reklama
Země: Polsko Polsko, Rumunsko Rumunsko, Slovensko Slovensko

Setkání s medvědem

Zdravím a pozdravuji každého koho název tohohle tématu který se snažím založit zaujal a doufám že přidáte nějaký váš názor či zkušenost.

Uvažuji o návštěvě Slovenska ale mám z toho trochu strach.
Na území SR žije prý 700-1200ks medvěda hnědého. Máte někdo osobní zkušenosti s touhle šelmou?Já osobně bych si stan v lese jen tak asi nepostavil.Co vy zkušení cestovatelé máte také strach či jste v klidu ?

[ Zpět ]
Datum: 28.02.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Ja ne...ale kdyz uz jsi to tema zalozil, vzpomel jsem si na kamarady, jenz byli na Slovensku na dovolene...s kolama. Uz si ani nepamatuju, kde to bylo, ale mozna Fatra.
    Sjizdeli takovej poradnej kopec a z niceho nic jim pred nosem pres cestu prebehlo medvide. Kamarad mi to pak komentoval slovy: "Jako ti u nas pres cestu prebehne pes, tak nam pres cestu prebehlo medvide". Prej to bylo cca 10metru. Na fleku zabrzdili a vsici tri slapali neuveritelnou rychlosti ten kopec nahoru. Prej tak rychle do kopce nikdy nejeli:-) Bali se, ze tam bude nekde matka...a asi byla opravdu nekde nablizku. No, cestu uz nepouzili a vratili se:-) Docela je to sokovalo:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Když jsem jezdil po Slovensku, nocoval jsem většinou u benzinových pump (bokem na trávníku). U některých se dalo i sednout ke stolku, uvařit a konzumovat z vlastního. Pumpaři (krom ženských osádek) byli velice ochotní, dali mně vodu na osprchování (vak na 20 l) a nevadilo jim ani postavení stanu. Jednou mně dokonce pumpař nabídl přespání v myčce v suchu a teple, protože se spustil déšť, a sprchu za 32 Kč). Tolik severní část — takže medvědi nehrozili. Na jižní části nejsou ani medvědi a většinou ani benzinky přívětivé pro cykloturisty. Krom toho je všecko zplundrované a rozkradené od Cikánů.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    No ,ja by som uz tiez rad nejakeho videl. A to som zil 30 rokov v Malej Fatre a aj teraz tam chodim na vikendy.
    Videl som iba takeho mladeho a aj ten nam usiel ked sme chceli prist blizsie. (take ze na vadlajsom kopci - to neratam)
    Ale stan si mozes kludne postavit, medved sa ti zdaleka vyhne, naco by k tebe chodil? Pokial viem, tak jedine nebezpecne stretnutia s medvedom boli pri oberani malin, tam sa clovek moze dostat prilis blizko a ked ho medved zbada prilis neskoro, tak nestihne ujst a moze ti jednu tresnut, co by asi nebolo prijemne.
    A este viem o jednom kurioznom pripade, ked v zime v hmle sa zrazil bezkar s medvedom: bezkar zozjazdoval Maly Krivan a chudak medved tiez asi prekonal svoj rychlostny rekord opacnym smerom.
    Takze aby som to zhrnul, myslim ze neexistuje pripad, kedy medved zautocil na cloveka len tak sam od seba. Kludne chod a spi kde chces , ked si na otvorenom priestranstve tak sa nemas coho bat a ked si niekde v malinci tak sa spravaj dostatocne hlucne.
    Este by sa mohlo stat ze by si nejakeho zrazil na bicykli a keby to bol nahodou ten isty, co sa zrazil z bezkarom tak ten by asi uz zkolaboval.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (o. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Dobrý den,

      to co tu píšete platilo tak před 30 lety, nyní jsou medvědi na Slovensku přemnoženi. Každý medvěd si hájí své teritorium, a snaží se odtud odehnat mladší konkurenci. Medvědi jsou tak stále vytlačování blíž a blíž k lidem, a potravu si hledají také u lidí. Jsou známy případy z nedávné doby, kdy medvěd vlezl turistům v noci do stanu a skalpoval holku, kdy medvěd přepadl člověka na cestě (žádné malinové houští) atd...
      Medvěd nemá přirozeného nepřítele a postupně ztrácí plachost před člověkem. Případů napadení člověka je několik každý rok, a s velmi vážnými následky. Když přežijete, jste většinou doživotně poznamenán.
      Díky medvědům se z návštěvy přírody stává skutečně rizikový podnik, absurdní je i to, že člověk by měl v přírodě hlučet, chodit ve skupinách atd. jen aby o něm medvěd včas věděl ...
      Medvěd je jediné skutečně nebezpečné zvíře naší přírody. Existuje mnoho rad, jak se vyhnout setkání s medvědem a co dělat, pokud k setkání dojde, ale žádná nefunguje stoprocentně. Situace se bude stále zhoršovat, do doby než bude medvědů zase 300-400 a nikoli čtyřnásobek

