reklama

Sardinie na kole

Termín: 12.07.2018 - 21.07.2018, 10 dní
Cena od: 16 700 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Rubikon

Sardinie - legendami opředený barevný ostrov

Ať už vezmeme kterýkoliv ze středomořských ostrovů v naší nabídce cyklozájezdů, nelze o něm psát jinak, nežli v superlativech. Mají mnoho společného a přesto je každý jiný. Vlastně - povídejme si o nich v jiném rodě. Hovoříme totiž o Sicílii, Sardinii a Korsice - jejich jména jsou ženského rodu, a tím jakoby předurčují, jak přitažlivé, koketní a krásné dokážou být. Sardinie je plná legend, bizarních skalisek, neuvěřitelných pláží. Také vynikajícího vína a neobvyklé historie. Díky pobytu přímo u pláže na obou místech lze tento týden pojmout zcela dovolenkově a akce je vhodná i pro děti, celé rodiny či zcela necyklistický doprovod. Všichni si užijí dostatek koupání a příp. výlety autobusem, který je každý den na cestách k dispozici. Na ostrově navštívíme severní a také jihovýchodní pobřeží, které není v nabídce našich ck příliš obvyklé.

Program zájezdu

1. den: Odpolední odjezd z ČR, cesta do Itálie na trajekt.

2. den: Ranní přesun trajektem na Sardinii (08:00 - 14:30), první paprsky středomořského slunce. Po vylodění vyzvedneme na letišti ty, kteří přiletí přímou linkou z Prahy (časová návaznost je v tomto datu naprosto dokonalá) a po krátkém přejezdu se ubytujeme v kempu na pobřeží. Setkání nad mapou a nastínění plánů na celý pobyt - je důležité dobře rozvrhnout síly :-). První kilometry na kole - vyjížďka na fotogenický útvar "medvěda", ideální právě v zapadajícím slunku. Super výhled po zálivu i na nedaleký ostrov La Maddalena.

3. den: Každý další den nás bude čekat vybraná trasa s určitým tématem a zajímavou náplní. Úvodní etapa nese název SKÁLY A MOŘE. Mys Capo Testa, nejsevernější sardinský přístav Santa Teresa di Gallura. Přístav založili již Féničané a v jeho okolí nalezneme mnoho nádherných zálivů a zejména dramatické žulové pobřeží, které je právem řazeno mezi jednu z nejúžasnějších sardinských lokalit. Na dohled máme i Korsiku - pouhých 11 km je vzdálené jižní pobřeží ostrova Kalisté s přístavem Bonifacio, kam právě ze St. Teresy plují turistické lodě. Den naplníme lovením působivých fotozáběrů možných i zdánlivě nemožných tvarů skalisek, na jejichž současné podobě se podepsal slaný mořský vítr, voda, slunce. A koupáním v tyrkysovém moři na plážích či útesech, které si najdeme třeba jen sami pro sebe. Pochopitelně také úvodními kilometry na kole, které mohou být méně či více náročné - dle volby každého. V základní variantě cca 45 km.

4. den: Téma dnešního dne - OSTROVY A MOŘE. Čeká nás souostroví La Madalenna a ostrov Caprera. Den bez autobusové podpory - k čemu bychom ji také potřebovali, když ráno vyrazíme na nedalekésouostroví místní lodní přepravou. Přivítá nás městečko a přístav La Maddalena, které kromě místních obyvatel a turistů obývají také italští a američtí námořníci. To však nic nemění na výtečné místní zmrzlině či kávě. Neopomeneme ostrov Caprera, na němž svou poslední třetinu života strávil hrdina boje za sjednocení Itálie Giuseppe Garibaldi a kam se odstěhoval v roce 1855. Můžeme si prohlédnout jeho elegantní dům zvaný Casa Bianca a jeho muzeum. Užijeme si jízdu v stinných piniových hájích, vyšlápnout lze i na nejvyšší bod souostroví (156 m n.m.) a zážitkem bude i přejezd po mostě spojujícím oba ostrovy, který zároveň podplouvají rybařské i výstavní lodě a jachty. Na ostrovech najdeme skryté kouty a také kus přírody, oblast získala v roce 1997 status národního parku. A co vás ani dnes s určitostí nemine? Pláže a plážičky, které si budete pro sebe objevovat. A nekonečně průzračné moře, kterého si opět užijete do sytosti. Hlavně nezapomenout šnorchl a brýle! Návrat do kempu po svých znamená opět svobodně volitelných cca 40 - 80 km.

5. den: Dnešní den nás zavede více do vnitrozemí a také do dávných dob. Téma je jednoznačné - HISTORIE, NURAGY, MOŘE. Od našeho dočasného domova se vydáme vnitrozemskou cestou na jih působivou krajinou se zaoblenými žulovými skalami do městečka Arzachena. V jeho blízkosti se nachází oblast oplývající prehistorickými památkami. Nahlédneme do dvoupatrového nuragu Albucciu, prohlédneme si svatyni Tempitto di Malchittu či kruhové pohřebiště Necropoli di Li Muri. Hovoříme o tzv. civilizaci nuragů a naprosto unikátních zachovalých památkách let 1800 - 800 př. n.l. Různé propracované věžovité stavby, společné hrobky, posvátné studny, ale také bronzové předměty a sošky jsou důkazem dokonalé kmenové společnosti tehdejší doby. Cestou zpět podél pobřeží pochopitelně nevynecháme koupání a odpočinek na plážích a navštívit můžeme i Capo d´Orso - tzv. Medvědí skálu - erozí vymodelovaný skalní blok v podobě medvěda shlížejícího na přilehlou zátoku a moře. Užijeme si příjemných cca 35 - 70 km dle chuti a kondice (s podporou busu či bez).

