reklama
Země: Maďarsko Maďarsko, Slovensko Slovensko

Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

Ahoj cyklistům,
plánuji nejlepší trasu ze Slovenska k Balatonu. Rádi bychom startovali v Bratislavě, kde je nejlepší přejet hranice do Maďarska? Vede tam nějaká značená trasa, nebo je lepší jet po méně frekventovaných silnicích? Ač hledám jak hledám, žádné použitelné info jsem zatím nenašel.

Díky.

[ Zpět ]
Datum: 24.03.2013
Autor: ZdendaOl
  • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

         

    možná ti moc nerozumím...
    To přece záleží na tom, co chceš vidět, ne?
    Můžeš jet po dunajský a třeba přes Budapešť, můžeš to vzít přes Rakouskou a stavit se na Neziderským jezeře, Můžeš na Gyor a co nejrychleji dolů k Balatonu...
    Záleží na tom, co chceš.

    jestli chceš hledat cyklotrasy v Maďarsku, zkus třeba tohle:
    http://www.utvonalterv.hu/

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2013
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

           

      Kdybych to chtěl vzít přes Budapešť, tak to do příspěvku napíšu. :-) Stejně tak, pokud bych chtěl jet přes Neziderské jezero. :-)

      Zajímá mě, kudy se dostat k Balatonu z Dunajské stezky a nejkratší/nejslušnější cestou (bez velkého provozu, pokud možno zpěvněnou - jedu na treku).

      Za odkaz moc díky! :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2013
      Autor: ZdendaOl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

             

        Psal jsi, že chceš nejlepší trasu. Z toho jsem nevydedukoval, že to je nejkratší trasa:-)
        V pohodě, prostě jsem tě nepochopil správně napoprvý.

        Nevím, jaký máš zkušenosti, ale já jezdím po cyklotrasách nerad i u nás. když se chci vejletit, tak jo, proč ne. Ale jet po ní někam daleko, když cíl je být tam rychle, tak ne. Cyklotrasu vedou vždycky někudy, kde je sice hezký okolí a málo aut, ale často je je to na úkor rychlosti. Mnohokrát s emi stalo, že okreska jde po rovině a cyklotrasa mě táhne do kopečků jen proto, že to bud deset kilometrů po kraji lesa apod. což je fajn, když s ejedeš jen tak projet, ale když chci někam rychle dojet, je to naprd.

        V cizině tím spíš. V německu nebo Rakousku je dobrá cyklotrasa po rovině skoro u každý řeky, ale Maďarsku už to tak není. A krom toho řeky nemusí vést tam, kam potřebuju:-)

        Mě to prostě nejlíp řeší autotlas cca 1:200 000 nebo 1:300 000 a okresky a operativně měnit po cestě. Velmi často v poledne změním plán a spím uplně někde jinde než jsme si ráno myslel, že pojedu. když najdu cyklotrasu, která se dá po nějakou dobu využít, tak fajn a nějakou dobu po ní rád jedu, když se mi to hodí do směru cesty.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2013
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

             

        Z Blavy podél Dunaje přes Gabčíkovo a Čiližskou Radvaň,Gyôr,Veszprémvarsany,Zurc,Balatonfured je to nejkratší(105km, vých.část), po asfaltu a provoz není nijak hrozný, ale ani klid bez aut....
        Na západní konec stejná cesta do Gyôru, pak Tét, Pápa a Tapolca (115km)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2013
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

         

    Tohle mám v plánu ale zatím jsem to nejel. www.bikemap.net/route/2025216?13641206213239#lat=47.900464031642&lng=17.389125&zoom=9&maptype=mq_map

    www.bikemap.net/route/2025223?136412076833833#lat=47.322740668991&lng=17.795895&zoom=9&maptype=mq_map

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

           

      ...jo, to jsem měl na mysli. cesta z Blavy vede podél Dunaje po pravém břehu po asfaltové stezce na hrázi.za pěkného počasí odpoledne a ve dnech volna je tam dost těsno (chodci, bruslaři a cyklisti), ale dá se...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

         

    2005 nebo 2006 na kole z Breclav pres Nez.jezero,Sopron,Gyor,Babolna,Kocs,Tata,Tatabanya,Alcsutdoboz,Budapest,podel reky Dunaj,Komarom,po hranice H/SK,Komarno,Velky Meder (nejhorši nocovani ve volne prirody,nesnašim vzpominku),Gabčikovo do Bratislavy.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2013
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

         

    Ahoj Zdendo, Maďarsko jsme s přítelem jeli na 14 dní v srpnu 2011. Nechali jsme si poslat různé mapky z Informačního střediska pro maďarský cestovní ruch - http://www.madarsko.cz/kontakt/, materiály přišly za pár dní. My jsme vyjížděli ze slovenského Velkého Mederu do Györu (trasu Velký Meder - maďarské hranice jsme jeli po hlavní silnici s velkými kamiony a bylo to o život). Z Györu už po cyklostezce kolem Dunaje přes Komárno - Esztergom do Budapěšti, kde jsme byli pár dní a pak dolů k Balatonu přes v Adony jsme se nechali převest přes Dunaj a pokračovali kolem jezera Velence k Balatonu. Tato trasa je z 95% rovinka. Balaton jsme si celý objeli (75% rovinky) Za Balatonfüred jsme vyrazili do Veszprému a odtud jsme chtěli jet zpět do Györu. Ve Vezsprému byl kemp bohužel zavřený, tak jsme pokračovali přes noc do Zircu a odtud ráno do Györu vlakem. Balatonfüred - Zirc je kopcovitý terén, jeli jsme po hlavní silnici, která vede lesy. Ze Zircu jsme cestu viděli z vlaku, tak další terén nemohu posoudit. Kepmů je hlavně kolem Dunaje, Balatonu i jezera Velence dost, mimo je to už horší. Značení tras není jak v Rakousku nebo Německu, ale dá se to (v případě nouze jsme používali GPS v mobilu). I samotné stezky kolem Dunaje vedou místy po silnicích. Suma sumárum - byla to pěkná a nezapomenutelná dovolená, Maďarsko na kole doporučuji. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2013
    Autor: danela
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

