reklama

Okolo Európy na bicykli

Zdravím.Budúci rok by som chcel ísť ešte z jedným chalanom okolo Európy na bicykli. Všetko rozplánované,prichystané až na jednu dosť zásadnú vec.Sme študenti,tak si to asi nemôžeme dovoliť z "vlastného".Tak tu hľadám neaké rady alebo skúsensoti so sponzoringom takýchto akcií.Neviem či sa mám obrátiť skôr na súkromné firmy,alebo na neakú organizáciu ktorá propaguje Slovensko...ale práveže som také ešte nič nenašiel.Prosím vás teda o pomoc,keď ste už niečo podobné zažili,tak mi dajte vedieť ako to chodí..alebo na koho sa mám poprípade obrátiť. Díky moc za pomoc:) čafte, Peter

[ Zpět ]
Datum: 03.10.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (peter k ([email protected]))
  • Re: Okolo Európy na bicykli

         

    Potkal jsem ve světě spoustu dálkařů, ale žádnej se mi nesvěřil, že by se nechal podporovat. Jestli jsi amatér, nedělej ze sebe žebráka. Když máš vůli, objet kus světa, dokážeš to i bez sponzorů. Nepotřebuješ platit benzín, poplatky za dálnice, parkoviště, hotely, ba ani kempy a to co sníš doma ti stačí i na cestu. Tak na co sponzory ?

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Európy na bicykli

         

    Ahoj Peter
    už včera jsem chtěla napsat něco podobného jako Jurda, ale nechtěla jsem moc prudit.
    Se sponzoringem ti neporadím, ale můžu-li říci svůj názor, tak mně podobné akce nejsou moc sympatické. Jezdím taky na kole po Evropě, v rámci svých finančních možností a dovolené.
    Chápu, že velká cesta je lákavá. Chápu, že na ní každý nemusí mít prostředky, zejména studenti. Ale chápala bych to mnohem víc třeba při cestě kolem světa, kdy velkou část peněz "sežerou" letecké přesuny, případně víza do zemí apod. Nevím, na jak dlouho svojí cestu plánujete, ale po Evropě se všude dostaneš po souši (=zadarmo). I v západní Evropě se dá jezdit za nějakých 100-150Kč na osobu /den, na východě je levněji. Noclehy v přírodě, které jsou součástí podobného putování, jsou taky zadarmo. Zbývá potom nějaká finanční rezerva, vybavení předpokládám máte, když se chystáte na takovou cestu. Není potřeba kupovat nic nového, lépe vyrazit s osvědčenými věcmi na vyzkoušeném kole.
    3-4měsíční cesta po Evropě (pokud bych hodně nadsadila a počítala s větší rezervou) se dá uskutečnit do 20tis. To je částka na kterou nepotřebuješ sponzora, stačí přes zimu někde pracovat, trošku šetřit, poprosit rodiče o půjčku nebo nějakou banku. Ale ty náklady na cestě nebudou o tolik vyšší, než při normálním životě - taky něco musíš jíst a někde bydlet.
    Se sponzorem taky vzniká spousta závazků. Cestu musíš dokončit, používat jejich výrobky, propagovat je a já nevím co ještě. Nejsi svobodný, nikdo ti peníze nedá zadarmo, vždycky budeš mít nějaké povinnosti.
    Ale možná se pletu, třeba to je jednodušší, než si myslím. Navíc spousta cestovatelů by bez nějakého sponzora neobjela svět, ale tam to lze pochopit, protože cesta trvá několik let.
    Možná tě láká zájem médií, aby se o vaší cestě vědělo, což taky s tím sponzoringem souvisí, ale tohle jsou věci, který jsou mi vzdálený. Přečti si knihu o cestě na východ od Kneblíků. Jejich styl je místy přehnaný, ale uvidíš, co se dá i s málem ujet a zažít.
    Autor se zde také zmiňuje o zkrachovalé expedici kolem Středozemního moře, na kterou právě měli sponzory apod. Od té doby jezdí raději na vlastní pěst.
    Držím ti palce, ať svůj sen uskutečníte a za můj názor se nezlob :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Európy na bicykli

