reklama

Provence na kole: Luberon a gurmánské zážitky

Termín: 14.08.2020 - 23.08.2020, 10 dní
Cena od: 15 450 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Bondo

Vínová, olivová, lanýžová, stejková, pramenitá, okrová, levandulová, tak se jmenují naše cyklotrasy v srdci Provence, v okolí pohoří Luberon. Každý z těchto sedmi výletů charakterizuje jeho název, ať již zavítáme do Domu Lanýžů či se zastavíme na ochutnávce světoznámého vína v Châteauneuf-du-Pape. Podívejte se do našeho pestrého programu, uvidíte, co všechno Vás na tomto výjimečném cyklozájezdu čeká.

Program zájezdu

1. DEN | Odjezd z ČR

2. DEN | L'Isle-sur-la-Sorgue

Příjezd do kempu v překrásném městečku L'Isle-sur-la-Sorgue.

3. DEN | Pramenitá - Fontaine-de-Vaclause

První vyjížďka v okolí města L'Isle-Sur-la-Sorgue. Navštívíme největší trhy Luberonu a seznámíme se s městem ve kterém budeme bydlet. Město sevřené řekou Sourge má příjemnou atmosféru, spoustu obchůdků s jídlem ale i francouzskou kosmetikou. Okruhem se poté podíváme k pramenu řeky Sourge ve Fontaine-de-Vaclause, ke kterému vede stezka lemovaná posezeními až k obrovské skále, zpod které pramen vyvěrá.
21 nebo 38 km

4. DEN | Okrová - nejkrásnější vesnice Luberonu

Ze středu Luberonského Národního Parku, města Apt, se vydáme po okrové cyklostezce skrz Colorado Provencal - nádherně zbarvené skály, mezi kterými se dá volně procházet. Navštívíme vesnici Rousillion, postavenou na okrových skalách mezi kterými vede naučná stezka. Na závěr nás čeká nejkrásnější vesnice Luberonu Gordes, která se terasovitě šplhá do výšky. Tyto terasy jsou dokonce podkopané jeskynním systémem, který můžeme navštívit.
49 nebo 65 km

5. DEN | Vínová - Châteauneuf-du-Pape

Etapa začíná v Orange, města se starověkou historií, vyjíždíme od římského vítězného oblouku do centra města, zde místní bohaté trhy a také možnost návštěvy římského divadla, kde se dosud hrají divadelní hry. Dále pak proslulými vinicemi (uvidíte ty nejkrásnější vinohrady v Provence), které jsou vyhřívané bílými oblázky, až do světoznámého Châteauneuf-du-Pape. Cestou do kempu projedeme další vinice a stavíme se ve městě fontán Pernes-Les-Fontaines.
56 km

6. DEN | Olivová - Saint Rémy

Ze Saint-Rémy-de-Provence se vydáme navštívit hned tři olivové mlýny. Přes jednu z nejkrásnějších vesnic Francie Les-Baux-de-Provence, postavenou na skalách se středověkými uličkami a všemožnými obchůdky, které dělají z opuštěného místa živou památku dob minulých. Místní skály skýtají ještě bývalý lom, dnes světelnou show v jeskynních Carrières de Lumières. Navštívíme olivové mlýny, kde ochutnáme místní olivy, nakoupímě olivový olej a necháme se poučit o jeho výrobě. Dále Saint-Rémy-de-Provence, s římským obloukem Glanum a léčebnou, kde pobýval a maloval Vincent van Gogh, kolem vystavených obrazů, které jsou zaznamenány na místech, kde je slavný malíř namaloval.
43 km

7. DEN | Levandulová - Mont Ventoux

Královská etapa s výzvou Tour de France

Autobusem na úpatí Mont Ventoux (větrná hora), kde mohou nasednout borci a dát si horu (1 912 m) jako závodnici Tour de France nebo se necháme vyvézt pod vrchol Mont Ventoux, vrcholu lze pak snadněji došlápnout. Anebo se rovnou vydáme předlouhým sjezdem přes městečko Sault, kolem levandulových polí a do překrásného kaňonu Gorges de la Nesque.
61 km, 73 nebo 88 km

8. DEN | Lanýžová - Luberonská cyklostezka

Od římského mostu Pont Julien se vydáme přes Bonnieux se svým kostelem na vrcholu kopce a úžasnými výhledy až na větrnou horu Mont Ventoux, Lacoste s hradem Markýze de Sade a středověkými uličkami táhnoucími se zpod hradí kolem uměleckých galerií a kaváren do domu lanýžů v Menerbes, kde ochutnáme třeba paštiku z lanýžů nebo lanýžový aperitiv. Po Luberonské cyklostezce dále do města mrtvých Oppède le Vieux, které bylo opuštěno abychomse na něj mohli v klidu podívat..
45 nebo 73 km

9. DEN | Stejková - Camargue

Do Camargue, nejen za šťavnatými stejky z býků. Vyjedem ze starověkého Arles - římské divadlo, římské lázně a místní trhy. Dále rovinatou krajinou do přírodního parku Camargue, polodivocí koně, býci, plameňáci, ornitologický park až do přímořského letoviska Saintes-Maries-de-la-Mer, zde možnost koupání v moří, navštěva v místních restauracích s vynikajícími bifteky ze zdejších býčků a skvělým červeným vínem. Nebo můžete navštívit arénu s býčími zápasy či se projet na loďce po deltě řeky Rhôna. To vše nás čeká při naší poslední projížďce. Navečer pojedeme zpět do ČR. 
42 km

10. DEN | příjezd domů

Ubytování

Mobil home v kempu s dvoulůžkovými pokoji. Mobil home má tři samostané dvoulůžkové ložnice.

Stravování

Česká polopenze s provensálskou příchutí. Vaří čeští kuchaři. Snídaně formou samoobsluhy, teplá večeře o dvou chodech.

Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v mobil-home
  • 7x česká polopenze
  • Ochutnávka vín
  • Doprava osob, zavazadel a kol
  • Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
  • Služby průvodce
  • GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
  • Poklad BONDO
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Ostrava, Starý Jičín, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem

Bondo
Cestovní kancelář:
Bondo
Náročnost: Co to znamená?
střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (23 přihlášených)

Přesmykač pro Favorita, třípřevodník a indexové řazení

Na mém Favoritu se mi po 20 až 30 letech probrousila kladka presmykače na straně co shazuje řetěz z větších…
Brahma | 18.10.2020

Jižní Morava na kole v turistickém duchu

Na jižní Moravě byl na kole téměř každý z nás – pohodová krajina s novomlýnskými nádržemi, výhledem na…
Ladulak | 15.10.2020

Nákolácký podzimní sraz 2020 - Vysočina - Žirovnice, kemp Budín, jak bylo

Rok 2020 se nepochybně zapíše do historie všech lidí a budeme na něj dlouho vzpomínat. Už jaro díky covidové…
HMS | 14.10.2020