reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko, Itálie Itálie

Gavia pass

Kdy a kdo jste naposledy jel přes sedlo Gavia a jaké máte dojmy a zkušenosti?
Zajímá mne i sedlo z Engadinu do Livigna. "Chachuma" nebo jak se to jmenuje.

[ Zpět ]
Datum: 06.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (pata)
  • Re: Gavia pass

         

    Gaviu jsem jeste nejel, mam ale za to ze dneska uz je cela na asfaltu:-((( Pokud jde o Chaschaunu, tedy jestli myslis Pass da Chaschauna 2694m – viz

    http://www.scuol.ch/sites/e/index.html?_page1...

    tak ta je fajn. Z Italie te ceka odhadem tak 20% off road strecha, ale sjiznda i auty - az k chate v cca 2600m. Dal na sedlo a dolu do Svycar pak uz vede jen vysokohorska stezka, ale i s nakladem bez problemu tlacitelna - zadna via ferrata to neni. Jen bacha na snih – ja tam byl zacatkem cervence a zalehnul u te chaty - tehdy jeste zavrene. V noci se ochladilo, prestalo prset a zacalo snezit, a to tak ze jsem musel co chvili snih ze stanu shazovat. Rano me pak cekalo velke odklizeni, abych se vubec dostal ven. Cesta do Svycar se znovu objevila az k veceru. Prozirave jsem tam zachrnel jeste jednou a dalsi den jsem odklizel znovu:-))). Ale vrele doporucuju, stoji to za to. Byt ale tebou ja bych vypustil Gaviu (v lete tam bude spousta aut) a vzal to pres hory kde nic nejezdi - ja tehdy razil z I do CH skrze Uina schlucht, pres Costainas a Val Mora zpet do I, a skrze Alpisellu a Chaschaunu zase do CH. Ale moznosti je spousta.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2006
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gavia pass

           

      Díky.Protáhnu se tou Chaschanou jako ze Švýcar, takže si dolů i užiji sjezd podle toho co píšeš. Z Livorna to vezmu okolo těch jezírek, nesjedu až do Bormia a Gaviu definitivně vypouštím. Vezmu to přes Passo di Verva a Foppa. Jsou z velké části bez afaltu. I když na to druhé asi občas auto zabloudí.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pata)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gavia pass

             

        Podle obrazku ta Verva vypada moc pekne, taky bych si dal rict. Jedes na lehko nebo s nakladem?

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gavia pass

               

          Jedeme ve větší skupině, takovou delší trasu, která má několik problémových míst, tak sbíráme info. Spacáky, vařiče apod. nevozíme, takže asi "nalehko".

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (pata)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Gavia pass

                 

            Gavia je super kopec, ale musí se jet z druhé strany od Tonale. Je to krásná úzká cestička, bohužel už celá zaasfaltovaná. Směrem k Bormiu je to už širší.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (brtek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gavia pass

             

        Foppa = Mortirolo. Verve jsem chtěl jet na silničce, ale jaksi tam není asfalt :), pěkně jsem nadával a uvažoval, zda to mám cca 8km přenést na hřbetě nebo objíždět dalších 50km (ano, bylo to 50km:) )
        http://www.home.karneval.cz/10802186/dovolena...
        http://www.home.karneval.cz/10802186/dovolena... od této vesničky vede už jen cesta 30% stoupání a only 4x4 s obrovskáma kamenama

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gavia pass

               

          Aktuání stav (právě projeto):
          Passo di Ververa velmi příjemné horské sedlo. S kamenitou širokou cestou sjízdnou terénním autem, tedy pro MTB vhodné (až na to, že jsem ve sjezdu totálně přerazil zadní ráfek). Od Anorgy mírné stoupání,na sedle plno drzých svišťů, do Grossia nádherný sjezd. Z Grossia na Foppa (Mortirolo) je to celé asfalt, saozřejmě asfalt je i na druhou stranu dolů do Edola. Ale celé téměř bez aut. Takže nakonec docela příjemná změna po Chaschauně a dalších trhácích.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gavia pass

               

          Jo ještě, DyEme, tu vesničku si vyfotil moc hezky. Tak půl km nad ní jsem přerazil ten ráfek na těch kamenech. Takže jí znám důvěrně, ráfky tam neprodávají.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirekbik)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Gavia pass

                 

            tam dávají lišky a svišti dobrou noc:). Ono je tam dost problém cokoliv sehnat. V Livignu jsou asi tři kšefty - bezcelní zóna a pak v Tiranu a Bormiu. Vyjížděl jsem z Isolacie a chtěl jsem to vzít na Verve a cca 8km domů do kempu, ale jaksi smůla, ale i tak to je moc hezká silnička. Sice zabordelená kamínkama, ale stála za to.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč 12 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

351 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024