reklama
Země: Španělsko Španělsko, Itálie Itálie

Kam "na těžko" v lednu 2008?

Prosím světoběžníky o radu kam s trekkingovým kolem a bagáží v lednu 2008. Už jsem vyzkoušel lednovou Teneriffe a bylo to výborné. Chci ale změnu. Takže ne hory a terén. Přez den stačí 15°C a v noci asi 10°C. Dopravu bych rád udržel do 10 - 12 tisíc Kč.
Dík zy rady.

[ Zpět ]
Datum: 07.11.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Podle mámy blázen.)
  • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

         

    při takovém rozpočtu ,jestli něco najdeš na leden???tak to dej vědět... já jel loni v unoru krétu teploty kolem 15 ,ale cena i s přepravou do heraklionu s baikem v letadle cca 30 000.,

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hmmmmm ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

           

      Ta Kréta je myslím na toto období vhodná. Ale ta doprava je moc. Jezdil bus z Prahy do Atén a kola tam po domluvě brali. Cena zpáteční byla kolem 5000,-. No a z Atén do Pirea a trajektem na Krétu. Ceny nevím ale jsou na Anek lines.Počítám že do 10 000 by to vlezlo. Ale nezkoušel jsem to

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2007
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

         

    To se bude těžko hledat. Na Fuerteventuru asi chtít nebudeš. Dala by se dát dohromady s Gomerou a silniček je tam dost. Bylo by to přece jen asi něco jiného než Tenerife. Letenka z Mnichova je okolo 400 Eur.
    Celoroční ježdění - to je reklama na Almerii, Gabo de Gata - po pořeží jakoby na východ od Almerie. Prý je tam i nejteplejší místo v Evropě. Hory nad ní (Sierra Gabor atd.), ale budou zcela pod sněhem a já trochu pochybuji o tom, že okolí Almerie na leden je.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

           

      Děkuju za odpověď. Fuerteventura i Lanzarote vypadají sjízdnější než Tenerifa. Jestli se ovšem dá u vulkanických ostrovů tohle slovo použít. Ještě pátrám po odkazech na Portugalsko a Španělsko.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

         

    Tak mi ze všeho zbyla jen Gran Canaria. Do Maroka se bojím kvůli riziku onemocnění, do Portugalska (Faro) prý se nedá. Prý tam v zimě příliš fouká vítr. V Řecku prý bývá pod 15°C. Egypt a okolí prý je nebezpečný a obtíže s volným pohybem cizince (to jako mně). Asi chci od života příliš.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.11.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

           

      Maroko dal loni nebo předloni na 10 dní mirekbike a strašně si to pochvaloval.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

             

        kdekdo včetně mě má z Maroka zlou zkušenost s hnusně agresivníma děckama--hážou šutry--dělá jim dobře strašit ubohý túristy. Nám rozbily okno u busu.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2007
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

               

          Včera jsem se zklamáním vzdal Jemen. Přesto děkuji za upřímnost pánovi z cestovky Geos Travel. Ušetřil mi peníze, zklamání a dal tip na hezkou dovolenou na "horáku", nebo v dobrých trejjingových botkách.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.11.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

                 

            Proč se pánovi v Geosu nelíbil Jemen na kole? Nebo Jemen individuálně jako takový? Podle mě je to dost výzva. Saná je rovnou historickým centrem a horské terény jsou cestou ze Saná k moři. Navíc letenka přes CAI je jen kolem 17 tisíc...

            [ Zpět ]
            Datum: 22.11.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kam "na těžko" v lednu 2008?

                   

              Pán dělá zájezdy do Jemenu pro horská kola. Sólo výlet bez průvodce nedoporučil. Věřím mu. Já jezdím na expedičním trekkingovém kole. Vozím stan, spacák, PB vařič, foťák, GPS atd... Neobejdu se bez mytí v přírodě a nákupu potravin. Tak asi proto ne.

              [ Zpět ]
              Datum: 22.11.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Nejplošší ostrov z Kanárských.

         

    Tak jsem se asi rozhodl pro Kanárské ostrovy. Pohledem z Google Maps se mi zdají neplošší Fuerteventura a Lanzarote. Tenerifu už jsem jel. Ještě je ve hře Gran Canaria. Kdo byste znal Fuerteventu či Lanzarote, přihoďte prosím nějaké rady.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nejplošší ostrov z Kanárských.

           

      Já se omlouvám shora jsem si stářím ty ostrovy popletl. Bikerská je La Palma a z druhé ruky vím, že se tam dá slušně vegetovat i "natěžko". K ní se dá dobře přidat ta Gomera, je to lodí relativně slušně spojitelné. Oba tyhle ostrovy jsou prý méně zasažené komerčním ruchem. Nebyl jsem tam, ale studuji zrovna mapy a sbírám o tom zprávy.
      Nepravdivé info, které tady šíří jistá registrovaná radka o tom, že jsem byl v lednu v Maroku mne nemůžou rozhodit. Možná jí za to hacknu počítač nebo se poradím s právníkem :o))). Taky je, ale možný, že se za ní jen vydává nějakej z..d.
      V Maroku jsem byl začátkem května a v horách bylo ještě dost sněhu,i nejvyšší terénní sedla, ale byla dobře průjezdná.. Takže o lednu tam nic nevím, jen by se určitě muselo spíš k Sahaře a hory zapomenout. Vím, že se tam v zimě jezdí šílený bikerský závod - 4 dny nonstop. Což beru jako známku toho, že se tam někde v zimě dá jezdit.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Jen takový nápad o větru do zad.

         

    Koukal jsem na převládajíci teplotu a vítr v Portugalsku a Španělsku. Zkusil někdo na kole jihovýchodní kurs řekněme Lisabon > Sevilla? Vítr by byl OK, voda po cestě, převýšení stravitelné, krajina hezká, teplota v Lednu - no jó já vím... Dalo by se nějak zjistit jestli tam celé noci neprší? Já to na webu nenašel.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.11.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jen takový nápad o větru do zad.

           

      Dá se to zjistit na pocasi.divoch.net, když budeš mít štěstí, a bude po trase nějaká dobrá meteoreolgická stanice. Tou by mohlo být třeba letiště v Seville. Jinak s tím Jemenem je to škoda. Trochu jsme po něm pošilhávali - trekingy, brašny, vařiče, foťák, stativ a čs vlajku... :-). A pak mi leží v hlavě tip od Lucky a Michala (všemi kontinenty), kteří si pochvalovali Jižní Koreu.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jeroným)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

369 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024