reklama
Země: Velká Británie Velká Británie

Kde nechat v Anglii auto

Plánuju cyklo výlet po Anglii a přiblížit se tam chci autem. Nikde jsem nenašel radu, kde ponechat týden auto, buď v Anglii, nebo ještě ve Francii a na trajekt jet jen s kolama. Je mi divný, že by to ještě nikdo takhle neudělal. Mám obavu, abych za parkování někde u trajektu nedal víc než za celou dovču. Ještě mám jeden nápad, popojet v Anglii do nějakého kempu a zkusit se domluvit tam. Co vy na to?

[ Zpět ]
Datum: 15.06.2012
Autor: kolař
  • Re: Kde nechat v Anglii auto

         

    http://www.doverport.co.uk/?page=CarParking

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde nechat v Anglii auto

           

      To je právě to, že dát až 2.000,- Kč za parkování se mi nechce, to se cítím tak nějak okradenej. Hezký je i to, že při sportovním svátku chtěj hned 20£ za den.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2012
      Autor: kolař
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde nechat v Anglii auto

             

        Zadarmo je to nejlepší ale když ti někdo udělá díru do skla nebo ti auto odtáhnou tak se ti 2000 bude zdát jako dobrá cena :)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2012
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde nechat v Anglii auto

         

    Tady tedy ne!
    http://www.novinky.cz/koktejl/270550-muzi-se...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2012
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde nechat v Anglii auto

           

      To se ten Nima Hosseini Razi nesmí divit, se svým původem :-))) To asi není rodilý bílý angličan ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde nechat v Anglii auto

             

        Myslíš, že nechal na viditelném místě v autě Korán?
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2012
        Autor: AV
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde nechat v Anglii auto

               

          Těžko říct :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2012
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde nechat v Anglii auto

         

    V Anglii bez placení snad nejde nikde ani zastavit, viděl jsem tam placená parkoviště i ve volné přírodě; snad jen u obchodu, ale to se zavírá s obchodem. Jedině snad ten kemp, ale to je dost nejisté. Raděli bych zaparkoval auto ve Francii, ne přímo v Calais, ale poblíž v nějaké vesnici, vhodná bezpečná místa se najdou třeba u kostela. I přeprava auta trajektem je dost nákladná oproti kolu. Pokud chceš jet v Anglii někam dál, použij vlak, kola se přepravují zdarma.
    My jsme kdysi při cestě do Skotska nechali auto v německém městečku Brüggen u holandských hranic a z Venlo dojeli vlakem do Hoek van Holland na trajekt. Přes Anglii jsme pak jeli vlakem na sever, vzhledem k velké vzdálenosti jsme použili síťovou jízdenku Interrail.
    Jinak v Anglii je vyznačená síť dálkových cyklotras, pěkná vede už přes Dover po pobřeží, dá se dojet až na západní konec ostrova Land's End, ale to není na týden. Silnice, hlavně vedlejší, jsou velmi úzké a bývá na nich dost provoz. O přespávání nemusíš mít strach, dá se postavit stan na veřejných místech, která se u turistických tras vždy najdou. Když si to nepřejí, mají tam odpovídající cedulku, ale to je málokde.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2012
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde nechat v Anglii auto

           

      Záleží kam s autem chce jet a kde na kole chce jezdit.

      Přijde mi zbytečné nechávat auto na kontinetu a pak cestovat draze (v UK vlaky drahý jsou) přes celou Anglii, když může pohodlně jet autem až na místo a tam si zaplatit "parkovné". To určitě nebude tak drahé jako vlak. Třeba jen jízdenka Edi-Inv stojí kolem 50liber na osobu. A co teď koukám na Interrail, tak ten taky není moc levný.

      Další možnost jsou obchodní centra. V některých se dá zaplatit parkovné na delší dobu. Případně nechat auto někde na placeném parkovišti ve městě, které je blízké místu odkud chce vyrážet na kole.

