reklama

Apeniny MTB

Termín: 22.08.2020 - 30.08.2020, 9 dní
Cena od: 13 500 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Kudrna

Bajkování po hřebenech italských národních parků

Patříte mezi ortodoxní vyznavače jízdy na horském kole, nebaví vás už bajkparky a rádi objevujete přírodní horské traily? Pak právě Apeniny vyplní vaše představy na maximum! Co odlišuje Apeniny od Alp, je přístup místních k tomu, co nazývají MTB trasami. Liduprázdné hory, krávy a koně pasoucí se svobodně na hřebenech, hluboká údolí, jezera, dech beroucí výhledy a kilometry singletrailů a kozích stezek vám zajistí neopakovatelný zážitek. Sedm etap, sedm rozmanitých putování přímo srdcem národních parků Monti Sibillini, Monti della Laga a Gran Sasso. Vše v jednom balíku společně se starobylými městečky a historií „prosáklou“ krajinou, ochutnávkou italských specialit a typickou italskou pohodou. Nocovat budeme ve dvou kempech a na italské biofarmě přímo v srdci hor, ze kterých budeme vždy hvězdicově vyjíždět na jednotlivé etapy.

Jedeme společně se zájezdem Apeniny turisticky, můžete tedy přibalit partera/ku či kamarády jiných zájmů a po programu se setkávat s novými zážitky ve společném kempu.

Program zájezdu

1.-2. den:  V sobotu odpoledne odjedeme z Brna a ráno procitneme u azurově modrého Lago di Fiastra, kde strávíme dvě noci v kempu přímo u jezera. Úvodní „zahřívací“ etapa nás zavede do jižní části NP MONTI SIBILLINI. Během dne si užijeme nezapomenutelné výhledy na okolní vrcholy Monte Bove Nord (2.112 m), Monte Rotondo (2.012 m), Pizzo Tre Vescovi (2.092 m) a vyzkoušíme všechny druhy terénů. Naše bajkové umění prověří strmá šotolinová stoupání a sjezdy, technické singletraily i lesní a luční pěšiny vyšlapané dobytkem. Odměnou za celodenní námahu bude osvěžující koupání v blankytně modrém Lago di Fiastra. (↔ 50 km, ↑ 1.970m, ↓ 1970 m).

3. den: Druhou etapu odstartujeme opět z kempu u Lago di Fiastra stoupáním na hřebeny obklopující jezero z jeho severní strany. Prověří naši vytrvalost v dlouhých stoupáních na Poggio della Pagnotta (1.148 m) a Monte Fiegni (1.323 m). Budeme mít také možnost vyzkoušet svoje bajkové dovednosti na těžkých technických lesních trailech a odměníme se prvními kulinářskými zážitky italské kuchyně u Lago di Caccamo. (↔ 45 km, ↑ 2240 m, ↓ 2240 m).

4. den: Další z objevných cest v NP Monti Sibillini začíná ve vesničce Foce. Zavede nás do nejvyšších partií této části Apenin. Po úbočí Monte Sibilla (2.173 m) a lesních trailech dalších vrcholů se dostaneme až na majestátní Piano Grande, na kterém uprostřed trčí na pahorku vesnička CASTELLUCCIO. Přejezdem náhorní plošiny a následným sjezdem loukami mezi dobytkem se dostaneme až na místo našeho dalšího nocoviště na italské biofarmě v Accumoli, kde strávíme další dvě noci. (↔ 62 km, ↑ 2.000m, ↓ 2.380 m). Zde se necháme pozvat na společnou italskou večeři a ochutnáme i produkty ze zdejší biofarmy.

5. den: Poslední cykloetapu v NP MONTI SIBILLINI odstartujeme z farmy dlouhým stoupáním až na Piano Grande. My si na našich „kovových ořích“ vyšlápneme na pomyslnou korunu obklopující planinu. S krásnými výhledy na kvetoucí pole, skrze pastviny plné koní a krav pojedeme po nekonečných stezkách až na nejvyšší bod etapy Poggio di Crocce (1.833). Odtud nás čeká technický kamenitý singletrail po úbočích hor (↔ 60 km, ↑ 2.500m, ↓ 2.500 m).

6.-9. den: Na poslední tři dny bajkování ve středu Itálie se přesuneme do NP GRAN SASSO. Tam budeme tři dny brázdit po úbočích nejvyšší části Apenin. Tři dny, tři naprosto odlišné etapy plné překvapení! Vystoupáme do závratných výšek, navštívíme slavné a s Musolinim často spojované Campo Imperatore, užijeme si výhledy na Corno Grande (2.912 m) a Monte Camicia (2.564 m) a vychutnáme si nekonečné sjezdy kozími stezkami. Celý zájezd zakončíme koupáním v moři a pak už se plni nových zážitků vydáme vstříc našim domovům. 1. etapa (↔ 65 km, ↑ 2000 m, ↓ 3100 m), 2. etapa (↔ 40 km, ↑ 1.008 m, ↓ 1.916 m), 3. etapa (↔ 28 km, ↑ 911 m, ↓ 911 m).

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem včetně kol
  • 6x ubytování (4x v kempu, 2x u farmy)
  • kudrnovskou polopenzi včetně místní večeře na farmě
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • jonťák na každou etapu
  • Chimpanzee pišingr

Kudrna
Cestovní kancelář:
Kudrna
Náročnost: Co to znamená?
vysoká

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Itálie Itálie

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

201 cyklistů (8 přihlášených)

Kavkaz s dětmi - část 5.

Náhorní Karabach Tahle kapitola se mi nebude psát lehce. Neuplynuly ani dva roky - a kolik se toho změnilo…
Peggy | 04.05.2021

Kavkaz s dětmi - část 4.

Arménské kláštery V Jerevanu jsme strávili asi půl dne. Nebyli jsme úplně dokonale připraveni, co v metropoli…
Peggy | 27.04.2021

Kavkaz s dětmi - část 3.

S Johnem do Jerevanu... Arménie leží v pohoří Malý Kavkaz, takže většinu jejího území tvoří hory. Vlastně…
Peggy | 21.04.2021