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rrrrr)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        "Situace se bude stále zhoršovat, do doby než bude medvědů zase 300-400 a nikoli čtyřnásobek"

        Mam pochyby o Vami udavanem poctu medvedu na Slovensku. Odkud ho prosim mate? V nedavnem claneku v Respektu 35 (2007) o medvedech na Slovensku se pise: "...pocet divoce zijicich medvedu proste nikdo nezna. Naposledy probehlo neuplne scitani medvedu SOP (Statna ochrana prirody) pred 3 roky ve stredoslovenskem pohori Polana. Podle ochranaru tehdy myslivci pocty medvedu nadhodnotili nejmene trikrat..."

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2007
        Autor: medorek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Setkání s medvědem

               

          Ano, potíž je že skutečně neproběhlo seriózní sčítání ... nicméně, medvěd v současnosti nemá přirozeného nepřítele, a jeho stav je tak daný jen úživností jím obývaného území. Zcela nepochybně a prokazatelně však počty medvědů neustále rostou, medvědi se objevují i v místech, kde v uplynulém století dvou trvale nebyli (v čechách až k orlickýcm horám)

          osobně mám za několik posledních let zkušenost, že narážím na medvědy běžně tam, kde teritorium neměli a šlo jen o zatoulance

          špatné je, že medvěd není ohrožený živočich a že mnoho ochranářů i laické veřejnosti si ho představuje jako dobráckého méďu co si jde pro med do jednoty, a nechce ani slyšet o regulaci - přitom třeba ve Finsku je 300? medvědů - a srovnejte si tu rozlohu, zalidněnost ...

          [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (rrrrr ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Na to by som sa nespoliehal, Dnes je ich plno, a hlavne jedlo mať uzavreté tak aby sa hlavne pach jedla z neho nešíril. To platí aj pre zvyšky jedla, nič neponechávať na blízku. ide jeseň chcú sa vypásť. Berú všetko čo im vonia.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2007
      Autor: diviak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        Co je na tom pravdy, že domorodci v horách - já to slyšela o Donovaloch, nosili kvůli medvědom za krkem pytlík soli?

        [ Zpět ]
        Datum: 14.11.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Toňa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Setkání s medvědem

               

          A ten jim měl pomoci k čemu?!?

          [ Zpět ]
          Datum: 15.11.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Setkání s medvědem

                 

            To neznáš? Obětavě se prosolí než je začne medvěd porcovat.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.11.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Setkání s medvědem

                   

              Já myslela, že to platí jen v Cimrmanovi?!?

              Je fakt, že medvědovi se zásadně nesmím dívat do očí a pak že čerstvá cibule působí na medvěda jako afrodisiakum, takže zásadně sebou nenosit čerstvou cibuli! Jestli je to ale pravda nebo ne, to jsem opravdu nezkoušela.
              Jednou se mi dostal do rukou průvodce kanadskými lesy s doporučeními, co dělat při setkání s medvědem a o cibuli ani o soli tam rozhodně nic nebylo :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 15.11.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Co s jídlem?

         

    Setkání s medvědem třeba ve dne se ani moc nebojím, myslím, že medvěd je dostatečně plachý, aby utekl (možná si to jenom myslím..). S medvědem jsem se setkal jen jednou v jihoslovinských horách a bylo to naštěstí celkem na dálku (tak 40 m) a naštěstí cesta hned vedla přes průsmyk a z pěkného kopce dolů.
    Ale v lese s medvědy spát bych se bál kvůli jídlu. Četl jsem, že např. v Kanadě jsou medvědi velmi mlsní a stačí zapomenout v autě třeba nějakou tatranku a medvěd auto rozebere, aby se k ní dostal. A jídlo se dává do nějakých speciálních kulatých plastových schránek ("bear box"), kde ho medvěd sice cítí, ale do kulaté schránky se nedostane (maximálně schránku zakutálí třeba 100 metrů daleko). Nebo se jídlo věší na stromy. Takže mám strach mít jídlo v noci ve stanu.
    Co u medvěda zvítězí? Strach z člověka nebo chuť na jídlo?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co s jídlem?

