměnu krajiny v turisticky atraktivní oblast. Dále industriální památky, přístavní městečka a koupání na pěkných písečných plážích, a hlavně nenáročná cyklistika.

Program zájezdu

1. den: Brzy ráno odjezd odjezd z Hradce Králové. Dopoledne příjezd do města Budyšín (Bautzen), které leží na vysoké skále nad údolím řeky Sprévy. Procházka historickým centrem - křivolaké uličky, hradby, barokní radnice, Dóm sv. Petra, věž Alte Wasserkunst, ze které je nádherný rozhled. Složení kol a etapa k zámku Neschwitz s krásnou barokní zahradou. Dále bývalá briketárna Knappenrode - dnes součást Saského průmyslového muzea. Dojezd do města Hoyerswerda na ubytování. Město má pěkné historické centrum se zámkem a také malou ZOO.

2. den: Etapa mezi jezery: jezero Geierswalder See s přístavem Gaierswalde - krásný maják a plovoucí domy. Jezero Senftenberger See a městečko Senftenberg - pevnost a přístav s vyhlídkovým molem. Městečko Großräschen - IBA-terasy a Návštěvnické centrum Lužické jezerní krajiny, molo sestavené z dílů bývalých těžebních strojů, model jezerní krajiny. Rozhledna Rezavý hřebík, která se vypíná nad Sornoer kanálem, mezi jezery Geierswalder See a Sedlitzer See.

3. den: Podél jezer a řeky Sprévy do města Spremberg, prohlídka - náměstí s kašnou, zámek, Bismarckova věž v městském parku - výhled na město. Kolem menších klidných jezer ScheibeseeBernsteinsee návrat zpět na ubytování.

4. den: Schwarzkollm, kde se nachází Krabatův mlýn, který je vázán k legendě o Krabatovi (Čarodějův učeň). Bio věže Lauchhammer (24 cihlových věží, bývalá koksovna s vyhlídkovou plošinou).  Závěr etapy u industriálního monumentu - obří rypadlo F60 („ležící Eifelovka"), šířka 502 m - největší na světě. Naložení kol a návrat zpět do Hradce Králové, kam bude příjezd v pozdních večerních až nočních hodinách.

Rovinaté etapy převážně po asfaltových cyklostezkách, kratší úseky po vedlejších silnicích.
Denní etapy: 50, 78, 60, 58 km

Ubytování

3x v hotelu ve městě Hoyerswerda, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

3x snídaně (formou bufetu)

Cena zahrnuje

3x ubytování, 3x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Nástupní místa

Pardubice, Hradec Králové, Jičín

Cyklotur
Cestovní kancelář:
Cyklotur
Náročnost: Co to znamená?
nízká

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Německo Německo

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

220 cyklistů (11 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023