reklama
Země: Francie Francie, Velká Británie Velká Británie, Irsko Irsko

Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

Zdravím, máte někdo zkušenost s použitím trajektu/eurotunelu při cestování na kole. Plánuji cestovat mezi Francií, UK, ostrovem Man a Irskem.
Kolik stál ticket, co to bylo za firmu, ticket jste bookli předem či kupovali na místě... Díky David

[ Zpět ]
Datum: 05.01.2014
Autor: Sety
  • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

         

    Ceny jsou z r. 2002, dnes už to bude určitě o něco dražší. Oficiální cena za single ticket na osobokolo trajekt Dover -> Calais byla tehdy £26, ověřoval jsem to skoro v každých informacích na cestě k Doveru. V jedné vesnici jsem ale asi padnul slečně za pultíkem do oka, protože mi prozradila že když budu chtít day return ticket, zaplatím jen £6. Nakonec mě to stálo £8 jelikož těch £6 byla akční cena když se lístek kupoval s předstihem a ne až na místě. P&O byly tehdy o něco málo levnější než Stena Line.
    Takže Calais – Dover určitě chtít day return ticket, bude to pravděpodobně levnější než jen cesta tam :-).

    Kdybys měl cestu krze jižní Wales, dej vědět, můžeš se zastavit :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

           

      Jen jsem v rychlosti zkouknul aktuální ceny Dover/Calais

      - single ticket £19.50,
      - return ticket 2x £19.50 = £39
      - day return ticket (tam a zpět v 1 den) 2x £6.50 = £13

      I když cestu zpět nevyužiješ, day return je stejně jako před 12 roky pořád levnější než single ticket. Možná někde najdeš ještě zajímavější ceny, tohle mi jen vypadlo jako první. A hádal bych že Calais-Dover bude pro kolo nejlevnější trasa.

      http://www.ferryto.eu/dover-to-calais-ferries/...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

             

        Zajímavá cenová politika, když dvě cesty, tam a zpátky v jeden den jsou jen za 2/3 ceny jediné jednosměrné.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

             

        Díky za tip s day ticket, vůbec by mě nenapadlo, že to může být levnější než single ticket! To by byla vyřešená cesta do/z Anglie. Máte někdo tip na levný trajekt mezi Anglií a Irskem?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2014
        Autor: Sety
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

               

          Hele, takhle to moc nefunguje.

          Ceny lístků na internetu se neustále mění, asi jako u letenek, neexistuje nějaký universální návod "tohle vyjde nejlevněji", jsou různé akce, okruhy, záleží na dni a denní době, kdy s plavíš, když budeš poměrně dlouho dopředu znát, kdy bys chtěl plout, nagoogluješ to nejlevněji třeba i společnosti, která jinak bývá "dražší".

          Nejlevněji pak pochopitelně vychází lístky co si koupíš dlouho dopředu a zaplatíš, bez možnosti storna. Lístky taky můžeš mít zafixovány na konkrétní plavbu, nebo otevřené, ty zase mohou být o trochu dražší.

          Netuším jestli existuje něco jako "last minute" ale spíš asi ne, nezkoušel jsem to.

          Musíš googlovat a to fest, nepodlehnout webům co nabízejí "cheapest ferry" protože možná najdeš levnější než ty jejich údajně nejlevnější.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

                 

            Jasně, chápu. Spíše mi šlo zda má už někdo osobní zkušenost s těmi trajekty, at se mam od čeho odpíchnout :)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2014
            Autor: Sety
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

         

    V každém případě bookovat a kupovat předem, nagoogluješ nejlevnější spoj. S kolem to neumím, jezdím s autem, ale za to dost často.

    Zpáteční bývá levnější přepočteno na jednu cestu než kupovat zvlášť. Do Doveru se jezdí asi nejlevněji z Dunkirku.
    Na sever se vyplatí jet z Roterdamu do Hullu, tam o ceně ovšem rozhoduje typ kabiny. 5ti denní okruh taky vyjde o dost levněji.
    Googluj P&O Ferries

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

         

    Ahoj, nemate nekdo, prosim, zkusenost i na Helgoland ? Diky.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2014
    Autor: azni
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

         

    Nevím jistě jak dnes, ale v dobách dřívějších bývala na trajektech pro cyklistu, ale i např. pro stopaře nejlevnějším lístkem 'úmluva o spolujízdě' s řidičem nějakého náklaďáku, kamionu nebo autobusu: vzhledem k tomu, že takový pasažér ani jeho vehikl cenu nezmění, jde o cestování zadarmo nebo jen nějakou drobnou pozornost a nejednou se tak člověk může dostat i k cenným aktuálním informacím o situaci na protější straně.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2014
    Autor: JirkaH
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zkušenosti s cestováním na kolech na trajektu

           

      To je dobrý nápad, já v osobáku platím auto +4 pasažéry a jsem skoro vždycky sám.
      Jen netuším, kde bys mě odchytil na místě, abys mě mohl stopnout. To všechno by muselo být asi domluveno předem.

      Na parkovištích před terminály skoro nikdo nestojí, to bývalo před léty.

      Jedeš rovnou do brány příslušné společnosti už s jízdenkou, pak britská pasovka a pak se teprve řadíš na nalodění.

      Šance, že chytíš někoho u té budky, kde si bude kupovat lístek, je minimální.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

351 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024