           

      rozhodně zvítězí chuť na jídlo :-)
      s vettem jsme na Slovensku vozili s sebou na výlet svačinu a já jsem raději moc nejedla, aby zbylo pro mědvěda ;-D
      jen jsem si říkala, jestli mu mám třeba kelímek s paštikou otevřít, než mu ho hodím nebo ho raději zabavit rozděláváním a tím získat víc času na ústup :)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: cami
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co s jídlem?

           

      Aj nam vliezol v Yosemitoch v USA medved do stanu. Bohuzial, ja som to prespal. Chalani co nemaju taky dobry spanok si ho chceli vyfotit zblizka, ale ani to sa nepodarilo, lebo ked isli k nemu blizsie, medved sa nasral a zahnal ich nazad.
      Ale tam su vsetky tie zvierata skoro ako domace. Nikto ich tam nestriela, tak sa odvazia. Srny a kojoty na 5m a vevericky ti kradnu jedlo z ruky aj ked ich odhanas.
      To u nas medved len tak k tebe nepride.
      Keby nahodou bol tak hladny ze vlezie do stanu tak ho treba chudaka niecim ponuknut, ale ludia im nechutia, skor nejake ovocie.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (o.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Si dělejte srandu z medvědů,mládeži. Mě jednou obklíčil v salaši na Fagaraši, když jsem vařil k snídani vločky. V pět ráno mne chtěl tlapkou vybrat jak lesní včelstvo. Po menším horroru mne zachránil ešus a lžíce, kterou jsem do něj (do ešusu) začal mlátit. Skvělý prostředek proti medvědům, když dostanou chuť na Vaši snídani.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      obklíčil tě jeden medvěd? :-) sice jsi hubenej, ale to musel být sakra rozložitý kus, aby tě obklíčil i se salaší :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: cami
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        Připadal jsem si tam teda dokonalle obklíčenej o))). Dokonce to vypadalo, že zaklepe na dveře v rezatých pantech.
        Před tím večer jsem tam viděl ceduli - něco jako "ursus rezervatione" a Rumuni říkali, že tam Čaušescu jezdí střílet medvědy.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        :-))
        cami to neznáš ten vtip, jak jede příšerně vožralej řidič autobusu a zastaví ho snad ještě víc vožralej příslušník VB a povídá: P P Pane řiiidiči! ppproč řídíte nen autobbbus ddva??
        Autobusák se rozhlídne napravo, nalevo, koukne přes rameno dozadu, pak zpátky na příslušníka a odpoví:
        A to škyt jste nás kvůli tomu museli vobklíčit???

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2007
        Autor: alvp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Setkání s medvědem

               

          ;-D

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2007
          Autor: cami
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Setkání s medvědem

                 

            Já nepopírám, že to "obklíčení" jedním (medvědem, psem, policistou) mám z nějakého vtipu, ale nemůžu si pro přílišný věk vzpomenut z kterého. Nebylo to v Grossmannových, Šimkových povídkách?

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Setkání s medvědem

                   

              jů, tak tu povídku neznám nebo si nevzpomínám, ale vtip s obklíčením znám ;-D

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2007
              Autor: cami
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Setkání s medvědem

               

          Na medvědy spíš narazíte v centru B.B. Ale jsou docela přátelští. Chodí si tam vyměňovat drahé foťáky za maliny, med a slané buráky :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.08.2007
          Autor: pgnext
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Mědvěd je stejně jako ostatní zvěř plachej. Tedy většinou. Většina prostě uteče nebo tě obejde, když tě ucítí. Vyjímka je hladovej medvěd nebo když ho nečekaně zaskočíš. V noci ho asi nečekaně nezaskočíš, tím, že budeš spát ve stanu, takže se neboj. Zatím se všichni mí kamarádi vrátili, ale doporučuju vzít si sebou pro dva výše zmíněné případy poplašnou pistoli. Měla by ho vylekat a přesvědčit k ústupu.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Jednou v noci se nám dobejval do stanu na chleba. Protože jsem při tlaku na stěnu stanu zařval, lekl se a utíkal do lesa. Kamarádovi v Tatrách, když spal na lavičce, rozbalil batoh a vybral mu sejra. Klasický přírodní fešák se člověka bojí a ještě víc se bojí psa. Ale ti tatranští popelnicoví nevychovanci sou nevyzpitatelní, těm bych nevěřil.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      medvěd v noci do stanu klidně vleze a pro nocležníky to mívá hrůzné následky

      v daném případě bych se neutěšoval představou, že medvěd si akorát vezme jídlo a půjde ...ona skalpovaná dívka by vás za bláboly o nezaskočení poslala někam, peromiňte

