reklama
Země: Slovensko Slovensko

Podél Moravy po slovenské straně - jde to?

Znáte někdo úsek mezi městem Skalica a hraničním přechodem Moravský Svätý Ján / Hohenau? Z Holíča je v mapě vyznačena podél Moravy slovenská cyklotrasa č. 004, víte někdo jaká je kvalita této cesty? Je to sjízdné i s plně naloženými přívěsnými vozíkya s plnou polní? Díky

[ Zpět ]
Datum: 17.04.2006
Autor: Václav
  • Re: Podél Moravy po slovenské straně - jde to?

         

    Tak sa zdá, že ten úsek nikto nepozná (Jaroslav?). Bohužiaľ, ani ja nie. Zato som párkrát šla slovenskej strane Moravskej cesty práve od odbočky k hraničnému prechodu po prúde do Bratislavy. Je to bývalá cesta pohraničníkov a teda tomu zodpovedá aj jej povrch, ktorý cca 20 rokov nikto neudržuje - miestami pekný asfalt prechádza do pomerne rozbitých úsekov, ale podľa môjho názoru (prívesný vozík som nikdy neťahala) by to malo byť bez problémov zjazdné. Akurát jedna rada - cyklochodník vedie pod hrádzou (miestami aj dosť ďaleko od nej), po hrádzi Moravy vedie iná cesta a na tej sú v určitých vzdialenostiach rozostavané rampy a tadiaľ s vozíkom neprejdeš. Asi som Ti veľmi nepomohla, ale snáď je to na úseku úsek Holíč-odbočka k hraničnému prechodu podobné. Budem sa tam musieť aj ja vypraviť.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2006
    Autor: IvaM
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podél Moravy po slovenské straně - jde to?

           

      Bohuizial nesiel som to ani ja, hoci som presiel takmer celu cestu okolo Moravy. Prave cast od Skalice /Sudomeric po hranicny prechod Brodke Lanzhot som siel po Moravskej strane (trochu sme bludili) a dalej po odbocku na Moravsky Svaty Jan som nesiel (najprv nebola lavka cez rieku Myjavu a ked bola, tak sme sa zdrzali vo Valticiach a pre velku tmu radsej po neznamej hradzi cestu neriskoval)i. Koncom maja prejdem aspon cestu od hranicneho prechodu po Moravsky Svaty Jan. Ale podla toho com som cital, by tam na hradzi vsade mala byt upravena sotolina (vraj ju upravovali kvoli cykloturistom). Okrem toho aj na ceskej strane rieky Moravy som videl cykloznacky (zlte tabulky), ktore pri kilometroch zo Sudomeric do Hodonina mali napisane cez SK (teda asi znacka vedie po slovenskej strane Moravy).
      Bohuzial viac neviem povedat. Doma niekde mam takeho rucne pisaneho cyklosprievodcu z okolia Senice a tam by snad nieco o Moravskej ceste mohlo byt (aspon nejaky kontakt na znackarov).
      Ta cast cesty okolo Moravy, co chce ist Vaclav vedie urcite priamo po hradzi Moravy.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podél Moravy po slovenské straně - jde to?

         

    Zdar!.-)
    Tento usek (Holic - Lanzhot) dokladne poznam, je to v pohode. Asi o 99% lepsie, ako ceska strana rovnakeho useku. Na korune hradze je povrch tvoreny penetrovanym makadamom a strkom, je to prakticky rovnake, ako asfalt na cestach druhej a tretej triedy. Tato cesta je siroka asi tri metre, takze ak nebudes tahat za sebou maringotku, si v pohode...:-) Faktom je, ze su tam zabrany, ktore by voziku mohli robit problemy, ale daju sa pohodlne obist a nie je ich vela (na useku Holic - Lanzhot mozno 5 ks, aj to vacsinou byvaju otvorene..) Na useku Lanzhot - Mor.Sv.Jan je na vrchole hradze nic, travicka a v tom vyslapany chodnicek, cize tam to na vozik nevyzera. Ale z Lanzhotu do MSJ je to nanajvys 8 km, ktore teda treba absolvovat po ceste. Ako to vyzera pod MSJ, neviem.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dano)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

377 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024