reklama
Země: Slovensko Slovensko

Žitný ostrov

Uvažujeme o dovolené s kolama na Žitném ostrově. Máte nějaké typy, kam se podívat a třeba i na ubytování? Nebo naopak špatné zkušenosti?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.05.2014
Autor: myn
  • Re: Žitný ostrov

         

    V Dunajske strede je Vila Rosa restaurace Imre Bindicse kam se už roky chystám. Vařil jsem pár jídel podle jeho receptu a určitě bych tam chtěl zavítat, protože jídlo podle jeho receptu bylo fakt hodně dobré. Takže i když jsem tam ještě nebyl, tak tam bych se já určitě chtěl podívat. I když laciné to určitě nebude :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Žitný ostrov

         

    Ubytovanie na slušnej úrovni a za slušnú cenu vo V,Mederi( http://www.travelguide.sk/svk/ubytovanie... príp. táborisko v Jelke, Topolníkoch,D.Strede-Thermalpark, CaravanCamp, Alfi, viz mapa http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=47... odtiaľ návšteva vodných mlynov na M.Dunaji (Kolárovo, Tomášikovo, Jahodná, Dunaj.Klátov, Jelka (2mlyny, rybáreň s prípravou čerst.rýb.)hrádze u Gabčíkova, areál vod. športov Čuňovo, plavba kompou Kyselica- Vojka, termály v D.Strede,V.Mederi, pevnosť v Komárne, mohyl. pohrebisko D.Lužná- zaujímavostí je kopa, nudiť sa nebudete...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2014
    Autor: bi-jan-cyk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Žitný ostrov

           

      Tak teď si mě taky navnadil.
      Doposud mě Žitný ostrov jako cíl dovolené nenapadl, ale teď se na to půjdu kouknout.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Žitný ostrov

             

        ...u Kolárova dožívající(stárnoucí) Dedina mládeže, severně od D.Stredy Slovakiaring- závodní okruh, hřebčinec a dostih. dráha v Šamoríně. Možnost ubytování je v pohodlí penzionů, v chatkách kempů i pod stanem v tábořištích okolo M.Dunaje, příp. "na divoko" kdekoliv.Týden na kole by byl na poznání akorát při vhodně naplánovaných okruzích z D.Stredy či V.Medera. Na Cykloserveru je docela podrobná mapa....

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2014
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Žitný ostrov

             

        Neblbni. Vedro. Komáři. Žádnej slušej les. Samí jihoslováci. Široko daleko žádnej kopec.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2014
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Žitný ostrov

               

          Ti komáři jsou dost limitující...
          A navíc tam určitě budou hovada - teď myslím ty lítací a štípací zmetky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.06.2014
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Žitný ostrov

                 

            ...okolo M.Dunaje (z Kolárova do Jelky) jsem jel loni v srpnu se stanem a komáři ani ovádi se nekonali...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2014
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Žitný ostrov

                   

              Fakt?!? Ty bestie určitě čekají,a ž se tam vydám já...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 07.06.2014
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Žitný ostrov

           

      Kdysi (hodně dávno) jsem do lužních lesů u Dunaje jezdil na velikonoce, příroda se tam na jihu už probudila a ještě nebylo tolik komárů. Nevím, jaký režim je tam teď, tehdá se tam docela dobře dalo bloumat, atrakcí byly přechody mokrou nohou přes ramena, viz třeba tady: http://goo.gl/maps/mgzYg . I na kole jsme se tam jednou vydali, ale to už bylo v létě a nebyli jsme schopni těm komárům ujet ;)

      Kromě jmenovaných atrakcí jsem si vzpomněl třeba na zarůstající lodě u protržené hráze z roku 1965 (lodě potopili schválně, aby zacpali díru): http://goo.gl/maps/aSYhG

      Pokud byste zavítali na levý břeh Váhu, tak za vesnicí Kava je dobré koupání http://goo.gl/maps/dQBbU (dva rybníky po těžbě stěrku, západní na ryby, východní na koupání), pamatuju i nějaké horké prameny jen tak vytékající na poli, místní si tam dělali malé bazénky (jáma a do ní igelit), bohužel si už nevzpomenu kde (ale ono je tam stejně plno termálních koupališť pro náročné turisty ;)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2014
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Žitný ostrov

         

    zaujimave mozu byt vodne mlyny na Malom Dunaji, trebars v Kolarove, alebo Tomasikove, pripadne Jelke,lebo pri Dunajskom Klatove. Zaujimve je aj namestie Europy v Komarne, kde su vedla sebo domy napodobnujuce stavebne styly jednotlivych europskych krajin. Tiez zaujimva je prehliadka pevnosti v Komarne, ktora naposledy sluzila na docasny pobyt sovietkych vojsk na nasom uzemi. Zaujimave je aj muzeum zivota na dedine v Martovciach.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2014
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Žitný ostrov

           

      Tak kdyby někdo zavítal až do Martovců, možná tam stále ještě najde plaketu na památku mého dědečka, nepřežil poválečnou akci "zabij si svého Maďara" :(

      http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Martos01.JPG

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2014
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Žitný ostrov

         

    Díky všem za tipy. Nakonec letos jedem jinam, ale příští rok, než budou komáři (dobrá připomínka) se tam nejspíš vydáme.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2014
    Autor: myn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

677 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024