Buďte bez obav, protiklady, kontrasty až paradoxy vám tento výlet jen ozvláštní a udělá zajímavým, nikoliv nepříjemným. Okruh vedoucí na východ od Benátek nad Jizerou by se také mohl jmenovat „z Benátek za labyrinty“ nebo také „Za vzpomínkami na Smetanu a okupační vojska“.
Rozluštění jména tohoto výletu je prosté. Zvlněné stavby jsou charakteristické pro barokní architekturu, a právě o ní v tomto výletě půjde, nicméně dojde i na jiné stavební slohy. Zvlněná krajina znamená, že nastanou také stoupání a sjezdy. Prostě v podmínkách Česka se občas musí šlápnout do pedálů nebo kolo tlačit. Ostatně žádné poznání není zadarmo. Chápejte proto tento výlet na sever od Plzně jako výzvu.
Pojmy jako Vysočina, nebo Českomoravská vysočina se mohou zdát pro netrénované cyklisty hrozivé. Jenže menší i větší kopečky najdete jednoduše všude, křížem krážem naší vlastí, takže o co jde. Následující výlet vám ukáže kopcovitý kraj v poněkud příznivějším světle. Na stoupání samozřejmě také dojde, odměnou za ně ale budou příjemné sjezdy.
Uprostřed letních veder se každý může na chvíli zasnít a představit si sám sebe v chladivém bazénu. Pokud navíc správně odpoví na naše soutěžní otázky, může se představa změnit ve skutečnost. Výherce soutěže si bude moci vybrat pro svůj víkendový pobyt jeden z hotelů sítě OREA HOTELS.
Podél Ohře, jezdí se dobře. Nutno však dodat: pokud víte kudy. A právě tyto informace se vám nyní pokusíme nabídnout. Samotná řeka Ohře je celkem dlouhá 316 km, z toho na našem území teče v délce přes 246 km a právě podél této řeky postupně vzniká pěkný cyklistický projekt v podobě cyklostezek a cyklotras.
Jednu z našich nejkrásnějších krajinných lokalit, kterou navíc chrání UNESCO, nevytvořila z větší části kupodivu příroda, ale ruce lidí, pracujících (přesněji robotujících) pro šlechtický rod Lichtenštejnů. Jedná se o Lednicko-valtický areál na Jižní Moravě. Procházet se tudy je radost, ale vzhledem k rozsáhlosti území a k množství kvalitních cest, je ještě větší radostí jezdit zde na kole. Přijměte proto pozvánku na pohodový výlet, při kterém si můžete v duchu připadat jako šlechtična či princezna.
Pokud se řekne jižní Čechy, automaticky naskočí Třeboň a rybníky. Tato oblast je ovšem mnohem širší, a kromě rovin okolo města kaprů sem patří například i Šumava nebo severnější kraje, jako třeba oblast nad Pískem. Právě do této, poněkud odlišné, jihočeské krajiny se podíváme v následujícím výletu. A nebojte se, dojde i na rybníky a kapry, ale také na zámky, rozhledny, skanzeny a jihočeskou pohodu vůbec.
Jindřichohradecké úzkokolejky splnily náročná kritéria a staly se tak první železnicí u nás, která se může pochlubit osvědčením o prestižní certifikaci Cyklisté vítáni.
Pokud nemáte rády stoupání či prudké sjezdy, vydejte se na pohodovou cestu podél řeky Labe. Okolo tohoto toku se můžete projíždět na mnoha místech. Například v okolí Brandýsa nad Labem, případně mezi Nymburkem a Pardubicemi nebo u Ústí nad Labem. Nicméně, žhavou novinkou (psáno v květnu 2013) je zcela nová cyklostezka mezi Hradcem Králové a Kuksem.
Milé dámy, pozor nezveme vás na večírek, nýbrž na výlety na jízdním kole. Společně s vhodně zvolenými kamarádkami se projedete po naší vlasti, případně lehce zajedete i za její hranice. Přijměte proto společně s firmou Author několik doporučení jak si pohodlně a zajímavě užít cyklovyjížděk po České republice.
« Předchozí | 1 … 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 … 35 | Další » |