           

      tak to som potreboval...lebo som o tom nemal ani páru.je tu dosť ľudí(asi skoro všetci) čo to robili na vlastné náklady,tak by to asi malo ísť aj tak.ale určite na svojej ceste zruším Veľkú Britániu a Irsko lebo tie trajekty asi zožerú dosť penazí,tak sa uskromním len na kontinent...ale aj tak to určite bude stáť za to.okrem tých trajektov som sa najviac bál koľko budú stáť kempy v Škandinávií..lebo by som tam nechcel spať len tak niekde za kukuricou alebo v lese..aj ked v takom Norsku asi kukurica nerastie:)a to kôli medvedom a malým šelmám o ktorých furt čítam a ako napadali cykloturistou...jeden Rakušan tam aj "zařval"..tak dúfam že za kempy budem muset utratiť len tam...no vyzerá to tak na štyri mesiace plus minus týžden s tým že budeme robiť tých 90 km priemer..tak dám na Vaše rady a idem o výkendoch makať:) a ozaj o tie média mi už vôbec nejde...neni som jak jeden týpek z našej televízie,čo "dokázal" obíjsť Slovensko na biku a bolo to tuším každý den v správach...a to mu ešte batožinu vláčilo sprievodné auto a spinkal v hoteloch...ok tak díkes za kritiku:) držim palec aj vám a vela štastných km...čafte

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (peter k)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Európy na bicykli

             

        Zdravím a gratuluji k rozhodnutí. Držím palce, abys do léta sehnal penízky a abyste cestu uskutečnili.
        Ještě taková malá poznámka k té Skandinávii. Já tam tedy nebyla, ale slyšela jsem, že to je jedna z mála oblastí, kde je povoleno nocovat v přírodě, dokonce snad i když se někoho zeptáš, měl by ti povolit spát na jeho pozemku. Ale to ať ti radši napíše někdo, kdo s tím má nějakou zkušenost. Stejně tak jako s těmi zvířaty. Moc netuším co si představit pod pojmem malá šelma, ale nedávno jsem viděla nějaký pořad o medvědech v Beskydech a lesák tam říkal, že je větší nebezpečí co do pravděpodobnosti, že v lese slítneš ze srázu, než že tě zraní medvěd.
        Ale je fakt, že to se mi to mluví z tepla a bezpečí kanceláře, v horách na hranicích Kosova a Černý Hory jsem "viděla" medvěda nebo vlka za každým stromem :-) Inu, ne nadarmo české přísloví říká, že strach má velké oči :-)
        Ale i tohle se dá řešit, když jsme se poprvý v Bosně báli min, poprosili jsme vesničany o nocleh na zahradě, kde jistě žádný miny nemají. Další noci už byly v pohodě, strach přešel.
        Víš co, my jezdíme hlavně na jih a východ Evropy a pokaždý si musím vyslechnout, jak mě tam zabijou, okradou a jak zmizíme beze stopy ....
        A ten týpek, to byl tedy fakt "machr" :-) Tak jsem ráda, že víš, co jsem měla na mysli :-)
        Ahoj !

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Európy na bicykli

             

        He he jak uz nakousla Peggy zrovna Skandinavie je pro cestovani na tezko uplne dokonala a platit tam za kemp je hrich. Je tam spousta mensich ci vetsich placku s kadiboudou a kontejnerem (nekde maji i sruby zadarmo), vhodnych k taboreni i vetsi skupinky. Vsude spousta cisty vody na piti i myti. Tady je maly clanek o volnem taboreni: http://www.severskelisty.cz/cesty/cest0014.htm - v podstate muzes taborit skoro vsude pokud mas soudnost a nepostavis stan nekomu na zahrade nebo v te nejprisneji chranene lokaci mimo povolene misto. Akorat si davej pozor na rozdelavani ohne v lete myslim, ze do 24 (??) srpna je to zakazane a bylo by blbe kdyby ses pripojil k docela velke skupince CSR turistu podpalujici lesy po celem svete :o)
        No a jestli potkas medveda, vlka nebo dokonce rosomaka tak budes mit velike stesti. Nejkrvelacnejsi zvirata jsou tam komari a muchnicky.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Európy na bicykli

               

          :o)) Ano, ano. Sice jsem nebyla ve Skandinávii a vůbec jsem z naší republiky skoro nevystrčila nos---ale ty komáry a muchničky ti teda podepíšu... To jsou mrchy...!!

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2006
          Autor: MM
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Okolo Európy na bicykli

                 

            Jsou, ale na kole jim ujedes (ty skandinavsky nejsou tak trenovany jako cesky) a do stanu se neprokousou, horsi je kdyz clovek potrebuje tlacit sisku :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kde sú teda najhorší komári?