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rrrrr ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    V jedné motorkářské reportáži z cesty Ruskem přes Tajgu bylo psáno, že na zaplašení je dobré mít sebou nějaké rachejtle. Prý to doporučovali domorodí obyvatelé. Každopádně prý pomáhá rámus. Nedoporučuje se ale pokoušet štěstí při lovu lepších a ještě lepších fotografií. Lépe použít ZOOM.
    P.S.: Medvěd umí utíkat až 60 km/hod !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vodník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      v dětství mi na základní škole občas spolužáci a někdy i spolužačky říkali pro pošťouchnutí "rachejtle", dokonce s tím začal náš učitel fyziky a chemie, za jedno jsem občas trošku výbušná povaha a za druhé, což bylo jejich inspirací (budiž jim neznalost jazyka je omluvou), jmenovala jsem se za svobodna Reicheltová... ;-) takže jsem kvalifikovaná zbraň proti medvědům :-))) tedy možná by se to i občas dalo tady na nakole využít :-DDDD

      [ Zpět ]
      Datum: 23.03.2007
      Autor: cami
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Kdysi davno jsem cetl nejake clanky o tom jak to delat, aby nas medved nenavstivil. Bylo to tusim v Dobrodruhovi. Zkusim se nekde po tom podivat. Bylo to docela zajimave.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Tož s medvědem jsem se setkal jedinkrát. Na Fagaraši (Rumunsko) jsme ho potkali a sám si držel uctivý odstup, v noci přišel obhlídnout náš stan, ale nepřiblížil se blíže jak na 50m (stopy ve sněhu).
    Divoké zvíře se člověka bojí, ovšem medvědi na Slovensku jsou na přítomnost lidí zvyklí a vědí, že člověk často nosí v baťůžku nějakou tu svačinku.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      A co takhe neplánované setkání s divokou zvěří jiného druhu ? Kupříkladu Prasetem divokým neboli Divočákem.Ti jsou přemnoženi i u nás.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        Na divočáky sem už taky párkrát narazil a nikdy sem neměl problém. Staral jsem se o svý a oni taky.
        Potíže jsou u nás v lesích s jiným přemnoženým tvorem. Nejnebezpečnějším predátorem všech dob. Člověkem. Pozor zvlášť na poddruh oblékající se do zeleného a brousící po hvozdech s kvérem na zádach a nezdolnou chutí něco skolit.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (krpa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Setkání s medvědem

               

          Na myslivce mám názor podobný a příspěvek mne vcelku pobavil.Pokud je určitý druh přemnožen tak odstřel chápu .Chápu také to že chodí v zimě přikrmovat bez čehož by zřejmě zvěř nemusela přežít.Nechápu ovšem ony příležitostné lovce jež jsou ochotny zaplatit desítky tisíc za nesmyslný odstřel Jelena či medvěda.Onehdá byl v Tv chlap jež jezdí po světě a s moderním kvérem "loví" exotickou zvěř.Dojede na druhou stranu světa zaplatí balík peněz a jde střílet.Buvola,hrocha,velké kočky apod.Potom se s vítězným pocitem vrací zpět.Chlubí se fotkama a myslí si že je asi velký chlap a někdo ho bude obdivovat.Prý se zrovna chystá na nějakého velkého hada.Koukal jsem na to a nevěřil vlastním očím.To že si člověk může za prachy dovolit téměř vše je stará věc. Jde o pochopení psychického rozpoložení onoho ůchyla.Jak může mít někdo radost a být hrdý na nesmyslné a bezdůvodné zabíjení takových tvorů.Slyšel jsem že jde prý o normální loveckou vášeň.No-nevím.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.04.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Setkání s medvědem

                 

            Tím přikrmováním jenom zabraňují přirozenému úbytku zvěře. Když totiž slabé a nemocné kusy pochcípají ve sněhu, nebudou si moci bochnout silné a pěkné kusy, protože početní stavy nebudou sedět.
            Myslivost zavedla přirozený výběr naruby.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Plečka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Setkání s medvědem

                   

              to je naprostá pravda, myslivce zrušit
              nicméně nějací profesionální lovci (tedy ne sdružení lidových mysliců) by existovat měli --- protože medvěd opravdu není srnka a nemá tu žádného přirozeného nepřítele kromě člověka, a když ho člověk nechá přemnožit ....

