reklama

Zillertal na kole

Termín: 27.08.2022 - 31.08.2022, 5 dní
Cena od: 10 990 Kč

cyklistický
Foto: CK Mamut tour

Tegernsee - Zillertal - Scheffau - Kitzbühel - Achensee… Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je obvykle dle fyzické kondice prodloužit nebo zkrátit. Doporučujeme horská nebo treková kola.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Výlet na kolech malebnou krajinou bavorského venkova se siluetou Alp v pozadí. Projížďka podél břehu atraktivního jezera TEGERNSEE s křišťálově čistou vodou (cca 40 km). Ubytování.

2. den: Přejezd busem do srdce údolí ZILLERTAL, které je oblíbeným cílem vyznavačů aktivního odpočinku. Výběr z několika tras dle počasí a fyzické kondice. Výjezd lanovkou na PENKEN, odkud se z výšky před 2 000 m otvírá neopakovatelná přírodní podívaná v čele se známým ledovcem TUX. Následující nádherný sjezd si zdatnější cyklisté mohou zpestřit odbočkou na asfaltovou ZILLERTALER HÖHENSTRASSE s dech beroucími vyhlídkami. Alternativně je možné místo lanovky zvolit pohodovou cykloturistiku podél řeky Ziller, kterou lze obohatit zajížďkou do některého z okouzlujících bočních údolí se smělými přehradami (cca 40 - 60 km). Návrat na ubytování.

3. den: Přesun autokarem do lyžařského střediska GERLOS. Výjezd lanovkou na Isskogel, do nadmořské výšky téměř 1 900 m, odkud se naskýtá jedinečný výhled na panorama Zillertalských Alp a Vysokých Taur. Krajinově velkolepá cesta vedoucí romantickými almy, úbočím hory Karspitze do vesničky Stumm. Pokračování v sedle bicyklu až do hotelu, případně relaxace v moderním aquaparku ve FÜGENU s tobogány, divokou řekou i bazény vybavenými masážními tryskami a lůžky (cca 40 - 55 km). Nocleh.

4. den: Vyložení kol v městečku SCHEFFAU, na úpatí rozeklaných vápencových věží pohoří Kaisergebirge. Nenáročná cyklistika přes vyhlášená střediska zimních sportů ST. JOHANN a KITZBÜHEL a dále údolím BRIXENTAL, jehož svahy se proměnily v jeden z nejmodernějších a největších skiareálů světa (cca 50 - 60 km). Nocleh.

5. den: Program u jezera ACHENSEE, jednoho z nejkrásnějších v celém Tyrolsku nabízející koupání pod majestátnými dvoutisícovkami. Výlet panenskou přírodou do nitra údolí FALZTHURNTAL, případně GERNTAL s možností občerstvení na některé z typických horský salaší. Podél břehu jezera dojezd do cíle v Achenkirchu (cca 35 - 40 km). Příjezd do Prahy v cca 22.30 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC včetně přepravy kol
  • 4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

Mamut tour
Cestovní kancelář:
Mamut tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

cyklistický
Navštívené země:
Rakousko Rakousko

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

188 cyklistů (7 přihlášených)

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022

Po zaniklých tratích kolem Tirschenreuthu

V bavorském pohraničí je několik zrušených železničních tratí, na nichž se vybudovaly cyklostezky. Záruka…
Guiseppe | 27.08.2022

Bikepacking španělsky 3.část: Andalusie – Sierras de Cazorla, Segura y Las Villa

Z Castilla-La Mancha přejíždíme do Andalusie a pokračujeme přes největší chráněné území ve Španělsku. Část…
Kristina | 08.08.2022