      Určitě nedoporučuji nechávat auto někde na ulici. Vandalů je tam dost. A hlavně auta s levým řízením jsou žádána:-)

      Kemp by projít mohl. Případně si v nějakém hostelu nebo BB objednat třeba první a poslední nocleh s tím, že poprosíš, zda si tam můžeš auto nechat. U nás jsme takhle auta občas nechávali.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde nechat v Anglii auto

         

    Kam přesně chceš jet?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kde nechat v Anglii auto

           

      Dík všem za reakce, protože se mi dost změnily podmínky a pojede s námi dvanáctiletej syn, tak musím zkrátit etapy a kompletně překopat trasu. Tudíž teď to vidím tak, že v Anglii kousek popojedu autem, myslím si tak k Eastbourne, možná Bristol a odtud kolmo Londýn, Oxford, Salisbury, Portsmouth. Našel jsem na netu http://en.parkopedia.co.uk/ a tam už jsou přijatelnější ceny. Já jsem v Anglii nikdy nebyl, ale slyšel jsem o ni dost na to, abych byl předem opatrný. Zkoušel jsem psát před změnou trasy do třech kempů, ale nikdo mi neodpověděl, asi se bojej zaparkovanejch aut a nechci se hledáním a vyjednáváním zdržovat až tam. Na tý Parkopedii si lze parkování zabukovat z domu, tak snad to vyjde.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.06.2012
      Autor: kolař
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde nechat v Anglii auto

             

        Proč Anglie? Ne že by anglický venkov nebyl zajímavý, ale s mnohem členitějšími a lesnatějšími oblastmi Skotska nebo Walesu se to absolutně nedá srovnávat. Pokud jedeš na památky, OK. Jestli hlavně za přírodou a do Skotska daleko, pak jednoznačně Wales. Placených parkovišť je tu sice všude dost, ale stejně tak je tu i spousta parkovišť kde neplatíš nic, a není problém auto odstavit kdekoli na vesnici - tak jak parkují domorodci. Čím míň lidí pohromadě, tím bezpečnější. Už 7 let žiju v udolích jižního Walesu a pro kolo tu jsou přímo ideální podmínky.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2012
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde nechat v Anglii auto

               

          Tak tak. Anglie fajn, ale Wales a Skotsko jsou opravdu nádherné. Wales taky doporučuji a to z jednoho důvodu. Na celkem malé ploše toho je strašně moc k vidění...úžasné hory, nádherné hrady a památky vůbec, krásné moře, zajímavá města a hlavně fajn lidi.

          Pro Cyklopoustevníka...
          Mimochodem. Já už myslel, že jsi nadobro zmizel:-))) Když jsme byl ve Walesu, tak jsem tě tu nějak nemohl sehnat...

          [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde nechat v Anglii auto

                 

            Tož už jsem zase zpět :-). Snowdonia kde jsi byl je naprosto supr, ale práci tam, pokud najdeš, tak spíš jen ve službách a pohostinství než v technice, nemám pravdu?

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde nechat v Anglii auto

               

          My už jsme pár zemí projeli a nějak nás napadla Anglie a po rozpadu skupiny (zranění, práce)mi zbyla jen dcera a ta tak moc chce vidět Londýn a památky, že to teď plánuju jen kvůli ní. Do Skotska bych taky rád, ale jsem tak nějak limitovanej časem a financema. Prostě takový přízemní starosti od kterejch se neumím odlepit.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2012
          Autor: kolař
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde nechat v Anglii auto

                 

            Když moji mladí letěj na dovolenou, nechávají auto na letištním parkovišti. Mezi kradením aut v Anglii a u nás je jeden rozdíl - z drtivý většiny se zloděj autem jenom sveze, auto pak policajti najdou. Protože Anglie je ostrov, kradený auta lze jen obtížně expedovat na východ. To parkovný si musíš vygůglit, měl jsem fotku s cenama na letištním parkovišti v Doncasteru, ale kde ji v tom mým bordelu hledat. Pro domorodce cena nijak závratná není.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2012
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde nechat v Anglii auto

                 

            Jak říkám, na památky Anglie a Londýn OK, na krajinu žádná sláva. Jasně že se nedá generalizovat, i v Anglii najdeš oblasti se supr přírodou – Lake District, Yorkshire Dales, pobřeží Cornwallu,..., ale já si tu zkrátka zamiloval Wales. 3x jsem na kole projel prakticky celou UK, od Doveru až po Orkneje, než jsem se rozhodnul dočasně zakotvit tady dole v udolích. Je tu všechno – na jedné straně hory, doly, lesy, největší koncentrace vodopádů v celé UK, MTB i pěší treky, n.p. Brecon Beacons, užasné pobřežní utesy, poloostrov Gower,...
            http://www.youtube.com/watch?v=uMgZxyK7aQs
            http://www.youtube.com/watch?v=uaYmcRf4L0Q
            .... na druhé straně tu není nouze ani o práci. Což ale tebe trápit nemusí :-).