              [ Zpět ]
              Datum: 28.08.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (rrrrr ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    No... v lese bych stan teda rozhodně nestavěla, zkus raděj nějakej kemp, je to bezpečnejší :))) Do kempůse prý brumíci bojí... Ale nesmí být moc hladoví.... A bacha na Krakově hoľe tam asi méďové budou :)) A Gumídci zrovna nee :) Užij si to tam :) Je tam hezky :)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (fernetka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Na začátku srpna jsem spal ve stanu asi 10 km od Těrchovej směrem na Žilinu.V noci mě probudily zvuky hlasitého klusu který najednou ustal a ozvalo se hlasité jako by zlostné odfrknutí a pak - ticho.
    Protože vím, že v nočním tichu se všechny zvuky zdají mnohem silnější ,s myšlenkou - asi jelen ,spal v klidu až do rána.
    A ráno, při raní hygieně ,koukám v blízkém rozbláceném úvozu jak včerejší otisky bot překrývají největší medvědí stopy jaký jsem kdy viděl (byly první) .

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Redik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      tak to je jedna z oblastí s velmi vysokou hustotou medvědů, v okolí Terchové medvědi lezou za potravou do polí i zahrad a nenadálé noční setkání může mít (pro turistu) fatální následky

      [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (rrrrr ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Jezdím v okolí Banské Bystrice - Nízké Tatry a minulý rok jsem měl počest 2x. Jeden krát jsem zastavil asi 50 m od něj, otočil kolo a nasadil sprint, po pěti minutách jsem to otočil zpátky a on pořád tam, tak zase nazpět. Další setkání podobné, ale rozběhl se za mnou. Lepší povzbuzovací prostředek na trénink nepoznám. Po 5 km, to už jsem byl skoro v Bystrici, jsem si vydechl. Většinou je potkáš na podzim když se pasou, bývají nažraní, ale radši se vyhni. Záleží na tom kdo se lekne víc. Jistota je kulomet.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Brontík)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    No poté, co vám vláda(SR) zakázala jezdit po lese, setkání s medvědem asi nehrozí

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2007
    Autor: pgnext
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Sprava TANAPu radi turistom, lovcom a rybarom, aby dbali na zvysenu opatrnost a boli v strehu pred medvedmi. Pre vyplasenie medveda je vhodne nosit na odeve doplnky sposobujuce hluk, napr. male zvonceky.
    Pre pripad stretnutia s medvedom je dobre mat pri sebe cesnakovy sprej.
    Doporucuje sa tiez sledovat niektore stopy medvedej pritomnosti.
    Podla velkosti a mnozstva trusu sa da rozoznat velkost a vek medveda.
    Trus mladeho medveda je z mensich kusov a obsahuje rybie kosti, ci vtacie perie. Trus dospeleho medveda je z vacsich kusov, casto obsahuje male zvonceky a pachne po cesnaku.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      :- ))))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JaR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Podívej se tady http://www.sck-dumbier.sk/Data/476/UserFiles... .Myslím že tady najdeš nějaké odpovědi.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    pozri si aj tento link www.medvede.sk dačo tu najdeš.
    Ja osobne sa zvyknem na noc usadiť blízko obydlí, ale nie v horách. Tam sú často naučené na kontajnery a ľudia im nevadia.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.08.2007
    Autor: diviak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Diky za odkaz...moc zajimave! Treba me prekvapilo, ze mas na medveda mluvit, kdyz se k tobe blizi. Nebo kdyz te vidi a stoji na zadnich, tak se mu mas jakoby "predstavit". Ukazat, ze jsi clovek...mirnym mavanim rukou nad hlavou a zas povidanim:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.08.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        Už vidím,jak jedu na kole,vedle běží medvěd,já na něho mávám rukama a mluvím hlubokým hlasem,přitom cinkám zvonečky a stříkám česnekovým sprejem :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 30.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (JaR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    dobrý sou vodácky vaky
    ven nepropouští pachy a dovnitř nepustí vodu daj se koupit různý velikosti tak jdou vložit do brašen

