reklama

Normandie na kole

Termín: 25.08.2017 - 03.09.2017, 10 dní
Cena od: 9 790 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Extrem Tour

Každý kout Francie má co nabídnout a Normandie na tom není o nic hůř. Na první pohled vám může připadat méně zajímavá než zbytek Francie, ale to jen proto, že ji ještě neznáte! Normanští Vikingové odtud ovládli rozsáhlá území, později z místních přístavů Francouzi vyplouvali kolonizovat Kanadu a nakonec pobřeží a slavná města zdevastovali Němci i spojenci při klíčovém vylodění v Normandii. Přesto všechno, ba i právě proto, je na co koukat a při našem podrobném poznávání francouzských regionů bychom ani tento neměli vynechat!

Velkým a průmyslovým přístavům se vyhneme, ale určitě se zastavíme v starobylém a velkolepě zrekonstruovaném Rouenu. Normandské pobřeží je známé hlavně plážemi Utah, Omaha, Gold, Juno a Sword, kde budeme mít dostatek času na prozkoumání zbytků německých bunkrů i spojeneckých přístavů jako Mulberry. Zájemci mohou navštívit nespočet muzeí a památníků věnovaných Dni D a také několik válečných hřbitovů.

Abychom ale celý týden nejezdili po místech i dnes připomínajících válečné hrůzy, na sever od Le Havru projedeme kouzelný úsek pobřeží s vysokými útesy a roztodivnými skalními útvary. Napojíme se na Route du Cidre – trasu spojující výrobny tohoto tradičního nápoje z jablek. V Bayeux si vychutnáme atmosféru středověkého městečka s parádní katedrálou a světoznámou tapisérií Královny Mathildy.

Cyklistické etapy měří od 40 do 90 km podle terénu. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním. Vedoucí zájezdu si vyhrazuje právo změny programu dle počasí.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve 20,00 z Prahy přes Rozvadov, Norimberk, Saarbrucken do Francie.

2. den: Dopoledne přejezd kolem Paříže do údolí Seiny. Podle času návštěva hradu Gaillard – sídla Richarda Lví srdce a hlavního města Normandie – Rouen. Přejezd na severní pobřeží.

3. den: KOLO – okruh podél pobřeží přes Fécamp - Veulettes - případně až do St. Valéry en Caux a zpátky vnitrozemím přes Cany-Barville a Valmont. 70-90km

4. den: KOLO – nejkrásnější úsek severního pobřeží kolem Etretatu, pro zájemce možnost zajížďky až do Le Havru a zpět do kempu. 40-90km

5. den: Bus – krátký ranní přejezd přes průmyslovou oblast kolem Le Havru a přes dálniční most přes Seinu. KOLO – hned první město za deltou Seiny stojí za vidění – u starého normandského přístavu Honfleur sundáme kola a vydáme se na západ podél pobřeží přes letoviska Trouville a Deauville a o něco méně okázalý Houlgate do Cabourgu. 40-60km

6. den: KOLO – okružní etapa za tradičním nápojem kraje – Cidre. Značená trasa Route du Cidre vede přes vesničky a městečka jako např. Cambremer a Beuvron en Auge, kde cidre nejen ochutnáte, ale i se podíváte, jak se vyrábí.

7. den: KOLO – podél delty řeky Orne do Caen – prohlídka města a klášterů „Abbaye aux Hommes“ a „aux Damme“ založených Vilémem Dobyvatelem a jeho ženou. Na severu města se můžete stavit v Caen Memorial neboli Muzeu Míru a libovolnou trasou dojet do Bayeux.

8. den: KOLO – okružní etapa na severovýchod od Bayeux, kde uvidíte zbytky přístavu Mulberry v Arromanches a pláže Gold, Juno a Sword. Cestou zpátky do Bayeux byste neměli minout decentní a působivý hřbitov v Ryes. 60-80km

9. den: KOLO – okruh tentokrát severozápadním směrem na pláž Omaha a k Pointe du Hoc se zbytky německých bunkrů. 60-80km Kdo by měl pobřeží a připomínek vylodění už plné zuby, může se vydat kousek do vnitrozemí k románskému opatství Cerisy-la-Foret a hradu Balleroy. 60-70km

10. den: Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Náročnost

Lehčí, maximálně střední – záleží na výběru trasy i větru. Lehce zvlněný terén a libovolné okružní etapy napovídají, že akci zvládne každý, kdo má chuť se na kole svézt. Terén je celkem podobný Bretani, i když o něco lehčí – častá, ale krátká stoupání a klesání. Akci zvládnou i děcka od 10ti let – doporučujeme vzít jim s sebou kamarády či sourozence, aby se po večerech nenudila.

Ubytování

7x v bungalovu (za příplatek) nebo pod vlastním stanem v kempu. Bungalovy jsou 4-6 lůžkové s 2-3 ložnicemi, obývákem a vybavenou kuchyní. Sprcha a WC jsou samozřejmostí.

Stravování

Z vlastních dovezených či na místě nakoupených potravin. V bungalovu je vždy vybavená kuchyň. Pro stanaře a polední pauzy jsou v buse k dispozici PB vařiče – je jich dost, stolky a židličky. Pivo je až do vyčerpání zásob za Kč.

Cena zahrnuje

Veškerá doprava osob a kol, 7x nocleh ve stanu, 1x extremtourácké grilování, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, dálniční a jiné poplatky, informační a mapové materiály a vedoucí zájezdu. K dispozici jsou PB vařiče, židličky, stolky, kanystry na pitnou vodu.

Cena nezahrnuje

Strava, vstupy, vinárny, povlečení a úklid (bungalovy).

Nástupní místa

Možnost nástupu po trase Praha – Plzeň – Rozvadov dle dohody. Svoz z různých míst republiky rádi zajistíme naším mikrobusem s cyklo-vlekem dle možností a dohody - oproti příplatku.

Extrem Tour
Cestovní kancelář:
Extrem Tour
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Francie Francie

Podobné zájezdy

Paříž a Versailles na kole

 (CK Frčíme)
01.05.2018, 6 dní
6 700 Kč
cyklistický Autobusem

Burgundsko na lodi a na kole – Canal du Centre

 (CK Extrem Tour)
01.06.2018, 10 dní
17 990 Kč
plavba na lodi Autobusem

Kolmo kolem Bretaně

 (CK Kudrna)
18.07.2018, 12 dní
14 300 Kč
cyklistický Autobusem

Bretaň na kole

 (CK Nomád)
20.07.2018, 10 dní
11 990 Kč
cyklistický Autobusem

Zámky a vinice Loiry na kole

 (CK Nomád)
21.07.2018, 8 dní
10 290 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (15 přihlášených)

Město na kole - co mě štve a z čeho mám radost

Pocházím z menšího města a většinu roku jezdím na kole do práce a z práce. Je to cca 13 kilometrů jedním…
StanaPavlicek | 23.03.2018

Radoušovo bloudění

Stromy holé, půda zmrzlá, lesy tiché a mezi jejich kmeny se bělaly zbytky sněhu. Cyklistická sezona v…
JohnyB | 16.03.2018

Moje příprava na novou cyklo sezónu

Tak to vypadá, že zima konečně končí, začíná jaro a s ním přichází nová cyklistická sezóna. Těšíte se jako já…
StanaPavlicek | 13.03.2018