reklama

Korsika – GR 20

Termín: 01.07.2017 - 13.07.2017, 13 dní
Cena od: 13 900 Kč

pěší turistika Autobusem
Foto: CK Kudrna

Přechod hor po slavné dálkové horské trase

Napříč celou Korsikou od severu k jihu prochází jedna z nejslavnějších dálkových turistických tras celé Evropy, trasa označená jako „GR 20“. Je téměř 200 km dlouhá a prochází dvouapůltisícovými horami, hlubokými soutěskami, kolem divokých kaskád, vede mezi stády polodivokých koní i všudypřítomných prasat, v blízkosti malebných ledovcových jezer, žulových štítů, obřích zkroucených borovic i korkových dubů, … Dole pod horami nás pak budou čekat poloprázdné pláže s romantickými útesy, sluníčko, omamně vonící macchie a kolem dokola čisťounké tyrkysové moře, ale i malebná města s trochou historie a výborná korsická vína, ... to vše nabízí Korsika. Milujete-li hory, pak vás tento krásný, rozmanitý ostrov beznadějně očaruje. Většinu času prožijeme na treku po nejhezčích partiích trasy GR 20, nezbytná je tedy dobrá fyzička a základní znalosti pohybu ve vysokohorském terénu. Mezi jednotlivými přechody se vždy setkáme s autobusem, kde doplníme zásoby na další horskou etapu. Během jednotlivých přechodů hor budeme nocovat na horských tábořištích, v ostatních případech pak využijeme veškeré pohodlí kempů, včetně kudrnovské polopenze. Tábořiště jsou zřízena v blízkosti horských chat. Pokud budou volná lůžka je možné si na místě zaplatit ubytování pod střechou a to včetně jídla.

Program zájezdu

1. – 2. Z Brna nonstop cesta přes Rakousko do Itálie, přeplutí trajektem na Korsiku, přejezd pod hory, údolím potoka Spasimata s několika visutými mosty zahájíme první 2,5 denní náročnější přechod hor.

3. - 4. Budeme putovat horami severní Korsiky. Přejdeme přes vyhlídková sedla Col de la Muvrella (2.000 m) a Bocca di Stagnu (2.010 m) a sestoupíme do horského údolí ASCO, kde žije nejpočetnější populace divokých korsických muflonů. Horským kotlem Trimbolacciu s fantasticky vytvarovanými borovicemi vystoupáme k legendami opředenému jezírku Lac d´Argent a s nejzdatnějšími pak až na nejvyšší horu ostrova MONTE CINTO (2.706 m). Sestup kolem modravého ledovcového jezera LAC DU CINTO až do vesnice Lozzi. Druhý den večer nocleh v kempu spolu se skupinou jednodenních túr, zde se též setkáme s naším autobusem.

5. – 8. Čtyřdenní přechod po asi vůbec nejhezčích partiích dálkové trasy GR 20 ze sedla COL DE VERGIO do VizzavonyPři něm uvidíme idylické jezero Lac de Nino se stády koní, přejdeme přes nejvyšší bod trasy GR 20 – Punta ala Porta (2.255 m), projdeme kolem malebných jezer CAPITELO MELO, s nejzdatnějšími vyšplháme až na druhou nejvyšší horu ostrova – MONTE ROTONDO (2.622) s panoramatickým rozhledem, uvidíme velké ledovcové jezero BELLEBONE. Na salaších ochutnáme tradiční speciality a sestoupíme až k pohádkovým kaskádám MANGANELLO, kde se řádně vykoupeme. Dále nás bude čekat výstup na vrchol MONTE D’ORO (2.389 m) a závěrečná relaxace u známých kaskád des Anglais (Anglické kaskády).

9. Odpočinkový den, kdy se přesuneme vláčkem po slavné korsické úzkorozchodné železnici z hor k moři, kde se setkáme s naším busem. Určitě zastavíme i na vykoupání. Dále budeme přejíždět na jih ostrova do oblasti tzv. „Korsických Dolomit“, do kraje žulových balvanů a borovic, mezi nimiž se zrcadlí horské jezero L´OSPEDALE.

10. Podnikneme celodenní fascinující okružní výlet opět po trase GR 20 divokou, skalnatou krajinou kolem BAVELSKÝCH JEHEL. Nejzdatnější jedinci si budou moci vylézt až na vyhlídkovou Věž č. III (1.611 m).

11. Dopolední krátká túra k nejvyššímu korsickému vodopádu PISCIA DI GALLO. Téměř třičtvrtě denní návštěva nejjižnějšího a snad nejkrásnějšího města ostrova BONIFACIA, které je postavené na 80 m vysokých vápencových útesech. Fakultativní plavba lodičkou podél útesů (cca 17 EUR). Zájemci též budou moci vyrazit na výlet po útesech s parádními výhledy až na nedalekou Sardínii.

12. – 13. Poslední koupání v osvěžujícím moři, nákupy sýrů, vín a dalších specialit v přístavním městě BASTIA, trajekt do Livorna, návrat přes Itálii a Rakousko do Brna.

Cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x trajekt, jízdu korsickým úzkorozchodným vlakem, 4x kemp, 6x nocleh na placených tábořištích, 4x polopenzi, průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK a 3x Chimpanzee pišingr

Cena nezahrnuje

fakultativní plavbu lodí pod útesy v Bonifaciu (cca 17 EUR)

Nástupní místa

Brno

Cestovní kancelář:
Kudrna

pěší turistika Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
střední - vysoká


Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (23 přihlášených)

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (5.)

Ukrajina „Z Ruska jedete?" zeptali se nás domorodci na Ukrajině. „Da. To bývali vaši druzja, že?" nadhodili…
Peggy | 01.03.2018