    [ Zpět ]
    Datum: 02.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nepřihlášen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Na pachotěsné vaky bych až tak nespoléhal. V medvědovém ráji bych vaky raději věšel na strom.
      Také jsem se kámošovi smál, když chtěl (kdesi lesích v Kalifornii) dle doporučení vyndavat jídlo z auta do plechových boxů. Argumentoval jsem pachem auta, benzínu a podobně. Při trecích jsme vázali jídlo na stromy, medvědích stop kolem vždy dost, ale v pohodě. Auto po pár dnech také "nevyjedené". Dal tedy na mě. Přijeli jsme do civilizovaného "Sekvoja parku" a medvědími boxy už tedy pohrdali. Rovný plácek na spaní pod širákem (v kempu) byl až asi 10m od auta, což nakonec byla ta vzdálenost, ze které jsme k ránu pozorovali méďu, jak nám tahá jídlo z auta (vymáčknul si sklo, čímž nás probudil). V tu chvíli to až taková prča nebylo...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2007
      Autor: jouda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Zdravím všechny medvědáře, kteří maj ochočený medvědy na celém Slovensku. Chtěl bych vidět jak by mluvili až by se s nimi setkali tváří v tvář. Myslíte, že by jim vydržel jejich humor? Po rozhovoru s několika domorodci v okolí Malé Fatry si myslím, že by všechny humor rychle přešel.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mikouš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      pred lety na vandru pres M. Fatru pod hrebenem (nad prehradou) kamos -naiva si na noc dal nejakej lansmit a ani ho moc nedojed a ten zbytek s tim masem a tukem jentak odhodil kus od sebe. doslo mi to az v noci, kdyz jsem nemoh spat. kdyby nejakej meda byl v okruhu par kilometru, urcite by prisel, ale nic.ani na Velky nic a to sme tam byli nakej tejden....

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      když tě čuje na dálku, je to dobrý -- stihne v klidu odejít. Horší je když ho překvapíš. Někdy snad nějakej regulérně zaútočí - aspoň se to říká v několika dramatických storkách - takových je hodně málo...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    S medvědy na Slovensku mají problém už delší dobu. Jistotu nemůžete mít ani v kempu, zažil jsem v kempu Ráčkova dolina tolik incidentů s medvědy během pouhého týdne, že pouze ubytování v chatce mě uklidňovalo. Ale jedněm mědvěd roztrhal stan nad hlavou, jiným prokousal konzervy, které měl namočené v potoku, moje spolupracovnice potkala medvěda při sběru lesních plodů a mě stačilo se podívat přes okno dveří na prostor mezi chatkami a nikdo by mě ven nedostal. V dnešní době, když je těch medvědů mnohem více je i nebezpečí větší a jediné funkční opatření je spát v nějaké budově. Ještě že takto to funguje pouze v horách.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2007
    Autor: Mišan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Už delší dobu si vozím sebou na cesty plynovou pistoli, je to dobré i proti obtížným psům, zatím jsem ji použil pouze dvakrát ale na psy to působilo velmi dobře zkus to na mědvěda. Jak to ale vyřešíš ve spánku to nevím, snad by mělo jezdit více lidí pohromadě a organizovat hlídání.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2007
    Autor: Mišan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Na pozorování medvědů doporučuju "filmovou" salaš mezi Velkým Borovým a Malatinou, nejsou tam dveře, pěkně tam protahuje a medvěd chodí tak 100m od ní - pokud by jste se báli asi 50m odtud je posed, dokonce se sundávacím žebříkem! - Skorušinské vrchy, vlevo na planině nad prosieckou dolinou
    Ale jinak medvěd míval dřív rád aj salaš nahoře v račkové dolině, nevím jak vypdadá teď, ale když jsme tam několikrát byli, vždycky nám přes noc kolem salaše chodil (je to ale několik let, co jsme tam byli naposledy, takže nevím, jak teď vypadá)
    a proto, pokud to jde spíme na horách někde na salaši (ale už jich je jen zlomek z toho co bývalo dřív) a nebo děláme oheň až do rána...
    přiznám se, já se medvědů bojím

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toňa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Ja ziju v Kanade a s medvedama mam docela dobry zkusenosti . Campovat se nebojim i kdyz se stane , ze sem a tam mam medvedi navstevu . V Rockies zasadne o sobe nechavam vedet , na to mam zvonek z Mountain co op , ale pro na kozy vam poslouzi stejne . Medved se z 98 % cloveku vyhne a jde z cesty ( i grizzly ) . Kazdej medved bude nebezpecny kdyz ho prekvapite , proto ten zvonek .

