reklama
Země: Velká Británie Velká Británie

Wales

Chystame se v lete do Walesu a Anglie na zhruba ctrnact dni.Zajimaji nas jakekoliv informace. Cyklostezky, provoz, spani v prirode, kempy atd.

[ Zpět ]
Datum: 13.01.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza Galla)
 • Re: Wales

       

  My jsme byli ve Skotksu (sice ne na kole), ale myslím, že Anglie bude podobná. V informačním centru jsme dostali mapu kempů i s konakty zdarma. Je tam poměrně dost kempů za rozumné ceny cca 3,5L/os., ale záleží na lokalitě. Pokud chceste přespat jen jednu noc, nám se celkem vyplatilo zeptat se u nějakého domku, který měl blízko sebe pole nebo na farmě. Většinou jsou vstřícní a nechají vás zdarma (dokonce jsme dostali i snídani).
  Se spaním na divoko to bylo horší, všude jsou soukromé pozemky a většinou oplocené nebo je tam zídka.
  Mapu cyklostezek se mi nepodařilo sehnat v žádném knihkupectví, ikdyž ukazatele se symbolem kola jsem viděla často, jsou to prostě vedlejší cesty.
  Příští rok se tam taky chystám na kole, tak to udělám asi tak,že si koupím podrobnou mapu a budu jezdit po vedlejškách.
  Jinak angličtí řidiči jsou hodně ohleduplní.
  nějaké kempy jsou tady:http://www.eurocampings.net/index.html?aff=
  http://www.campingwijzer.nl/

  [ Zpět ]
  Datum: 13.01.2005
  Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Wales

       

  V GB jsem byl na kole před 3 lety – 10 týdnů po Skotsku, Walesu a Anglii. Je to úžasná země a letos se tam chystám opět.

  Provoz a číslování silnic v Británii: M – dálnice (kola tam nesmí), A – hlavní tahy (Áčka jsou buď klasické silnice nebo silnice dálničního typu – tzv. dual carriage way, tj. 2 pruhy pro každý směr a uprostřed svodidla. Sem sice s kolem můžete, ale vřele nedoporučuju, šílený provoz.), B – vedlejší silnice (pro kolo sice lepší, ale i tady často nechutně hustý provoz), neznačené okrsky (pro kolo ideální. Mnohdy to jsou velmi úzké, kouzelné single track road with passing places, kde se protijedoucí auta mohou míjet právě jen na těchto passing places, proto je tu také nejnižší provoz – jen farmáři a v létě mototuristi). Až na poslední typ je tedy na britských silnicích dost hustý provoz, ale řidiči v GB na rozdíl od našich jednak umí jezdit, a jednak jsou velmi ohleduplní, táhnou se za vámi klidně i stovky metrů, dokud si nejsou jisti že vás mohou bezpečně předjet. Pro srovnání – po 9.000.000 Londýně se mi jezdilo nesrovnatelně lépe a cítil jsem se tam mnohem bezpečněji než v Praze. Pro kolo se mi pak osvědčil atlas celé GB 1:250.000, kde jsem měl vyznačeny VŠECHNY silnice, tj. i ty nečíslované okrsky.

  Spaní v přírodě: Je pravda že v Anglii vůbec příliš moc té volné přírody není, všude jsou samé farmy, všechno je privátní a oplocené. Spoléhat se na to, že tu člověk každý večer vždycky natrefí na nějaký ten přátelský lesík jako kdekoli jinde v Evropě dost dobře nejde. Nejenže samotných lesů tu také mnoho není, a když už se přeci jen náhodou nějaký objeví, tak i ten je často soukromý a tudíž i oplocený. A to takovým způsobem, že se tam s kolem dostat zkrátka nedá. Přesto jsem našel spolehlivý a jednoduchý způsob, jak se volně přístupných lesů, které jsou pro noclehy v GB asi nejlepší, dopídit. Stačí nahlédnout do podrobných map (většinou je mají i v každém turistickém informačním centru) a tam si příhodné lesíky vytipovat – jsou vyznačeny jak ty soukromé, tak veřejné. Druhou možností je zajít na internet (v každé knihovně 1h denně, ve Walesu často i 2h denně zdarma) a na podrobné mapy GB kouknout tam (www.sustrans.org.uk). Pak je to se spaním na divoko po celé GB naprosto v pohodě. Pokud vás ale není příliš mnoho a oželíte večerní vaření na ohníčku v lese, je možné se zašít i u nějaké public pathway nebo bridleway mezi farmami, nebo i přímo na okraji nějaké té farmy. Požádat majitele o svolení samozřejmě můžete, na druhou stranu když se nikoho dovolovat nebudete, neriskujete sice nepravděpodobné, ale přeci jen možné odmítnutí.

  Kempy: Je to civilizovaná země takže i kempy tu jsou, víc ale nevím, nikdy jsem na takovém místě nespal.

  Cyklostezky: Stačí zajít do infocentra pro mapky, nebo kouknout na <a href="http://www.sustrans.org.uk" target="_blank">www.sustrans.org.uk</a>.

  Ceny: Vstupy do památek příšerně drahé (v průměru 2 – 5 GBP), stejně jako všechny služby. Pokud plánujete navštívit více hradů a zřícenin, vyplatí se koupit časovou vstupenku do vybraných památek. 14 denní permanentka do vybraných asi 70 skotských památek mě přišla na 23 GBP. Navštívil jsem s ní 23 památek, za jejichž vstup bych jinak zaplatil 67 GBP. Jídlo je tu naopak neskutečně levné, pokud se ovšem nestravujete v restauracích a nakupujete výhradně v supermarketech (ASDA, TESCO, Sainsbury´s) nebo diskontech (LIDL, ALDI). Na jídlo mi stačilo v průměru 0.70 GBP/den a nijak jsem se neomezoval.

  [ Zpět ]
  Datum: 28.01.2005
  Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Kolosální cesta ke Koloseu

Milan Martinec
a další cyklocesty po Evropě – Moldavsko, Britské ostrovy, Kurská kosa, Malta
Druhá kniha Milana Martince o jeho cestách na kole Evropou. Milan sice není profesionální cyklocestovatel, ale na kole už ujel 350 000 km,…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Anglie na kole: Po stopách krále Artuše

 (CK Bondo)
29.06.2018, 10 dní
17 890 Kč
cyklistický Letecky

Skotsko na kole

 (CK Kudrna)
27.07.2018, 16 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem

Skotsko na kole: Od Highland až po Skye

 (CK Bondo)
04.08.2018, 14 dní
20 910 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Bikovani

14.03.2018
Ahoj, rád bych tu našel pohodovou cyklistku na společné jízdy na horském kole v přírodě ideálně směr Jílové,Brdy..…

Hledám: Partnerku

Hledám: Partnerku
14.03.2018
Partnerku z Prahy na kolo do padesáti let pouze s fotem.

Hledám: Dunajská cyklostezka

14.03.2018
Hledám fajn cyklistku pro společnou dovolenou na kolech. Jsem normální chlap, mám rád kolo a sport.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (21 přihlášených)

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | včera

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili…
Peggy | 01.03.2018