6. den: Po čtyřech nocích v kempu na severu se přesuneme na jihovýchod ostrova do obasti městečka Arbatax a oblasti malebného mysu Capo Bellavista. Částečně si vypomůžeme autobusem, nicméně ze sedla Genna Silana (1.017 m n.m.) přes městečka Baunei a Tortoli již pojedeme opět na svých ořích - nenecháme si ujít neuvěřitelně poutavou přírodu NP Orosei, zprvu houpavou krajinu plnou lesů, macchie, hor a kaňonů, která se posléze s ubývající nadm. výškou změní v pobřežní oblast Tyrhénského moře. Po etapě s názvem PŘÍRODA A MOŘE zakempujeme v našem dalším dočasném domově (čekají nás zde 3 noci) a budeme se těšit na odpočinkové dny a parádní koupání. Na kole cca 35 km, které lze vyšperkovat již výjezdem do sedla Genna Silana z městečka Dorgali (+ cca 20 km).

7. den: Odpočívat by měl každý a proto dnešní den věnujeme pobřežním toulkám a lenošení. Tudíž VÝLET A MOŘE. Navštívit můžeme městečko Arbatax s jeho rudými útesy z červeného porfyru Roccie Rosse, které nejlepší odlesky poskytují při západu slunce. Na kole cca 10 - 40 km. Podniknout lze i celodenní výlet lodí z Arbataxu podél skály Punta Pedra Longa skrze krápníkovou jeskyni Grotta dle Fico na jednu z nejznámějších sardinských pláží Cala di Luna (nutno objednat předem). Anebo je libo lenošení na pláži a vodní hrátky? Pročpak ne, průchod z kempu přímo na pláž takto strávenému dni přímo nahrává. Ovšem ani vlčáci nepřijdou zkrátka, nacházíme se totiž na úpatí NP Gennargentu, a tak výjezdy různé délky a převýšení lze modelovat dle libosti.

8. den: KRÁLOVSKÁ ETAPA aneb to nejlepší nakonec, NP Gennargentu. Jediné místo, kde lze v zimě na ostrově lyžovat. Autobusem si pomůžeme pár set výškových metrů, projedeme město duchů "Gairo" a poté se již vydáme vstříc nádherně opuštěnému NP Gennargentu s cílem etapy u jezera Lago Alto del Flumendosa. Jeho hladina se třpytí ve ztichlé horské krajině, na břehu se volně pasou polodivocí koně a skot, kolem kvete a voní macchie. Příroda tohoto NP je neskutečnou krajinou připomínající divoký západ plný roklin, stolových hor, uzkých silniček jakoby bez konce. Cestou potkáváme chytře umístěná pítka a zdroje vody v jinak poměrně vyprahlé krajině, stáda koz či jiného zvířectva, které zvědavě okukuje výjimečnou cyklistickou návštěvu a které má před našimi oři na úzkých silničkách samozřejmě vždy přednost, jsou přeci domácí :-) Na pobřeží se vrátíme buď autobusem či na kole, kdo se jak bude cítit. V základu cca 55 km, resp. do kempu cca 120 km - z kopce :-).

9. den: Dopoledne se pobalíme, rozloučíme se osvěžením ve vlnách moře a vydáme se autobusem do přístavu. Odpolední plavbou přes Tyrhénské a posléze i Ligurské moře vyměníme ostrovní půdu za pevninu (15:45 - 22:30). Severní Itálií a skrze Alpy se přes noc vydáme na cestu k domovu.

10. den: Návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Ubytování ve vybavených kempech v mobilhomech (18.700 Kč) resp. vlastních stanech (16.700 Kč) - celkem 7 noclehů na dvou místech (4+3), vždy přímo u moře. Bohatou polopenzi. Kompletní dopravu vč. přepravy kol, trajekt na Sardinii, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištení CK proti insolvenci.

Polopenzi - 7x. Začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní.

Nástupní místa

Bratislava, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Je možné zvolit i leteckou dopravu.

Rubikon
Cestovní kancelář:
Rubikon
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Itálie Itálie

Podobné zájezdy

Sicílie na kole

 (CK Vlha)
10.05.2019, 16 dní
21 500 Kč
cyklistický Autobusem

Sardinie na kole

 (Josef Křetinský, CK Frčíme)
24.05.2019, 10 dní
13 600 Kč
cyklistický Autobusem

Sardinie na kole – Smaragdové pobřeží

 (CK Extrem Tour)
29.05.2019, 8 dní
16 660 Kč
cyklistický Letecky

Jižní Itálie – Kalábrie na kole

 (CK Extrem Tour)
06.06.2019, 8 dní
15 770 Kč
cyklistický Letecky

Sardinie na kole

 (Josef Křetinský, CK Frčíme)
16.08.2019, 10 dní
15 900 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

215 cyklistů (9 přihlášených)

Dva dny za městem

Mám dva dny sám pro sebe. Vůbec neváhám, jak s nimi naložím. Je to jasné, pojedu na kole. A tentokrát úplně…
Santi | 19.03.2019

Známé i neznámé vrcholy klatovska 3 - Velký Bítov, Sv. Markéta

Psal se konec léta roku dvoutisícího osmnáctého. Konkrétně před-předposlední prázdninový den. Ne že by mě…
JohnyB | 16.03.2019

Pocta Christianu Battagliovi

Šumava Na prodloužený šumavský víkend s manželkou a s našimi kamarády Jitkou a Láďou jsem se těšil. Ale už…
Stanley58 | 15.01.2019