reklama
Košík (0 Kč)
Nakoupíte-li za více než 500 Kč, ušetříte na poštovném

Kamil M. Haťapka

Z cyklistiky do politiky

Autor této obsáhlé publikace – Kamil Haťapka – byl dlouhé roky ústředním trenérem československého reprezentačního týmu cyklistů. Pod jeho vedením dosáhli naši chlapci na mety nejvyšší. Vítězství Vlastimila Moravce v Závodě míru v roce 1972 se stalo legendární (viz foto, na kterém je Vlastík Moravec s Kamilem Haťapkou). Nezapomenutelná jsou i druhá místa na mistrovství světa v časovce družstev na 100 km v letech 1970 a 1985, svůj podíl měl Haťapka i na zisku titulů mistrů světa našich dráhařů ve stíhačce družstev v roce 1986 v Coloradu Springs.

Kamil Haťapka uměl vždy vydobýt pro svoje svěřence perfektní materiál ze zahraničí, zajistil jim ty nejlepší tréninkové podmínky. Dnes by se řeklo: velice úspěšný manažer. Čtenář se dozví i zákulisní příběhy některých epizod, na které nelze nikdy zapomenout. V roce 1987 při Závodu míru končila časovka jednotlivců na vrcholu doskočiště skokanského můstku v Harrachově. Cyklisté tam padali z kol, proklínali toho, kdo tuhle šílenost vymyslel. Všichni do teď žili v domnění, že to byl právě Haťapka. V knize ale najdete vysvětlení, jak to tehdy bylo, kdo stál za rozhodnutím zavést cyklisty tam, kde lze obtížně vyjít pěšky, natož vyjet na kole.
V knize je přetištěno velké množství dobových fotografí, které doposud nebyly nikde publikovány. Kvalita některých barevných je sice dost špatná, ale vypovídací hodnota obrazového materiálu je jedinečná.

Pokud čtenář odhlédne od závěrečné části knihy, tj, zhruba od 70 stránek z jinak 352stránkové publikace většího formátu, bude spokojen. Na těchto stránkách totiž Kamil Haťapka prezentuje svoje nacionalistické postoje, netají se eufórií, kterou zažíval při oslavách rozdělení ČSFR a vzniku samostatné Slovenské republiky. To českého cyklistického fanouška pravděpodobně vůbec nezajímá.

Počet stran: 352 stran
Formát: 170 x 245 mm
Vzhled: vázaná, s barevnými přílohami
Vyšlo: 2005
Vydavatel: Motýl (SR)
Cena: 299 Kč
Může vás také zajímat

Kdo spí, nevyhraje

Svaťa Božák
První český účastník v cíli nejdelšího cyklistického závodu světa
Závod napříč Amerikou – jedna z největších zkoušek výdrže, odhodlání i psychické odolnosti, jakou člověk vůbec může dobrovolně podstoupit…
299 Kč

Bagó, hop

Jan Polášek
Příběh z cyklistického prostředí
Děj knihy se odehrává většinou v prostředí cyklistických závodů. Na pozadí epizod sledujeme zrání dospívajícího mladíka Martina, který…
199 Kč
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (7 přihlášených)

Kavkaz s dětmi - část 5.

Náhorní Karabach Tahle kapitola se mi nebude psát lehce. Neuplynuly ani dva roky - a kolik se toho změnilo…
Peggy | 04.05.2021

Kavkaz s dětmi - část 4.

Arménské kláštery V Jerevanu jsme strávili asi půl dne. Nebyli jsme úplně dokonale připraveni, co v metropoli…
Peggy | 27.04.2021

Kavkaz s dětmi - část 3.

S Johnem do Jerevanu... Arménie leží v pohoří Malý Kavkaz, takže většinu jejího území tvoří hory. Vlastně…
Peggy | 21.04.2021