reklama

Holandsko na kole

Termín: 24.07.2023 - 30.07.2023, 7 dní
Cena od: 14 380 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Cyklotur

Převážně rovinaté cyklostezky se vinou upravenými městy a rybářskými vesničkami s nezaměnitelnou atmosférou. Uvidíte typicky holandské větrné mlýny, pobřežní pískové duny, výrobny sýrů a dřeváků, květinové lány. A to vše je jen část z pestré nabídky „země moři urvané“. 

Program zájezdu

1.-2. den: Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd SRN, ráno dojezd k národnímu parku Hoge Veluwe - největší Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd SRN, ráno dojezd k národnímu parku Hoge Veluwe - největší nizozemská přírodní rezervace. Areál plný vřesovišť a lesů je protkán cyklostezkami (celková délka cca 42 km), po kterých budete projíždět na místních bílých kolech. V parku je muzeum moderního umění obklopené parkem se sochami (zdejší sbírka děl Van Gogha je druhou největší sbírkou tohoto umělce na světě) a lovecký zámeček. Odpoledne přejezd autokarem na ubytování.

3. den: Na kolech do města Leiden s prestižní univerzitou, botanickou zahradou, kde vyrostl první evropský tulipán a renesanční radnicí. Scheveningen - nejznámější přímořské lázně, možnost osvěžit se v moři, ochutnat rybí speciality nebo se projít po molu. Madurodam - v měřítku 1:25 jsou zde k vidění známé stavby a atrakce z celého Holandska. Den Haag - sídlo královské rodiny i nizozemské vlády. Návrat zpět na ubytování dunami.

4. den: Autobusem přejezd do města Amstelveenu. Složení kol a kolem olympijského stadionu a Rijskmusea dojezd do centra Amsterdamu, prohlídka - Královský palác na náměstí Dam, možnost vyhlídkové plavby po grachtech (kanálech), čtvrť červených luceren... Na kolech zpět přes Aalsmeer a Lisse do místa ubytování.

5. den: Autobusem do starobylého Alkmaaru, kde se na náměstí koná proslulá sýrová burza. Dojezd do Hoornu - složení kol. Etapa do bývalé rybářské vesničky Volendam na břehu Ijsselmeeru s jedinečnou atmosférou, prohlídka výrobny sýrů s českým výkladem a dřevákůOstrov Marken - rybářská osada, která si zachovala svůj původní ráz, procházka mezi starými dřevěnými domky. Naložení kol a návrat na ubytování.

6.-7. den: Dunami do přímořského letoviska Zandvoortu. Kolem závodního okruhu a národním parkem Zuid Kennemerland do starobylého města Harlem - krásné náměstí s radnicí, malebné kanály se zvedacími mosty. Cruquius - muzeum věnované odvěké holandské bitvě proti vodě, parní stroj, který sloužil vysoušení polderů. Naložení kol, noční přejezd SRN, příjezd do Hradce Králové v dopoledních hodinách.

Rovinaté etapy po asfaltových cyklostezkách, kratší úseky po vedlejších silnicích.
Denní etapy: 15-30, 70, 60-70, 45, 40 km

Ubytování

4x ve 4* hotelu v městečku Noordwijkerhout asi 3,5 km od moře, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím. V hotelu je k dispozici bazén.

Stravování

4x snídaně (snídaně formou bufetu)

Cena zahrnuje

4x ubytování, 4x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Praha, Plzeň

Cyklotur
Cestovní kancelář:
Cyklotur
Náročnost: Co to znamená?
nízká

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
silniční, trekingové

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Nizozemsko Nizozemsko

Podobné zájezdy

Holandsko na kole

 (CK Cyklotur)
24.07.2023, 7 dní
14 380 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

116 cyklistů (1 přihlášený)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022