           

      Medvedov Gyor mezi kamionama mě teda vůbec neláká, asi to ještě budu muset nastudovat a přehodnotit :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2013
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

             

        Napsala jsem to nepřesně - ty kamiony jezdí na hlavní silnici Velký Meder-Medvedov - to bylo nepříjemné.Pak jsme jeli mimo hlavní silnici, protože jakmile přejedeš Dunaj a jsi v Maďarsku, tak po pár desítkách metrů je cedule, že na hlavní silnici vedoucí do Györu je zákaz cyklistů (v Maďarsku je cyklistům zakázáno jezdit po silnicích první třídy). Odbočili jsme tedy hned do vesnice Vámosszabadi a přes tu jsme se dostali do Györu.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2013
        Autor: danela
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

               

          Na svých cestách jezdím přes Maďarsko skoro pravidelně každý rok a značky jsou opravdu na hlavních cestách všude. V začátcích (1997)se mi stalo(popvé a naposledy), že mne při kontrole zastavila policie (hledali utečence), tak jsem využil příležitosti a zjistil důvod zákazu. Ujistili mne, že dálkové cyklisty tolerují- je to kvůli místním. Ti by se motali po cestách mezi dedinami, protože je to převážně rovina, a zdržovali provoz.To bylo poslední osobní setkání s policií- od té doby žádný problém.....

          [ Zpět ]
          Datum: 26.03.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

             

        Ja by som odporucal ist cez Bratislavu presnejsie Petrzalku popri Dunaji do Cunova (je tam sice dost kroculiarov a cyklistov,ale na frekventovanych miestach je pre cyklistov vyhradena ina cesta, relativne prazdna) a z Cunova po hradzi do Rajky a potom smerom na Dunakiliti a Lipot a Dunaszeg do Gyoru. Cela cesta je po opustenych cestach, sice su sem tam rozbite,ale pokojne. Kazdy si vsak vyberie tu svoju, neikomu vyhovuje dobra asfaltka medzi automi, inemu rozbita opustena.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2013
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

         

    Ahoj neporadím Ti přesně kudy ale pokud rád jezdíš podle papírových map tak je dobrý autoatlas MAGYARORSZÁG KISATLAS měřítko 1:250 000 Vydalo Cartographia a térképszakértö. Koupil ho jsem u nás přes e net. Ten alas je docela dost podrobný ale HLAVNĚ má tečkováním vyznačené vedlejší silnice a cesty vhodné pro cyklisty.Jinak jsem tam moc cyklocest značených neviděl. Samozřejmě okolo Balatonu jsou! Doporučit mohu i okolí Kisbalatonu (malý Balaton) V jediných maďarských horách Bükki nemzeti park a pohoří Mátra také jsou cklocesty značeny ale nikde jsme tam nenašli k tm začkám nějaké směrovky či jiné popisky které by vysvětlovali kam která značka vede.Ten autoatlas na obr. je už upravený do krožkového bloku, původně měl spirálovou vazbu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2013
    Autor: Měkejš
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

           

      "Dostal´s mě, cizinče!" - snad dvakrát či třikrát jsem si ´přepnul´ mezi fotkou 1 a 2, abych našel nějaký rozdíl ...
      ... a nic!
      8-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2013
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

             

        Zdar, fotku jsem omylem nahrál 2x a nějak se mě nepovedlo ji odstranit. Počítač sice používám, avšak do všech jeho tajů jsem ještě zcela nepronikl, to Víš starší generace, my jsme ještě měli ve škole dřevěné kuličkové počítadlo :D

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2013
        Autor: Měkejš
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

               

          Nevyčítám, proto citace z Limonádového Joea ...
          8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2013
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

           

      Ten nápad takto dát mapu je fajn, zavedu též. Já jsem složitě navlíkala kroužek od klíčů. Tohle mě nenapadlo. Dělám si takovej itinerář z map z PC. Jedna str. je mapa a trasu příslušně barevně rozlišenou a na druhou str. dávám česky popis, ve kterém zvýrazním zajímavosti a to co chci vidět. Z tý tvý je dobrý, že si můžu vytáhnout ten určitej úsek a hodit do mapníku a pohodlně frčet.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2013
      Autor: BuLenka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ze Slovenska k Balatonu na kole - kudy?

             

        a co použít něco takovýho ?

        http://www.ecmyk.cz/vazba/gbc-bindmate...

        (p.s.: první odkaz na nejlevnější mašinku)

        v práci máme tak to domu řešit nemusím, ale za ty peníze bych o tom možná i uvažoval

        hřbety se daj případně použít i opakovaně

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2013
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Cyklistika okolo Balatonu

 (CK Hoška Tour)
25.05.2024, 5 dní
7 950 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024