            Vyjde-li vám Londýn na neděli, určitě se zajeďte podívat na Speaker’s Corner do Hyde Parku, ta show rozhodně stojí to za to:

            http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/Speaker_s...

            http://cyklopoustevnik.rajce.idnes.cz/Speaker_s...

            Jinak jestli jsi zvyklý jezdit na kole po Praze, bude ti Londýn připadat jako cyklistický ráj na zemi :-). Každopádně pokud bys náhodou změnil názor, jsem jen 20km od Cardiffu a víkendy mám volné :-).

            [ Zpět ]
            Datum: 16.06.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde nechat v Anglii auto

         

    Anglie nejsou Čechy. Zaparkovat někde jen tak, nevím.
    Každý kousek země někomu patří, nezakempuješ na divoko, ani náhodou.

    Jezdím tam dvakrát, třikrát do roka autem. Nedoporučuji někde auto nechat jen tak. Určitě ve vesnických hotýlcích je šance po dohodě s majitelem auto ponechat za nějaký peníz u hotelu, tam kde není narváno. Angličané jsou féroví, záleží na tom jak se domluvíš.

    Já se chystám na Ostrov na e-kole napodzim, uvažuji o parkování v Calais nebo Hoek den Holland. V Calais smí u ferry portu stát na long term auto týden naprosto sichr. V Hoek mají garáže a vypadá to.mnohem bezpečněji. Z Hoek jede féra do Harwitch/ Felixstove - tedy do střední Anglie.


    Ještě je možnost jet z Zeebruge nebo Rotterdam do Hull, ale to je noční trajekt s kabinkou, dost drahé, ale pokud chceš do Yorkshire, nejlevnější cesta i přes ty hotelové služby na lodi.

    Auto nech na kontinentu, moje rada.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Kde nechat v Anglii auto

           

      ‘‘.....Každý kousek země někomu patří......‘‘
      - to je pravda

      ‘‘.....nezakempuješ na divoko, ani náhodou.......‘‘
      S tímhle tvrzením si však dovolím nesouhlasit
      http://www.pohyby.co.uk/index.php?option=com...
      Je ale fakt že kdo prvně zavítá do UK, zvyklý na trampování po kontinentu, může mu zdejší systém oplocených farem a často i soukromých hájků a lesíků přijít poněkud nekomfortní. Takže já tvrdím – na divoko zakempuješ naprosto bez problémů i v UK, chce to ale trochu víc předvídat a vhodná místa na spočinutí si podle mapy vytipovat dopředu – to platí pro Anglii. Skotsko a Wales obvykle no problem i bez plánování :-).

      ‘‘.....Zaparkovat někde jen tak, nevím..... ‘‘
      Jsou tu jak placená, tak i neplacená parkoviště. Nejlepší varianta je ale nechat auto tam kde parkují rezidenti – v klidné uličce mezi jinými auty. Nevidím problém.

      Jinak pro plánování cyklopřesunů je perfektní Sustrans
      http://www.sustrans.org.uk/map?key=Wales&...

      [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2012
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde nechat v Anglii auto

             

        Pohybuju se po Ostrově autem, a kdysi v dávných časech, chudý jak kostelní myš jsem v něm i přespával. Najít nějaké místo, kde bych se mohl zašít bylo nemožné, spával jsem proto na parkovištích u motorestů Wellcome Break. Všimnul jsem si, že tam jsou dneska cedule co délku stání omezují na 5 hodin.

