reklama

Sardinie na kole

Termín: 04.09.2024 - 13.09.2024, 10 dní
Cena od: 21 500 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Frčíme

Cyklistika, koupání a poznávání Sardinie

Spojili jsme nejkrásnější místa Sardinie na severu a východě ostrova do zájezdu, který je nabitý poznáním, koupáním a zážitky. Užiješ si snadné i náročnější cyklistické programy s odpočinkem a koupáním. Den strávený na motorových člunech pod skálami východního pobřeží, s koupáním na karibských plážích si zamiluješ.

Program zájezdu

1. den: Odjezdový den

Odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst přes Rakousko do Italského Livorna. Noční trajekt na Sardinii (22:00-6:00) s noclehem na palubě. Možnost zajištění kajuty za příplatek cca 1500 Kč/kajuta pro 4 osoby.

2. den: Etapa kolem Smaragdového pobřeží.

Ráno vyspaní přijedeme do Golfo Aranci nebo Olbie. Sardinským venkovem se dostaneme do letovisek Portisco, Capriccioli s krásnou pláží Cala di Volpe, nejdražší oblasti Sardinie Porto Cervo s luxusními vilami a hotely a krásnými karibskými plážemi. Dále si prohlédneme Baja Sardinia a malebné městečko Cannigione. Odtud podél pobřeží s výhledem na ostrov Caprera do Le Saline do kempu (49 km, nahoru 830 m, dolů 810 m). Alternativní varianta přes horské vesničky San Pantaleo a Santa Teresina (+10 km, +200 m stoupání). Večeře.

3. den: Ostrov La Maddalena na kole.

A: Po snídani přejedeme na kole do městečka Palau. Trajekt na ostrov La Maddalena. Po mostě přejezd na vedlejší ostrov Caprera. Koupání na krásných plážích na jihu ostrova. Stoupání na vyhlídkový bod s Garibaldiho pevností. Koupání na ostrově Isola Giardinelli, prohlídka hlavního města La Maddalena (40 km, 200 m převýšení).
B: navíc okruh kolem ostrova Maddalena až do letoviska Porto Massimo. Koupání na krásných opuštěných plážích na severu ostrova (+20 km, +200 m převýšení). Odpolední trajekt do Palau. Večeře.

4. den: Severozápadní poloostrov Capo Testa

A: Na kole po severním pobřeží ostrova až do Santa Teresa Gallura, odkud je krásný výhled na Bonifacio na Korsice. Koupání. Dále na poloostrov Capo Testa s nádhernými skálami a majákem. Doporučujeme pěší procházku mezi útesy (1-2 hod.) nebo koupání v průzračné vodě některé z mnoha zátok. Vhodné pro šnorchlování. Velmi fotogenické místo, klienti zde bývají nadšení (46 km, 920 m převýšení).
B: cestou navíc zajížďka na pláž Porto Pollo a Marmoratina (+10 km, +200 m). Zpět do kempu autobusem. Večeře.

5. den: Přejezd na nejkrásnější východní část ostrova.

A: Autobusem se přesuneme k městečku Dorgalli. Na kole vyšlapeme mírným, ale táhlým stoupáním vyhlídkovou silnicí národním parkem Golfo di Orosei a vystoupáme až do sedla Genna Silana (1017 m). Po krátkém občerstvení v místní restauraci následuje úžasný sjezd ze sedla přes Baunei k moři do Santa Maria Navarrese. Dojezd do kempu s možností koupání na pláži. (55 km, stoupání 1026 m, sjezd 1558 m). Večeře.
B: Snazší varianta, kdy nás autobus vyveze až do sedla Genna Silana (1017 m) a vynecháme stoupání vyhlídkovou silnicí. Dále stejně jako varianta A. (40 km, stoupání 453 m, sjezd 1450 m)

6. den: Arbatax a pláž Lido Orri

A: Dnes nás čeká lehčí a více odpočinková etapa. Po cyklostezce kolem laguny Stagno di Tortoli do Arbataxu. Prohlídka fotogenické červené skály z Porfyru. Společný drink v místní hospůdce. Za městem Tortoli prohlídka naleziště Nuragů v oblasti San Salvatore. Na závěr koupání a pivečko na pláži Lido Orri, kde je možné si dát dobrý oběd v místní restauraci. (40 km, 200 m převýšení).
B: znavíc podél pobřeží až na pláž Torre di Bari s Janovskou strážní věží. Zpět vnitrozemím přes Bari Sardo (+30 km, + 200 m). Večeře v restauraci v kempu.