    [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      bajo, já nejedu do Kanady kvůli medvědům (do tropů kvůli bacilům, ale tam jsem po sléze dost počundroval a v pohodě, ale to je jiný téma) a pak se vydám na Slovensko, o kterým se říká, že je tam největší hustota medvědů na světě. Zrovna v době, kdy medvěd rozsápal ňákého houbaře a pak jinej medvěd dalšího. Bylo to letos v létě. Ve dne se to dá řešit tím , že děláš hluk, ale co v noci?! Všichni kolemjdoucí se děsili, že spávám v lese. Měl jsem dost blbej pocit. Večer jsem označkoval teritorium vyčuráním a vždy dělal oheň, aby ucítili na dálku pach ohniště. Nevím jestli to pomůže. Každopádně nikdy nepřišli.
      Pár cyklistů od nás po Kanadě jezdilo - Pepa Kozák, Lucka s Michalem, Víťa Dostál...uvádím jen ty o kterých vím, neb o svých cestách zplodili ňákou literatůru...a nikdo ty medvědy nedramatizuje.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.12.2007
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        Já bych ty slovenské medvědy taky moc nedramatizoval, Slováků jsou 4 miliony a kolik jich medvědi ročně rozsápou? Jaká je tedy pravděpodobnost že medvěd rozsápe vandrujícího cyklistu?
        Já byl dřív strašpytel a na noc pos širákem sem si zapaloval svíčku, aby svým plamenem odháněla divou zvěř. :o)) Teď spávam jen tak a mám celkem klid, a když ne klid, tak aspoň zajímavý zážitek. :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.12.2007
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Setkání s medvědem

               

          spát v lese je lebeda, obzvlášť tady ve střední Evropě. Nedivím se, že tramping vznikl u nás - v prostředí krásně vodorovných lesů. Jde o tu letní psychózu podloženou rozsápanýma hřípkařama. z těch 4 milionů Slováků je v rizikové skupině moc málo lidí. Fakt je, že v noci medvěd letos v létě nikoho nerozdrásal, jenže kdo chodí na hříbky v noci, žejo.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.12.2007
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Setkání s medvědem

                 

            no ja som s Malej Fatry, medveda som zatial nevidel ale vzdy ked idem do lesa tak mam respekt. Myslim ze urcite sa netreba bat ale daku poistku treba mat. Zober si daky bojovy sprej a hura na slovensko

            [ Zpět ]
            Datum: 29.12.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (becica)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Setkání s medvědem

                   

              10 let jsem žil ve Vysokých Tatrách. Kde kdo se pyšnil, že ho vystrašil medvěd a mě pořád nic. Brousil jsem po nejpustších pralesech...a pak jsem ho potkal na nejfrekventovanějším chodníku z Polianky na Slezký dom.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.12.2007
              Autor: Howgh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Setkání s medvědem

                     

                8-()

                [ Zpět ]
                Datum: 30.01.2008
                Autor: Howgh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Setkání s medvědem

                   

              Ten sprej na ochranárov?
              8-)

              [ Zpět ]
              Datum: 30.01.2008
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Objeli jsme celé Slovensko dokola po hranicích.Spali jsme pod širákem a nic. Jenom jsem si s sebou vzal píšťalku, ale ta by prý nepomohla.Takže buď v klidu.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oskar ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Já taky tak- jen píšťalku neberu, ještě by se medvědovi zalíbila a šel by si pro ni!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 31.01.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Setkání s medvědem v lese má určité nzákonitosti, na které se lze dopředu jakž-takž připravit.
    Ovšem myšlenkové setkání s Medvědem ve zdejší diskuzi je v každém případě krok do velkého neznáma...
    (Nicméně - kobouk dolů před ním. Kdyby jeho nebylo, tak jsou zdejší diskuze daleko plošší. Stačí seřadit témata dle počtu ohlasů a tutově se bude vě většině \"těch čelních\" odehrávat názorový boj podobný tomu loveckému: \"medvěd proti smečce psů\").