        Jak to chodí ve Skotsku netuším. Jezdím pravidelně do Leedsu a Stourbridge.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde nechat v Anglii auto

               

          Jedno kde jsi, princip všude stejný. Příklad z oblasti kde to znáš. Stourbridge. Pár mil na západ malá obec/městečko Kinver. Zaparkovat v klidných slepých uličkách typu Edge Hill, Heather Drive, Compton Close, Compton Gardens, mezi jinými auty. Vzít spacák a zalehnout kilometr od auta ve volně přístupném lese Kinver Edge kterým vede public footpath: http://en.wikipedia.org/wiki/Kinver_Edge. Přestože jsem konkrétně na tomhle místě nikdy nebyl, tvrdím že pro spočinutí aniž by ses musel bát že tě tam někdo objeví – ideální. Stačí pohled na detailní leteckou mapu okolí a lesa. Stejný princip použít i pro jakoukoliv jinou oblast UK, a se spaním na divoko nemůžeš mít nikdy problém.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.06.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kde nechat v Anglii auto

                 

            Přesně do Kinveru jezdím, bydlí tam můj kolega a kamarád. Gomber Grove, kousek pod kostelem.

            Parkuju před barákem kámoše, ale kdybych tam něměl kámoše, nenapadlo by mě nechat tam někde stát auto třeba týden.

            Připadealo by mě to tak nějak nezdvořilé, někomu se posadit před barák a nechat ta auto ještě z volantem na blbý straně :-)

            Je možné, že jak jezdím autem, tak mnohem méně vidím šancí se někam upíchnout, protože jedu mnohem rychleji než kolo, a taky spíš po lepších silnicích než těma okreskama.

            Prostě nabyl jsem pocitu, že se nikde nezašiju před mnoha léty, a už to ani nezkouším. Pamatuju se na svoji první cestu v roce 1991, zastavili jsme 105ku u nějaké polní cesty, že moje madam jako něco ukuchtí na tom lihovym vařiči a do čtvrt hodiny tam byl policajt, zkontroloval nám doklady, že tam kuchtíme nějak nevadilo, jen připomenul, ať tam po sobě nenecháme bordel.
            Bylo mi to fest nepříjemný.

            Vlondýně jsme taky parkovali někde na předměstí mezi těma baráčkama a do centra jeli potrubím, dneska už jedu přímo na Oxford Street do podzemního parkoviště. Jenomže 24UKP za den, takže na dlouhodobé parkování teda nic moc.

            Nechám auto v Calais, ušetřím na féře, proč bych ho tahal na Ostrov, sio myslím.

            [ Zpět ]
            Datum: 18.06.2012
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Kde nechat v Anglii auto

                   

              Divný. Nikdy jsem tam s parkováním neměl problém. Když teda nepočítám větší města, kde je to většinou omezené. Ale tam se dá dobře zaparkovat na předměstí (sběrná parkoviště, kde musíš zaplatit). Ale v menších městěch se parkuje normálně a bez problémů....

              [ Zpět ]
              Datum: 18.06.2012
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kde nechat v Anglii auto

                     

                S parkováním obecně problém není, ve větších městech ale dost drahé, ale netroufal bych si to nechat někde 14 dní, jen tak někomu před barákem.

                Auto bych na ostrov netahal, jak píše Karel, pokud teda chce jezdit na kole.
                A takovej Londýn je trošičku adrenalínek, pro člověka, co je tak nějak naučenej jezdit vpravo :-)

                https://picasaweb.google.com/Jindra8526...

                [ Zpět ]
                Datum: 18.06.2012
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Kde nechat v Anglii auto

                       

                  Při cestě do Skotska asi před 8mi lety nás vyplivl vlak i s koly v podzemí Liverpool Street, a tak jsme se uprostřed Londýna učili jezdit vlevo. Docela drsný. Jinak je tam plno cyklotras a stezek, když si člověk zvykne, docela příjemné město pro kolo.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.06.2012
                  Autor: Karel-ch
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kde nechat v Anglii auto

                       

                  Dá se to. Já dělal v srpnu v ČR řidičák a první týden v září už jsem seděl v Transitu v Edinburghu a denně ho několikrát projížděl:-))) To byl teprve adrenalin. Velké auto, všechno naopak a čerstvý řidičák:-)))

