reklama
Země: Slovensko Slovensko

Vážská cyklomagistrála

Máte někdo zkušenosti? Ve vyhledávači na tomto fóru jsem našla jen dvě zmínky, z toho jednu dost negativní. CT 002 je vyznačená v mapě od Žiliny do Madunic a je hlavně v severní části vedená po zřejmě dost frekventované silnici. Jaký je úsek z Madunic (jeli bychom od vlaku z Leopoldova nebo Trnavy) do Trenčína?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.07.2014
Autor: aila
  • Re: Vážská cyklomagistrála

         

    Jel jsem tam před pár týdny, ze Žiliny do Bratislavy, z Povážské Bystrice podél Váhu.

    Někde stezka je, jinde se jede po silnici (stará cesta), značení nějak nic moc, magistrálou bych to fakt asi nenazýval.
    Cesta podél Váhu mě nenadchla, ale líbilo se mi na začátku, mezi Žilinou a Povážskou, jel jsem přes kopec, Rájecké Teplice, Domaniža, a tam to fakt stálo za to.

    U Váhu je placka, průmysl, představoval jsem si to jinak, z vlastní neznalosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vážská cyklomagistrála

           

      Díky - ten úsek ze Žiliny přes Rájecké Teplice a Rájec do Povážské Bystrice jsi jel předpokládám po silnici. Je asi dost frekventovaná, že? Určitě by ta oblast stála za projetí, netrváme na cestě jen podél Váhu, jen bychom neměli vynechat Trenčín.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2014
      Autor: aila
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vážská cyklomagistrála

             

        Ne, je to okreska, potkal jsem 3 auta.
        Ale bylo to brzo ráno, mezi 7mou a 9tou, čtvrtek. Je to vlastně jen jeden kopeček, ty doliny jsou fakt báječné.

        V Domaniži mám kamaráda a tak mě povodil po okolí a jsem trochu ovlivněn tou citovou vazbou.

        Jel jsem celkem 3 dny, Žilina-Povážská, Povážská-Piešťany, Piešťany-Bratislava. Trenčín mě zklamal, překvapila Trnava, netušil jsem že je to opevněné město. Piešťany se mi velmi líbily, lázeňské město, kde se nemluví rusky :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vážská cyklomagistrála

               

          Tak to jsou dobrý tipy pro přípravu trasy, času na to mám dost. Trenčín nemůžeme vynechat z podobného důvodu, jako ty tu Domanižu, Piešťany určitě nemineme.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.07.2014
          Autor: aila
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vážská cyklomagistrála

         

    Valnou cast smerem dolu mam projetou. Na MTB naprosta pohoda.

    http://www.bikemap.net/en/route/1886108-2012-09...
    http://www.bikemap.net/en/route/359496-2007-07...

    Na prave strane jsou odkazy na fotoalbum na rajceti a pri trosce snahy se da najit, kde zacina ta cast podel Vahu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vážská cyklomagistrála

           

      Díky. Prošla jsem mapy i fotky z obou akcí, až se podruhé narodím, tak jedině horské kolo :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2014
      Autor: aila
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vážská cyklomagistrála

             

        :-)

        To je věc, kterou obtížně chápu, vyhledávat překážky, bahno, hrboly, šutry a tak.

        Jedu dopředu, mám rád hladký asfalt a kopce beru jako nutné zlo. Až sa znova narodím, už vybral som si sám...

        a horák to nebude

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.07.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vážská cyklomagistrála

               

          No jasně, každý to má jinak. Zrovna nějak extrémně bych to nemusela, ale jezdit v provozu nebo na přelidněných cyklostezkách je taky pěkná otrava. S horským kolem jsi víc v přírodě. Pro mě je ideální vydat se někam na jaře, na podzim, mimo hlavní sezónu zas tak moc cyklistů nikde není. Snad jen na cyklostezkách poblíž větších měst, a to ještě jen o víkendu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.07.2014
          Autor: aila
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vážská cyklomagistrála

                 

            V provozu to asi baví jen pomatence. Jak říkáš, jaro či předjaří, když se vydaří počasí, je ideální. Projel jsem takle Francií odzhora dolů, dálkaře potkal tři, jinak sám.
            Jedna nevýhoda tu ale je, většina kempů byla zavřená, alespoň na severu. V sezóně na těch hlavních cyklotazích to asi moc klidné nebude.

