reklama
Země: Belgie Belgie, Lucembursko Lucembursko, Nizozemsko Nizozemsko

Lucembursko, pobřeží Belgie a Nizozemí

Dobrý den,
prosím Vás o jakékoliv osobní poznatky z Lucemburska, pobřeží Belgie a Nizozemí.Popřípadě doporučit místa které stojí za průjezd a jsou přející cyklistům. Plánuji cestu z Čech do Lucemburska, dále po pobřeží Belgie, Nizozemí a Německa. Návrat z Hamburku
po Euro -Velo 7 do Děčína. Děkuji Všem

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 31.01.2020
Autor: baidar
  • Re: Lucembursko, pobřeží Belgie a Nizozemí

         

    Nevím Lucembursko a Belgii. V Nizozemí mne překvapily písečné duny. Je to velmi svébytná krajina jako z jiného světa. Vypadá to jako skály a prérie.

    Držel jsem Euro Velo, cesta dobře sjízdná. Je třeba počítat s větrem. Když zaduje do zad, jede to samo. Když fouká proti, je to boj.

    Některé přívozy nejezdí co chvíli, takže se i čeká. Oproti Dánsku ale pohoda. Spal jsem pod střechou, musel jsem večer pracovat na počítači, což ve stanu nejde.

    Nizozemí je svou infrastrukturou cyklistický ráj. Německo je o poznání horší, ale severomořská trasa je na vysoké úrovni. Hamburk - Děčín je notorická klasika, kvalitou však ještě o další stupeň níže.

    V Nizozemí jsem měl problém se značením tras. Prý je to skvělý systém, ale já jsem ho nepochopil. Musel jsem proto jezdit na Mapy.cz. Když jsem tam byl podruhé, tak jsem dost odjezdil podle paměti. Barvičky mi vysvětlili, ale po cestě jsem ty moje stejně neviděl, takže pořád Mapy.cz.

    V SRN je trasa perfektně značená. Hamburk - Děčín je značena hůř, občas se dá zabloudit. S nějakou mapou v záloze ale super.

    V NL je mou srdcovou záležitostí Haag. Ale tipů by bylo více.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.02.2020
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lucembursko, pobřeží Belgie a Nizozemí

           

      Při mé první návštěvě NL jsem bojoval s nocováním jízdního kola. Nechat ho venku jsem odmítl. Oproti městským tankům jsou sportovní kola plná rychloupínáků a výbavy. Nakonec bylo se mnou na pokoji, ale byl to akrobatický výkon. Maličký pokoj, uzoučká chodbička a schody jako žebřík.

      Příště jsem měl kolo skládací a problém nikde nenastal. Na nizozemské a německé infrastruktuře to jelo super a večer složené kolo nikomu nevadilo, ani v lepších hotelích (jsou zvyklí na kufry).

      Problém samozřejmě není při spaní na venkově v soukromí. Kola mají všichni a taky je tam nemají volně na ulici. Ve městech je to však jiné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.02.2020
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lucembursko, pobřeží Belgie a Nizozemí

         

    Taktéž Nizozemí. Připojuji se s přímluvou za Haag,taky se nám tam líbilo. Pěkně udělané stezky k moři,u moře bylo málo lidí - nebylo moc hezky- ale mělo to atmosféru.

    Projeli jsme i severní část Nizozemí, oblast Frísko- Groninghen, NP Lauwersmeer se nám moc líbil. Dají se pozorovat divocí koníci, krávy a snad milión různých ptáků, byla to pecka. Národních parků jsme projeli víc, každý má něco do sebe.
    Musím souhlasit, že ten vítr umí být fakt protivnej a snad nikdy nefouká do zad :)) měli jsme pocit že jedeme furt do kopce. A často pršelo. Nicméně i přesto Nizozemí podle mě stojí za to, je to specifická země. Jen po 14 dnech jsme se už radovali z každého menšího kopečku ( což byl většinou nájezd na most přes dálnici :)))

    Co se týká uložení kol ve městě, stejný problém, my je ale do schodů nedostali. Sice nám je nikdo neočesal,ale každopádně pozornost určitě přitahovaly.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.02.2020
    Autor: Rendiska
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

 (CK Bondo)
07.06.2024, 10 dní
17 840 Kč
cyklistický Letecky

Belgie na lodi a na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 10 dní
29 500 Kč
plavba na lodi Autobusem

Holandsko na lodi a na kole – střed

 (CK Extrem Tour)
25.07.2024, 10 dní
22 900 Kč
plavba na lodi Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

307 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024