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Drvoštěp)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      i ty jeden filozofe ...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Kdyz Te chytne medved, stoc se do klubicka a delej mrtveho. Nejhorsi je, ze ve volne prirode clovek pred medvedem neutece. Pri stanovani se drzet pravidel: potraviny a vsechno aromaticke povesit vetev stromu, nejmene 3 metry od kmenu ve vysce alspon 5m. Kdyz uz stan, tak naprosto cisty bez zapachu. Cim mene toho clovek ma, tim mensi je pravdepodobnost napadeni.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub Sima ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Raději večer většinu jídla sežeru jelikož mám hlad. S pětimetrovým žebříkem by se mi moc dobře na kole nejezdilo.Kór v alpách a nedejbože s dvojákem.Viděl jsem lidi vozit už kde co ale tohle ještě ne.Kousek od italského Ponte di Legna jsem viděl borca jak si vytahoval z brašny paličku na zatloukání kolíků ke stanu jež mu zabrala snad půl brašny. Snad bych ho mohl trumfnout tím žebříkem na medvědy. Hahaha ...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    Na bicykli chodím po takmer všetkých Stredoslovenských horách (Rudohorie, Fatry,Tatry,Kremnické, Štiavnické vrchy ...) od 1995 roku a mal som nejaké tie 3 stretnutia s medveďom . Naj, bolo to prvé v Kráľovohoľských Tatrách, keď asi 40 m predomnou si na mňa čakal statný maco a bol zvedavý, kto sa mu pľance po revíre . Trocha som sa mu prihovoril a čakal som že bude naháňačka, ale zobral sa svojou cestou . Ďalšie stretnutie bolo v Poľane - medvedica s mláďaťom, ale tie odfrčali a potom N.Tatry mláďa. Ešte som zažil zopár nepríjemnych lomozov, ale to nemuseli byť medvede. Medvedie lajna a stopy sú normálna vec. Ja osobne po celý ten čas obdivujem hlavne turistov od vás, ktori kľudne bivakujú napr. v sedle Jasenová v strede Poľany , ale asi odvážnym šťastie praje... S tými počtami to nie je veľmi ďaleko a uvediem len jeden fakt z časopisu Ochrana prírody, ktorý som si minulý mesiac prečítal. V CHKO Poľana (cca20000 ha) podľa jesenného sčítania je 42 medveďov a teritórium jedného samca plus nejaká medvedica by malo byt min 3000 ha. Jednoduchými počtami si sami urobte záver či medvede na Slovensku nie sú premnožené, ale ľudia ktorí robia rozhodnutia u nás vedia akurát zakázať vstup cyklistom do lesa, možno sa čaká napr. až nejakú vnučku týchto pánov nezohaví nejaký vystresovaný maco. Priznám sa že som veľmi obmedzil bicyklovanie u nás doma a nie je to pre ten vydarený zakon... Chodím radšej na Balkán, alebo do Rakúska.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cyro)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Setkání s medvědem

           

      Loni , když jsem spával na Slovensku v lese, jsem se utěšoval, že medvěd v noci spí. .. Snad pomůže udělat večer oheň -- ten je pak cítit dlouho...občurat ležovisko...každopádně letos zvolím taky Balkán. Tam tu ochranu živočichov tak nežerou...medvědy dávno vybili...i když, myslím, že v Rumunsku a okolí jich pár zbylo.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Setkání s medvědem

             

        nedavno sem ve velu čet článek o bajkování v rumunskejch karpatech a uvedli, že je to oblast s nejhustším výskytem medvědů v evropě:o)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2008
        Autor: vette
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Setkání s medvědem

               

          dyť tohle se tvrdí o Slovensku...

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2008
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Setkání s medvědem

                 

            Zde jsem narazil o výskytu medvědů na tuhle větu.
            "Populace balkánská má zhruba 2800 jedinců a rozprostírá se na území rakouských a italských Alp"!
            Jsem z toho docela Jelen.
            Netušil jsem že je v rakousku a itálii tolik bručounů a už vůbec jsem netušil že tyhle státy spadají pod označení balkán.

            http://www.sharkan.net/748-medved-hnedy-medved...

            Zde je mapka z rozšířením

            http://www.selmy.cz/images/medvedi/medved_rozs...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.03.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Setkání s medvědem

                   

              Už je to nějaký pátek, co jsem to psal a navíc koukám, že odkaz, ze kterého jsem údaj o populacích čerpal, už neexistuje, ale pokud mne paměť neklame, je to rozdělení (populace karpatská, balkánská) vytvořeno podle genetického původu na základě rozborů DNA. A proto může být i v Rakousku balkánský medvěd. :)

              [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Sharkan)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Setkání s medvědem

         

    http://hiking.sk/hk/fo/7172/stretnutie_s...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.04.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem

Kouzelná Mazurská jezera na kola

 (CK Hoška Tour)
24.08.2024, 8 dní
11 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024