reklama
Země: Velká Británie Velká Británie

Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

O Velikonocích jsem vyrazil na stezku West Highland Way ve Skotsku. A byl to moc pěkný výlet, plný kopců, čisté vody, čerstvého vzduchu a taky s trochou sněhu.

Fotky jsem popsal a dal zde:

http://marin7.rajce.idnes.cz/2018_3-4_Skotsko_v...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.04.2018
Autor: Marin7
  • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

         

    Pěkné a zajímavé fotky,jako vždy se mě moc líbí.Musela to být nádherná cesta.Za sebe tě za ně děkuji a těším se na další fotky a zážitky z velmi zajímavých cest.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2018
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

           

      Děkuji a dále mám v plánu Holandsko na koloběžce - už za dva týdny.

      Myslím malou skládací koloběžku. :-)

      Zrovna se tam bude slavit Kings day, tak ji přebarvím na oranžovo, aby to bylo stylové.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

         

    fajný výlet podle fotek. Jak tam máš tu fotku těch ovcí s těma barevnýma flekama tak mi to připomnělo ten ovčácký fígl jak poznat ovcu co je potrtkaná, jednoduše tak, že beranovi natřou barvou břuch a ten při trtkání označí ovcu co už potrtkal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2018
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

         

    Moc hezké fotky, krásný výlet!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2018
    Autor: Valdek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

         

    Parádní tůra a krásné fota.Jen tak dál a těším se na další report a fota z jiných míst.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2018
    Autor: Jarek-SK
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

         

    Nádhera :-), šel jsem to před 8 roky taky o velikonocích, a úplně se mi ta cesta zase vybavila. Co to že z Fort William chybí závěrečný výšlap na Nevis – už nezbyl čas?

    http://marin7.rajce.idnes.cz/2018_3-4_Skotsko_v...
    Na mě se pozadím usmívalo jen jedno ze 3 telat, zbylá 2 byla slušně vychovaná. Podle okolí mi to přijde že jsme je fotili na stejné farmě – Keilator jižně od Crianlarich, je to tak? :-)

    A jak se ti u tohoto alba podařilo že tam na Rajčeti u obrázků vpravo neobtěžují žádné reklamy?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2018
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

           

      Kravičky byly kousek za Loch Lomondem. V jednom místě se tam podlézá železnice a pak se jde do kopců. A tam jich bylo nejvíce.

      Naplánoval jsem trasu na 5 dnů (+ 2 na Edinburgh a Glasgow) a dopředu koupil zpáteční lístek na vlak. Ani jsem nepočítal s tím, že bych se na Ben Nevis podíval.

      Klasik říká, že hory jsou nejkrásnější z údolí. :-)

      Nakonec jsem ještě nějaký čas měl a Nevis bych stihl. Ale počasí už bylo hodně špatné, dole pršelo, nahoře sněžilo a viditelnost nahoře by nebyla žádná. Takže jsem do toho nešel.

      Následujícího dne už byla chumelenice i v nížině.

      Byl to pěkný zážitek, především se mi líbila neokázalá krása skotské krajiny. A nakonec i počasí, které bylo sice (až na jeden den) deštivé, ale zase ne příliš. To až na konci.

      Většina lidí kolem mě nechápe, co může být krásného na krajině bez lesů. Stejně tak se divili, proč jedu do pouště, když tam nic není. :-)

      Někdy v budoucnu bych se tam rád vrátil a pokračoval z Fort William výše, na Skye. Nejlépe asi na podzim. Rád bych konečně viděl ty bodláky, co je má stezka ve znaku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

             

        Tak jsem to trefil správně – kravky z farmy Keilator :-). Jestli bylo na závěr ničemné počasí a mizerná viditelnost, tak by to vážně asi nemělo moc smysl škrabat se nahoru. Třeba příště až tam znovu vyrazíš ti budou rosničky víc nakloněny, a potom – jedno co říká klasik o pohledech z údolí – věř že pohledy z hřebenů taky stojí za to, zvlášť když zvolíš trasu kde během celé cesty až na vrchol Nevisu nepotkáš živou duši, jako se mi podařilo o rok později:

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2018
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

           

      Trpím banerovou slepotou, takže reklamy jsem si nevšiml ani v minulosti. Prsty v tom nemám. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2018
      Autor: Marin7
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

             

        Už tam jsou, zázrak netrval příliš dlouho. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2018
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

         

    Připomněl jsi mi, že jsem byla před třemi lety na drahém poznávacím zájezdu ve Skotsku, kde nás po většině těchto míst zběsilým tempem povozili s průvodcem. A že jsem si tenkrát říkala, že se tam musím, co nejdřív vrátit a projít si to pěky...
    Díky za připomenutí i další inspiraci... tam prostě jednou (co nejdřív) fakt MUSÍM...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2018
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Skotsko v mlžném hávu (Velikonoce 2018)

         

    Konečně jsem měla chvíli času a hlavně klidu, abych prohlídla fotky. Vůbec nevadilo, že jich je taková nálož.
    Paráda. Skvělý výlet, skvělé fotky.

    Kdyže jedeš do toho Holandska?!?
    :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2018
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Skotsko na kole: Od Highlands až po Skye

 (CK Bondo)
10.07.2024, 14 dní
28 740 Kč
cyklistický Letecky

Skotsko: Vysočinou na horském kole MTB

 (CK Bondo)
10.07.2024, 14 dní
28 740 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024