reklama

Černá Hora na kole

Termín: 01.09.2022 - 11.09.2022, 11 dní
Cena od: 14 990 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Extrem Tour

V roce 2014 jsem doprovázel skupinu cyklistů na zájezdu po Černé Hoře jako řidič. Již druhý den jsem se do téhle mrňavé země zamiloval a třetí den jsem se rozhodl, že se sem musím vrátit. No a přeci si tenhle zážitek nenechám jen pro sebe. Následující rok (a další roky) jsme to zrealizovali a pro rok 2022 vám to nabízíme ještě vylepšené. Asi i vám je jasné, že se nebude jednat o procházku rozkvetlou loukou! Jak už vyplývá ze samotného názvu země, bude se jezdit v horách, ale i v kaňonech mezi nimi. A nebojte, dostaneme se i k vodě!

Ještě dnes se v duchu Černohorcům omlouvám za moji předchozí představu. Nejde o žádnou zemi 3.-5. světa! Na turismus jsou velmi dobře připraveni, jídlo v restauracích (mmj. vynikající) je za přijatelné ceny, ubytování také na slušné úrovni. Jen ty silnice by mohly být lepší (ale i na silničním kole je to celkem zvládnutelné).

Černá Hora je nejmladším státem Evropy. Vznikla 13.6.2006 poté, co si samostatnost odhlasovali její občané v referendu. Mluví se tu srbsky, takže se bez problémů domluvíte i česky.

Celé území Černé Hory náleží k Dinárským horám a jde o velmi hornatý stát. Nejvyšší vrcholky přesahují nadmořskou výšku 2500 m - Zla Kolata (2534 m), Dobra Kolata (2528 m), Rosni vrh (2524 m), Bobotov kuk (2523 m). Nejhornatější je sever a západ státu spolu s pruhem kolem pobřeží. Nížiny se vyskytují pouze v okolí Skadarského jezera. Černá Hora byla prohlášena „ekologickým státem“ a zřízeno zde bylo hned pět národních parků: Lovćen (považovaný za prapůvodní Černou Horu), Biogradska Gora, Skadarské jezero, Durmitor a Prokletije.

Cyklistické etapy měří od 36 do 85 km podle terénu a chuti je možno najet více či méně kilometrů. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle libosti. Jezdí se nalehko.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v 18,00 přes Brno, Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko a Bosnu do Černé Hory.

2. den: Příjezd busem v poledních hodinách do Ščepan Polje na hranicích Černé Hory. KOLO - první kilometry na kole kaňonem podél řeky Piva a Pivského jezera. Stoupání krásným krpálem s úžasnými výhledy a dojezd do Trsy v Národním Parku DURMITOR. 36 km

3. den: KOLO - pohodová zvlněná etapa Durmitorem ke CRNOMU jezeru u Žablajku. Lehká, ale nejkrásnější etapa. 48 km

4. den: KOLO - Mírně kopcovitá, ale pohodová etapa k řece TARA do Kolašína. 86 km

5. den: KOLO - Náročnější etapa Národním Parkem BIOGRADSKÁ HORA přes Berane do Šťavna. Etapu lze zkrátit cestou přes Mataševo. 78 KM nebo 35 km

6. den: KOLO - Pokračujeme dále na jih a projíždíme Národní Park PROKLETIE a kolem jezera Plav dojedeme k Albánským hranicím do romantického ubytování v Grebaje. 55 km

7. den: KOLO - Černá Hora nám začíná být malá, a tak si zajedeme kousek přes ALBÁNII. Na další hranici kola naložíme a busem dojedeme kolem Skadarského jezera do k hotýlku před Cetinje. 130 km, z toho na kole 75 km

8. den: KOLO - Z bývalého královského města Cetinje se vydáme už zase na kole přes Národní park LOVČEN k nejkrásnějšímu sjezdu tohoto zájezdu, ke KOTORSKÉMU ZÁLIVU. Příjemné ubytování se nachází kousek od historického centra překrásného KOTORU. 63 KM

9. den: Volný den. KOLO - Pohodová a krásná projížďka kolem Kotorského zálivu s využitím přívozu. 42 KM nebo koupání kombinované honbou za historickými krásami starého KOTORU.

10. den: Po snídani odjezd směrem domů. Po 2 hodinách delší zastávka (4 hodiny) v historickém DUBROVNÍKU a přes Chorvatsko, Rakousko a Brno odjezd domů.

11. den: Příjezd do Prahy kolem poledne

Ubytování

8x v posteli ve 2-4 lůžkových pokojích v horských chatách, hostelech či hotelu.

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, 8x snídaně, 8x nocleh v posteli, povlečení, dálniční a jiné poplatky, infor. a mapové materiály, vedoucí zájezdu.

Extrem Tour
Cestovní kancelář:
Extrem Tour
Náročnost: Co to znamená?
střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Černá Hora Černá Hora

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

155 cyklistů (0 přihlášených)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023