reklama
Země: Maďarsko Maďarsko, Slovensko Slovensko

Maďarsko na kole

V létě chci objet Maďársko. Je známo, že ne na všech silnicích (cestách) mohou jezdit cyklisti. Existuje nějaká mapka nebo doporučení, kam na kole smím? Nerad bych přispíval do jejich státního rozpočtu ...

[ Zpět ]
Datum: 22.12.2007
Autor: AV
  • Re: Maďarsko na kole

         

    http://www.madarsko.cz/kontakt/ Byla jsem osobne na kancelare,pani mi dala informace a mapu pro cyklisti.Mapa je super,ukazuje kde trasy pro kolo,take super zadarmo mapu :-). Pred 2roky jsme byli na kole v Madarsko. Bylo to bezva. Nejvic libi mi mesto Tata,Szetnetdre,Visagrad a Esztergom.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2007
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maďarsko na kole

         

    V Maďarsku jsem byla na kole v létě 2005. jeli jsme trasu Ostrihom, Viserad, Budapešt, Hölöko, pohoří Matra, Eger, Hortopagy, Tokaj a pak přes NP Agteleg na Slovensko. Mapu jsme neměli moc podrobnou, 1:400 tis. tenkrát jsme žádnou lepší nesehnali, ale nikdy jsme neměli žádný problém. Volili jsme klidnější cesty, ale nikdy nebyl problém ani když se nešlo vyhnout hlavním trasám. Chystáme se do Maďarska znova, Od Balatonu na jih, a toho z čeho si děláš starosti bych se nebála.
    A jinak Maďasko je výborná volba :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.Petra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maďarsko na kole

         

    V Maďarsku jsme byli už 3x. Jen jedinkrát se nám stalo že jsme narazili na značku zákazující cyklistům vjezd. Byla to poměrně frekventovaná hlavní cesta. jinak v dalších letech, jsme na ni také občas narazili, podél takové cesty vedla vždy cyklostezka. Cyklostezky byly nádherné, nově zbudované, vypadá to, že Maďaři začali do cyklistiky docela dost investovat... (www.putovani.net)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jane ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maďarsko na kole

           

      Zdravim,v lete planuji totez.Jaka mapa se da dobra sehnat na kolo.Planuji jet s LENDAVY pres BALATON do STUROVA/ESTERGOM/.Potreboval bych nejakou dobrou mapu mimo hlavnich cest--kde byva obcas nejaky zakaz.Nebo uz se neco zmenilo za tu dobu,co jsem tam nebyl?Diky

      [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (sidi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maďarsko na kole

             

        Jsi-li z Prahy viz příspěvek Arabice ...

        [ Zpět ]
        Datum: 30.12.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Maďarsko na kole

         

    Maďarsko je zajímavá volba, jeli jsme přes něj celkem 3x, resp. 4x. Mapy se dají sehnat i velmi podrobné, mám 1:40 000 TOPO, koupené v KIWI (www.kiwick.cz), pokrývají především severní "hory". Maďarská turistika (www.madarsko.cz) poskytne zdarma skvělé materiály, včetne mapy pro cyklisty, kde je vyznačeno, kde se nesmí jezdit na kole. Jsou to silnice 1. třídy. Mají také pěknou mapu kempů (zdarma), podle té se dá i jet. ještě jsou používal listy z kroužkového autoatlasu.

    Inspirace:
    (1) http://www.cyklostranky.cz/vypravy/sk-hu2000...
    (2) http://www.cyklostranky.cz/vypravy/sk-hu2003...
    částečně také:
    (3) http://www.cyklostranky.cz/vypravy/benatky2001...
    (4) http://www.cyklostranky.cz/vypravy/alpy2004...

    Na uvedených stránkách je naše povídání, fotky i plánky cesty ...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maďarsko na kole

           

      Děkuji.
      Na uvedených stránkách jsem se inspiroval prv, než´s to zde uveřejnil.
      ;-D

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maďarsko na kole

           

      Diky za odpoved.Neni nahodou i v BRNE nejake informacni stredisko pro madarsky cestovni ruch?Do Prahy to mam daleko.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (sidi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maďarsko na kole

             

        Já su z Brna :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maďarsko na kole

             

        Dá se jim i napsat ...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Maďarsko na kole

               

          Diky zkusim to.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (sidi)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maďarsko na kole

             

        CK Hungariatour Brno
        Prodej pobytů a zájezdů:
        Moravské náměstí 4
        602 00 Brno
        Tel./fax: +420 542 217 671
        Mobil: +420 603 485 226
        E-mail: [email protected]
        (Otevírací doba: PO-PÁ 9:00 - 17:00)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maďarsko na kole

             

        A taky http://www.mkic.cz/

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2008
        Autor: Koťas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maďarsko na kole

           

      Ještě pro úplnost. Ono se toho v Maďarsku z kola moc víc vidět nedá, než je v těch reportážích. Ty nekonečné roviny jsou děsná nuda.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maďarsko na kole

             

        Me se jedna o tohle,na kterych cestach je zakaz,potom cesta okolo BALATONU atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (sidi)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Maďarsko na kole

               

          "... Podél samotného Balatonu jsme jeli jen asi 10 kilometrů po cyklistické stezce. I když se jmenuje stezka "Podél Balatonu", vůbec jsme to nepoznali. Jeli jsme stále hustým křovím, několikrát přejeli přes trať. V jediném místě byl prosekaný pruh asi 20 metrů široký. Zastavili jsme na vykoupání a dobře jsme udělali. Už jsme se k jezeru nikde nepřiblížili, až v Keszthely jsme viděli přes plot placenou pláž. Koupání v Balatonu nás nijak nenadchlo. Po asi 50 metrech chůze byla voda stále po kolena. Když už jsem se blížil k bójkám, označujícím zákaz koupání, ve vodě do půli stehen jsem zkusil plavat. Šlo to několik metrů, pak jsem začal dřít břichem o dno. Vstal jsem a voda už zase sahala pod kolena. ..."

          http://www.cyklostranky.cz/vypravy/alpy2004...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.01.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Maďarsko na kole

               

          Zákaz vjezdu cyklistům je na silnicích Maďarska ,je většinou na místech ,kde je souběžná značená cyklostezka!!! :-)
          Balaton jsem jednou objel celý \"na ex\".Mapku A5 jsem si vzal v recepci nějakýho hotelu.Je to plus minus 210Km stezka(takže jsem se v cíli zhroutil:-).Když jí náhodou na chvilku ztratíš,Balaton určitě ne.Teréní vlnky pouze v jihozápadním cípu nad Kesthely. Spaní,koupání,víno či pivo je za babku kdekoliv.Fajn jsou různý termály...

          [ Zpět ]
          Datum: 07.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (100)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Maďarsko na kole

                 

            Jéje je

            [ Zpět ]
            Datum: 07.01.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (100)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Cyklistika okolo Balatonu

 (CK Hoška Tour)
25.05.2024, 5 dní
7 950 Kč
cyklistický Autobusem

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

237 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024