7. den: Odpočinkový den na pláži.

Snídaně. Pro zájemce plavba na motorových člunech podél úžasných východních skal vysokých až 100 m. Několikrát zakotvíme na nepřístupných karibských plážích s bílým pískem Cala LunaCala Mariolu či Cala Goloritzé - s úžasnou skalní špicí přímo na pláži. Tento den patří k nejoblíbenějším v programu.

8. den: Přejezd autobusem do pohoří Supramonte.

A: Z Passo di Caravai (1118 m) vyšlapeme až do sedla Arcu Correboi (1246 m). Následuje sjezd do horského městečka Villagrande. Další krásný sjezd s vyhlídkou na moře a lagunu Stagno di Tortoli do Lotzorai. Příjemná zmrzlina na náměstí, koupání na pláži u kempu. (58 km, stoupání 715 m, sjezd 1817 m).
B: Prodloužená varianta. Asi po 16 km původní trasy odbočíme na městečko Talana. Před městem se vydáme na úžasnou horskou silničku s krásnými výhledy a dojedeme až do města Villagrande, kde se napojíme na původní etapu. Klienti bývají z této vložky nadšeni - doporučujeme. (78 km, stoupání 919m, sjezd 2021 m).

9. den: Poslední cyklo etapa do Orosei

Snídaně, výjezd autobusem do sedla Genna SilanaSjezd po úžasné SS125 do Dorgali. Dále po SS125 do Orosei přes neuvěřitelné lomy mramoru. Závěrečné koupání na krásné a dlouhé pláži Su Barone. Přejezd autobusem do Olbie, kde zastavíme u supermarketu pro nákup na cestu zpět. Následuje přejezd nočním trajektem do Livorna.

10. den: Ráno z Livorna přes Itálii a Rakousko zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách do nástupních míst.

Ubytování

Bydlíme v mobilních domcích se dvěma oddělenými ložnicemi. Každý pár má své soukromí. Ubytování ve vlastním stanu je také možné (snížená cena).

Cena zahrnuje

  • dopravu tam a zpět, včetně dopravy po ostrově
  • trajekt na Sardinii a zpět
  • trajekt na ostrov La Maddalena a zpět
  • 7x ubytování v mobilním domě nebo stanu na dvou místech
  • 7x polopenzi kombinovanou z naší polní kuchyně a místní restaurace
  • tvorbu fotoknihy pro zájemce
  • práci průvodce a organizátora zájezdu
  • materiály, mapky a další služby cestovní kanceláře
  • DPH, pojištění cestovní kanceláře proti úpadku, poplatky

Nástupní místa

Nástupní místa na Moravě od Ostravy po Brno (nástupní místo Plzeň a Praha není u tohoto zájezdu k dispozici).

CK Frčíme
Cestovní kancelář:
CK Frčíme
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Itálie Itálie

Podobné zájezdy

Sardinie na kole

 (CK Frčíme)
12.06.2024, 10 dní
21 500 Kč
cyklistický Autobusem

Východní Sardinie na kole

 (CK Frčíme)
31.07.2024, 10 dní
23 900 Kč
cyklistický Autobusem

Sardinie na kole

 (CK Frčíme)
04.09.2024, 10 dní
21 500 Kč
cyklistický Autobusem

Sardinie na kole

 (CK Kudrna)
06.09.2024, 12 dní
20 300 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – Elba

 (CK Mamut tour)
12.09.2024, 8 dní
15 300 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024