                  Týden bych taky auto na ulici nenechal. Placená (hlídaná) parkoviště jsou všude. Ale s běžným parkováním na chvilku problém není.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 18.06.2012
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kde nechat v Anglii auto

                         

                    Možná je čerstvej řidičák lepší než léty zabetonovaný pravostranný stereotypy. Celkem mě to na levo nevadí. ale dvakrát už jsem vyjel z pumpy rovnou do protisměru.
                    Zamyslíš se, a človek reaguje jak automat :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 18.06.2012
                    Autor: Jindra8526
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kde nechat v Anglii auto

                           

                      Když jezdíš od mala na kole, tak už to máš taky v sobě zabetonovaný. Ale je pravda, že mám spíš problem teď v ČR. Po skoro třech letech zde občas musím přemýšlet, po jaké straně mám jet:-))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 18.06.2012
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Kde nechat v Anglii auto

                             

                        No je to vlastně pravda, pěšky ke to na Ostrově snad nebezpečnější než autem, "som vždy volaký zmätený" viz http://www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/25...
                        .
                        A po návratu na kontinent je si taky člověk chvilku nejistej, jestli je ve správnym pruhu, je to prča, že ta nejsitota je spíš na té "naší správné straně" než na tom ostrově :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 18.06.2012
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kde nechat v Anglii auto

             

        Já jsem teda ve Skotsku a Walesu taky nikdy problém s kempováním neměl. Naopak jsem si užíval toho, jaká je tam volnost. Ploty, zídky jsou všude, ale pokud se člověk chová slušně, neznamenají žádnou překážku. Spíše slouží jako hranice pastvin a ochrana před zdrhnutím ovcí.

        Nikdy jsem nenarazil na místo, odkud by mě někdo vyhazoval. Naopak dost často jsem se cítil divně, že někomu lezu na soukromej pozemek a pak jsem stejně potkal majitele a ten se s úsměvem dal do řeči:-) Chce to jen respektovat skutečné zákazy vyznačené cedulí.

        Nejvetší "problém" je ale s nerespektováním soukromí ovcí:-) Postavit si stan tam, kde ovce tráví noc nebo na jejich oblíbeném místě, to je to nejhorší, co se může stát. Pak ty mrchy stojí 20m od stanu a celou noc tam nahlas békají a neodejdou. Zarámusíš, leknou se, utečou, ztichnou...vlezeš do spacáku, zavřeš oči a...beeee, beeeee:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.06.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kde nechat v Anglii auto

               

          Hihihi :-). Tak jsi je mohl zkusit začít počítat, třeba by tě to uspalo :-). To já radši noční koncerty puštíků uprostřed lesa a bez stanu, při tom se mi krásně usíná :-).

          [ Zpět ]
          Datum: 17.06.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde nechat v Anglii auto

         

    S tím volným přespáváním je to opravdu tak, jak píše Cyklopoustevník. Všude něco najdeš, někdy to však může trvat déle, nějaké místo u cyklotrasy, na okraji obcí v rekreační zóně, nebo u veřejné cesty pro pěší, které vedou i přes soukromé pozemky. Též jsem bez problémů spal na pastvině, která byla bez dobytka, volně přístupná.
    Pokud chceš jet jen do jižní Anglie, nechal bych auto ve Francii, jak jsem psal výše a za ušetřené peníze za přepravu auta trajektem popojel v Anglii vlakem. Jo a trajekty z Dunkerque jsou o něco levnější než z Calais.
    Asi před 4 lety jsem byl na jihozápadě Anglie.
    http://karel-ch.rajce.idnes.cz/jihozapadni...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kde nechat v Anglii auto

         

    Loni na Sardince jsem se domluvil v kempu v pohodě za 2 (nebo 1,5?) € za den. Imho to musí jít kdekoliv, lidé jsou chápaví a pokud zaplatíš běžnou taxu v kempu, tak proč ne? Rozdíl proti přístavu či letišti byl cca -3 € /den

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2012
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Skotsko na kole: Od Highlands až po Skye

 (CK Bondo)
10.07.2024, 14 dní
28 740 Kč
cyklistický Letecky

Skotsko: Vysočinou na horském kole MTB

 (CK Bondo)
10.07.2024, 14 dní
28 740 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024