                   

              to čo som zažil,ked sme stanovali na našej ceste v Taliansku....tak to nedoprajem nikomu!! tak ako každú noc sme to zapichli v kukurici, nikede za mestom Lido di Jesolo...poznáte to ked stanujete,tak večer,teda cez noc,idete aspon 4 krát čúrat,tak musíte ísť zo spacáku do tej hnusnej zimy....v ten večer,som sa nebol vyčúrať ani raz....to sa fakt nedalo zniesť!!!neskutočné množstvo komárov...to vyzeralo ako keby pršali komáre..a nedalo sa ani zaspať lebo furt bzučali okolo stanov...ked sme sa vyspali(asi tak 2 hodky dokopy),tak sme ráno zistili,že sme si postavili stan asi meter od zavlažovacieho kanála pre tie kukurice...brutál humus..samé larvy a asi milion komárov:)!vtedy večer sme minuly všetky zásoby repelentu čo sme mali:) takže ja hlasujem za Taliansku kukuricu:)

              [ Zpět ]
              Datum: 07.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (peter k)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Európy na bicykli

             

        Britanii vypoustis? - velka chyba. Jestli chces usetrit, jed prave sem. Jidlo tu poridis levneji jak v Cechach, a na nic vic penize nepotrebujes. Vstupy do spousty pamatek jsou zdarma, a jestli v prumeru za den utratis 0.70 liber, tak je to moc. Tech 'zavratnych' 8 Eur za trajekt Calais - Dover, kterych se tak obavas, se ti vrati uz za par dni.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.10.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Európy na bicykli

             

        Málem jsem Ti už taky začla myšlenky na sponzoring vyčítat, tak jsem ráda, žes přehodnotil. My jsme na cestách vystačili asi se 4 Euro na den pro celou rodinku za jídlo, (2dospělí + 3děti, vařili jsme si sami, nákupy v supermarketech), + něco za nové pláště (2x do 10 Euro) a 90km vlakem v Itálii (pro všechny za 30 Euro, včetně kol a vozíku). Pohoda. Když jsme se vrátili, překvapilo nás, jak je u nás všude hrozně draho, a to jak loni, tak letos.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kačeřina)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Európy na bicykli

               

          ahoj. takze 4 euro na den?tak to som si nemyslel ze je to tak lacne..a kde ste vsade boli a ktore krajiny ste navstivili?bo neviem ci je to take isté napr.vo Francuzsku a nekde na severe...myslim teraz s tymi peniazmy..zatim diky moc.papa

          [ Zpět ]
          Datum: 14.10.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (peter k)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Európy na bicykli

               

          musím souhlasit, vždy když se vrátím se západu (Anglie,Skotsko,Německo), jsem v šoku, jak je všechno u nás drahé. Na západě se dá jídlo pořídit opravdu za pár drobných, je potřeba jen navštěvovat supermarkety.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.11.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jane ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Európy na bicykli

         

    ahoj Peter,
    letos jsme podnikli cestu kolem kousku Evropy (Skotsko,Anglie,Fracie,Belgie,Nemecko,Rakousko,Slovensko) www.putovani.net.
    Casem dame na stranky i naklady a prakticke info. Muzi ti ale rict, ze to byla hodne rozezrana dovolena, vic nez polovina noci v kempech, kdyz jsme byli unaveni, pouzili jsme vlak (temer cele nemecko jsme projeli za 50eur - 2lidi-jizdenka Schoneswochendende). V jidle jsme se nijak neomezovali, ale varili jsme si sami.Obcas pivko v hospode, ale tak kazdy druhy den minimalne plechovka piva z obchodu, protoze byly 40-ceti stupnove vedra a nedalo se jinak:) a za 29 dni jsme kazdy utratili sotva 9000.-
    Staci jedna poradna brigada, ta treba ted vydelavam na to ve Skotsku na farme a muzes cestovat az do aleljuja:)
    Za svych 5 let na vysoke jsme projeli poradny kus Evropy a vzdy si na to vydelali o vikendech, bez jakekoli pujcky.
    Drzim palce a dej pak vedet jak to dopadlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jane ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Európy na bicykli

           

      diky moc...aj to mi dosť pomože...reagoval som na vás spoločne o príspovok vyššie....nech to nemusim každému zvlášť písať:)tak ďakujem a určite skočím na tú stránku...čaf

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (peter k)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Európy na bicykli

         