            Pak taková okreska je docela přijatelná.
            U toho Váhu na sebe dopravu natahuje dálnice, takže i ta státovka mě přišla v pohodě. A pak kus se jede i po té stezce, já cyklistu nepotkal, ale byl začatek května.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.07.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vážská cyklomagistrála

                   

              Já vím, občas tvé cesty sleduju, takovou nálož bych nemusela :-). My jen tak pohodově na tři, čtyři dny a po ČR. Počátkem května jsme jeli Slezskou magistrálu, bylo to fajn, cyklisti jen na 1. máj, jinak klid.
              Díky všem tipům trasu naplánuju, pojedeme stejně až příští jaro, letos ještě musíme s partou dokončit Moravu a něco podnikneme sami.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 04.07.2014
              Autor: aila
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vážská cyklomagistrála

                     

                ...ak nebude vadiť, z Trenčína sa zveziem po Kolárovo či Komárno s vami- nie na istotu, ale....daj vedieť na [email protected]

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 04.07.2014
                Autor: bi-jan-cyk
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vážská cyklomagistrála

                       

                  Díky. Takovou nabídku jsem ještě neobdržela :-). Napíšu.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 04.07.2014
                  Autor: aila
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vážská cyklomagistrála

         

    Preto, že som z tohto kraja, musím povedať, že ste zvolili zlé cesty. Z Trenčína treba ísť po ceste druhej triedy popod Beckov, popod Považský Inovec, popod zámok Lúka a hrad Tematín - odbočka 5 km farma Nový Zéland, cez PN, Sĺňavu až do Hlohovca (pekné mesto/ nad kopci za hradom veľka vyhliadka až niekedy po BA, Zobor Nitra, Javorina - buď okolo Váhu, množstvo voľných vodných plôch na kúpanie alebo zliesť na druhej strane Sĺňavy popod Inovec - málo áut. Odtiaľ až cez Sereď priheradu až do Šale, cez Kaskády, okolo priehrady. To už čistá rovina. Do Komárna ešte 50 km.

    Inak z Piešťan je dobré zájsť do Čachtíc - napojiť sa až pred Vřbovym (Móric Beňovský - kráľ Madgaskaru). Tam je malebná cesta v lese pri potoku až za hrad, 5km, vjazd za kláštorom.

    Z Čahtíc vedie cesta - dá sa ňu napojiť aj z Hlohovca smer Jasl. Bohunice alebo pred Madunicami do Kostolian cez Dobrú Vodu (odbočka do lesa), Dolnú Krupú (kaštieľ, Beethoven) odbočka 5 km cez Smolenice a Modru až do BA. Trochu zvlnená, ale stojí zato. Popod Malé Karpaty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.07.2014
    Autor: ID
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vážská cyklomagistrála

           

      Fantazie - díky. Jak bude chvilka, zkusím to zapracovat do mapy. CT 002 do Beckova z Trenčína vede tak, jak píšeš, možná i dál, ale Čachtice určitě na trase nejsou. PN jsou Piešťany?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.07.2014
      Autor: aila
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vážská cyklomagistrála

             

        Z Trenčína by som išla radšej na Skalku, Nemšovú, Pruské, Lednické Rovné. Je to tam príjemnejšie, bola som v nedeľu po oboch stranách a táto bola fajn.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2014
        Autor: svabda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vážská cyklomagistrála

               

          Ano, to je trasa CT 002 směrem na Púchov, ta zřejmě v plánu zůstane, díky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.07.2014
          Autor: aila
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vážská cyklomagistrála

             

