reklama

Slovinsko a Rakousko – pěší turistika

Termín: 22.06.2022 - 28.06.2022, 7 dní
Cena od: 9 990 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Mamut tour

Lehká pěší turistika: Dobratsch - Vršič - Planica - Bohinj - Bled - Nassfeld - Riedingtal

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy okolo půlnoci. Noční přejezd.

2. den: Průjezd Tauernským tunelem, u jehož jižního portálu se nachází odbočka do údolí RIEDINGTAL. Nenáročná trasa bude realizována za podpory místního autobusu, který zájemce odveze k chatě Königalm, odkud vede stezka podél potoka Riedenbach, idylickou krajinou k jezeru Schlierersee a podél vodopádů Brünwandquelle zpět k parkovišti (celkem cca 8 km lehce z kopce). Těžší varianta měří necelých 12 km a představuje okruh s celkovým převýšením 630 m. Zavede Vás k jezeru RÖTHWANDERSEE s možností občerstvení na dvou almech. Přejezd na ubytování do populárního slovinského turistického střediska Kranjska Gora.

3. den: Busem po silnici vybudované ruskými zajatci za první světové války do sedla VRŠIČ (1 611 m), nejvýše položeného silničního průsmyku ve Slovinsku. Plánovaný přechod (cca 9 km) nejprve stoupá 200 m úbočím hory Mojstrovka a následně pokračuje dolů, na dno údolí TAMAR až ke skokanskému areálu v PLANICI. Cestou možnost odbočení na zatravněný vrchol Slemenova Špica (1 911 m) s dech beroucí vyhlídkou. Lehčí verze počítá s návratem od vyhlídky zpět do sedla Vršič (celkem cca 5 km), kde lze program obohatit nenáročným výstupem na horu Vršič (1 737 m). Odpoledne přejezd busem ke skokanským můstkům v Planici a návrat na ubytování (busem nebo pěšky - cca 7 km). Nocleh.

4. den: Přesun autokarem do průsmyku NASSFELD (1 552 m) ležícího na rakousko-italské hranici. Absolvování cca 10 km dlouhého turistického okruhu přes romantické almy a sedlo GARNITZENSATTEL (1 673 m). Fakultativně výstup na vrcholy Monte Corona (1 832 m), případně Gartnerkofel (2 195 m). Trasu lze rovněž prodloužit o okružní procházku k chatě a sýrárně TRESSDORFER ALM (cca 5 km). Návrat na ubytování.

5. den: Výlet do sousedního Rakouska. Panoramatická jízda busem po VILLACHER ALPENSTRASSE do nadmořské výšky téměř 1 750 m. Okružní, cca 9 km dlouhá túra na vrchol DOBRATSCH (2 166 m) s úchvatnými pohledy na Karnské Alpy a Karavanky. Odpoledne vycházka podél fotogenických jezer FUSINE, v jejichž průzračné hladině se zrcadlí severní stěna majestátné hory Mangart (jednoduché trasy od 2 do 7 km). Návrat na ubytování.

6. den: Celodenní program v oblasti BOHINJSKÉHO JEZERA, opravdového přírodního skvostu obklopeného horami. Výjezd lanovkou na VOGEL a dále na vrchol Orlova Glava (1 682 m). Obtížnějšívarianta povede pod hřebenem k chatě Komna a dále dolů k vodopádu SAVICA (celkem cca 18 km). Pohodová alternativa počítá s menšími procházkami u horní stanice lanovky (1-3 hod.) s úžasným panoramatem Julských Alp., návštěvou vodopádů Savica a pěším výletem podél severního břehu Bohinského jezera do turistické osady RIBČEV LAZ (cca 7 km, možnost koupání). Navečer zastávka ve vyhlášeném slovinském letovisku BLED s mohutným hradem na skalním ostrohu vypínajícím se na břehu stejnojmenného jezera. Noční přejezd.

7. den: Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 4x ubytování v hotelu Alpina*** v Kranjske Gore (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Rakovník, Praha, Roztoky u Prahy, Sedlec, České Budějovice

Mamut tour
Cestovní kancelář:
Mamut tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední


pěší turistika Autobusem
Navštívené země:
Rakousko Rakousko
Slovinsko Slovinsko

Podobné zájezdy

Slovinsko a Rakousko – pěší turistika

 (CK Mamut tour)
22.06.2022, 7 dní
9 990 Kč
pěší turistika Autobusem

Solná Komora „nejen“ s jógou

 (CK Vlha)
24.06.2022, 5 dní
9 100 Kč
pěší turistika Autobusem

Slovinsko – pěší turistika s koupáním

 (CK Mamut tour)
01.07.2022, 6 dní
8 600 Kč
pěší turistika Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

218 cyklistů (4 přihlášení)

Na Kanáry na kole 2

Pokračování vyprávění o cestě za kamarádem žijícím na La Palmě. Odtamtud jsem se už přemístil na Tenerife a v…
Martin_re-cyklista | 24.05.2022

Proč bychom se nerakovinovali aneb onkologickým pacientem snadno a rychle

Tento můj deník vznikal v době, kdy Lubošovi byla zjištěna rakovina, a psala jsem jej v průběhu léčby tak,…
šíp | 18.05.2022

Vez mě dál, Esko má 04 - Za mizející krajinou ropáků

Motto výletu. Poslouchej [poslouchej]Píseň mou [varovnou]Jen pár not [jen pár slov]Ten zvláštní tón [snad je…
Favorit1970 | 15.05.2022