    Peter zdar, planujes do te Skandinavie vyjet primo ze Slovenska?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (TulakPepe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Európy na bicykli

           

      ne ne.Tá Škandinávia je naplánovaná skoro až na koniec...ide to asi takto: SVK-Bulharsko-Grecko-Jadranské pobrežie až k Taliansku-Rakúske a Švajčiarske alpy-cez Turín k Francuzskej riviere-kúsok Pyrenejí až po Andoru-celé Francúzsko cez Paríž do Anglicka(teda možno,ešte uvidím ako to bude časovo a aj stými financiami)-potom Benelux-Nemecko-Dánsko-trajekt do Norska a celú Skandinaviu a Pobaltské krajiny a cez Polsko a Česko dom.Ide mi o to že by som chcel prejisť čo najviac krajín v Európe,ale ked budem dopredu vedieť že na to nebudeme mať čas,tak vynechám JV Európu a do Bulharska a Grécka sa určite trepať nebudem.čaffff

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (peter k)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Európy na bicykli

             

        Bulharsko nevynechavaj! To je podla mna v europe na bicykel najlepsie. Po chvili rozumies ludom, mozes lacno si dat teple jedlo v restauracii , zaujimava priroda a neni to tam este take uniformne.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Oto)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Okolo Európy na bicykli

             

        fuuu, tak to mas co robit. co sa tyka tvojej trasy- to jadranske pobrezie si este premysli.aspon tade teda chod mimo sezony. JV europu by som na tvojom mieste nevynechaval. uvidis ze budes na nu rad spominat. je to totiz na rozdiel od zapadu este stale trochu exotika- hlavne co sa ludi tyka (zaujimaju sa o teba).
        chcel som ta este spytat kolko si toho uz najazdil. lebo pustit sa na taku dlhu trasu bez skusenosti s aspon s niekolko tyzdnovou trasou je odvazne.
        a spanie vonku "hocikde" odporucam. po skusenosti z tohto leta ked sme spali na ukrajine, v kosove v albansku aj v Bosne. si teda myslim ze na zapade s tym problem nebude.
        no a ked nie si zhyckany, co ako student asi nie si. tak vyzijes skutocne s malom.
        ale celkom ma zaujima ta tvoja trasa.skoda ze uz rok pracujem.
        odkial vlastne si?

        [ Zpět ]
        Datum: 07.11.2006
        Autor: alo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Európy na bicykli

         

    Stanovali jsme v Norsku a nikdy, ale opravdu NIKDY nestav stan někde u jezera, byt se to misto primo nabizi, protože těch komárů co se tam večer vyrojí je prakticky nekonečné množství :)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Psouk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Európy na bicykli

         

    Co můžete nabídnout? Fotografie nějakého produktu? Reportáže do rádia? Testovat něco, třeba léky nebo hadry? To si promyslete, zpracujte a obešlete potenciální "partnery" (rádia, výrobci, noviny...). Ale sponzoring není od toho, aby někdo někomu financoval výlety... A jak tady pár lidí napsalo a k čemuž se přidávám: v Evropě není zas tak draho, to spíš v Čechách (Slovensko neznám), takže na co ty peníze vlastně potřebujete? Kolo vydrží dost, za spaní dáš všude míň jak u nás nebo spíš zdarma, takže mi tam vychází jen jídlo a ev. nějaký přesun (trajekt) v Norsku a ev. přes Kanál. A na to nemáte? A proč si někde nedat pauzu a někde si nepřivydělat? Sorry, jestli jsem příliš příkrý, ale sponzoring je fakt něco jiného...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Okolo Európy na bicykli

         

    Presne tohle planujeme s pritelkyni (Nordkapp, Island, Skotsko, zapadni Evropa, Italie, Recko...a pak nejak domu). Planujem to tak na 10mesicu. A kde na to vezmem penize? Zrovna jsme ve Skotsku, kde se na to da celkem jednoduse vydelat. A hlavne...na tuhle cestu si muzes vydelat i behem toho putovani. Sberace ovoce a vseho mozneho hledaji skoro vsude. Staci ti tejden neco paberkovat na farme a muzes z toho mesic zit...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Okolo Európy na bicykli

           

      Co mesic... - pri minimalni mzde £5.35/h mas za tyden cca £180 cisteho, a kdyz to prezenu a budu pocitat £1/den, jako ze je to moc, tak mas vystarano na pul roku:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč
cyklistický Letecky

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

227 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024