        Zo Žiliny bysom sa nebál ísť po pôvodnej trase 002-ky, na trase sú kúpeľe Nimnica(blízky salaš s predajom výrobkov), zrúcaniny Považského hradu, Lednice, Vršatca+ Vršatecké bralá, kláštor Skalka. Do Trenčína cez Zamarovce po hrádzi Váhu a cez žel. most do mesta. Trenčín ozaj ničmoc- okrem hradu a hist.námestia.Z Trenčínacez Biskupice, Turnú na Stankovce a Beckov(hrad).Potom na Zelenú vodu po 002-ke (kúpanie, nudapláž na začiatku od Beckova)do N.Mesta, smer Čachtice(otvorený hrad po rekonštrukcii), Podolie(miniatúry Slovenska), za Podolím smer Ostrov, Piešťany,Sĺňava(kúpanie, kemp).Cez Váh na druhú stranu Kolonádový most- Krajinský je uzavretý pre opravu! Lepšie ostať na pravej strane(kemp a areál Lodenica), potom na Trnavu, či pokračovať kolem Váhu na Královú,Dedinu mládeže, Kolárovo(krytý drev.most, pláv. vod. mlyn,výroba Babiet), Kameničná, Komárno(sútok Váhu a Dunaja, voj.pevnosť).Väčšina cesty sa dá ísť v pohode po hrádzi- nieje všade asfalt....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.07.2014
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vážská cyklomagistrála

               

          To je tipů, je vidět, že to tam máš proježděné. Díky. O Komárnu jsem ještě ani neuvažovala :-), hned jsem se dívala, jak domů - asi nejlépe podle Dunaje do Bratislavy k vlaku :-))).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.07.2014
          Autor: aila
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vážská cyklomagistrála

         

    Doplním:

    Preihra Sĺňava v Piešťanoch (PN) sa dá obísť. Zastaviť sa sa, posedieť na kofole, stojí zato. Krásny pohľad na jazero, priamo priehradenie na kanál a starý Váh, potom na druhej strane pri malej lodenici sa dá zísť do Ratnoviec a cez Jalšové - nad dedinou je reštaurácia v lese s vyhliadkou, opýtať sa miestnych na cestu, potom Hlohovec a vvyhliadka. Na tej ceste je hlavne cez víkend mnoho cyklistov.

    Z Čahtíc zadom k hradu a potom cez Krajné sa dá ísť na Košariská a Mohylu M.R. Štefánika.
    Z Brezovej pod Bradlo sa dá prejsť cez na Dobrú vodu - malé tur. stredisko za dedinou -,- cez les, horský b.

    Na ceste je veľa kaštieľov. Tie dediny ako Dolná Krupa (kaštieľ, pôsobiska L.van Beethovena), Dechtice, Chtelnica sú pekné.

    Z Hlohovca do Serede a Královú/Kaskády rovina - taká malá maďarská puszta. Cyklisti tam tiež jazdia. Inak cesty z Hlohovca do Chtelnice, Dechtíc - a potom smer Smolenice, Modra, Častá, Budmerice, BA -, sú malebné a prázdne s peknou panorámou.

    Najhoršie možnosť je cesta z Piešťan priamo do Trnavy. Plno áut, žiadny výhľad, žiadny cyklista. Skutočne tade môže ísť človek neznalý kraja.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2014
    Autor: ID
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vážská cyklomagistrála

           

      Přesně tak jsem jel, Piešťany, Trnava, Bratislava :-)
      Moc aut nebylo, byla sobota, brzo ráno.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vážská cyklomagistrála

           

      Díky moc, určitě tvé tipy využiju při přípravě trasy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2014
      Autor: aila
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vážská cyklomagistrála

         

    Priehrada Sĺňava: dá sa zísť aj na pravej strane, malá obchádzka budov, popri kanáli - asfalt - Drahovce, Madunice a odtiaľ betónka do Hlohovca - všade plno jazier/bagrovisiek, cca 500 pred HC, na sútoku 2 korýt poľná cesta - už sa ma turisti pýtali na cestu. Potom hrádza až do Serede, ale bez asfaltu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2014
    Autor: ID
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vážská cyklomagistrála

         

    Dobré tipy....uvažuji příští rok to sjet na koloběžce

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.07.2014
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vážská cyklomagistrála

           

      Že jo? Ani jsem takovou odezvu nečekala :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2014
      Autor: aila
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

287 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024