reklama

Pláže a parky Lotyšska na kole

Termín: 15.08.2020 - 22.08.2020, 8 dní
Cena od: 10 390 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Nomád

Cyklistika v lotyšském Národním parku Gauja, zvaném Vidzemské Švýcarsko a dalších regionálních parcích. Jeskyně, útesy, pískovcové skály a příkré břehy řeky Amata a Gauja, stovky jezer, středověké hrady a romantické zříceniny. Lázeňská města Sigulda a Jūrmala i hanzovní perla země Riga. Přímořské lázně Jūrmala s písečnými plážemi, promenádami i unikátní lázeňskou architekturou. Nezapomenutelné cesty na kole přírodou Lotyšska i proslulá Hora Křížů v Litvě.

Program zájezdu

1.-2. den: Žďár nad Sázavou - Kryžiu kalnas. Autobusem přes Polsko do Litvy. Zastávka u Hory Křížů, poutního vrchu s tisíci kříži a na kole z Šiauliai s dominantní katedrálou svatého Petra a Pavla a renovovanou vilou Chaima Frenkela a po jedněch z prvních cyklotras v zemi, po písečných lesních cestách, podél jezer a říček Regionálního parku Kurtuvenai.

3. den: Riga. Autobusem do Lotyšska, na kole či pěšky prohlídka hanzovní Rigy (UNESCO) - hlavního města Lotyšska: gotické Domy Černých hlav, dóm, Švédská brána, kostel sv. Petra aj. Na kolech z Rigy na sever mezi kanály, jezery, řekou Daugava a podél pobřeží.

4. den: N.P. Gauja, Sigulda, Turaida, Gutmannova jeskyně. Prohlídka města, paláce a starého hradu v Siguldě a cyklotrasou „Lotyšským Švýcarskem" v N.P. Gauja údolím pískovcových skal k dominantě hradu Turaida. Dechberoucí výhledy na údolí řeky Gauja. Gutmana ala - největší jeskyně Pobaltí. K romantické zřícenině hradu Krimulda a dále červenou cyklotrasou podél řeky na západ, nebo možnost plavby kaňonem řeky Gauji na loďkách, pro zájemce lanovka nad údolím řeky.

5. den: Césis, Araiši, Zvartes iezis, Lígatne. Na kole ze starobylého města Césis se středověkým hradem a dřevěnými domy k jezeru Araiši s ostrovní pevností z doby bronzové. Pískovcový monument Zvartes iezis na břehu řeky Amata. Přes N.P. Gauja kolem podzemního utajovaného sovětského bunkru do Lígatne s průzračnou stejnojmennou říčkou.

6. den: Jurmala. Z Rigy na kole do Jurmaly, nejvyhlášenějšího pobaltského přímořského letoviska s promenádami a lázeňskými dřevěnými domky, vzniklého spojením přímořských rybářských osad. Odpočinek, koupání, krásné písečné pláže s bílým pískem, duny, borové lesy. Vyhlášené pláže v Majori s titulem „Modré vlajky". Zájemci mohou jet na kole až do Národního parku Kemeri, kolem sanatoria Jaunkemeri se sirnou vodou.

7.-8. den: Riga - Žďár nad Sázavou. Z Rigy autobusem přes Litvu a Polsko zpět domů.

Cena zahrnuje

Doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 5x ubytování v pokojích hotelu po 2 osobách se snídaní, průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Možnost dokoupit do polopenze 5x večeře v hotelech za 990 Kč.

Nástupní místa

Praha, Žďár nad Sázavou, Brno, Olomouc, Ostrava

Nomád
Cestovní kancelář:
Nomád
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Detaily zájezdu
cyklistický Autobusem
Navštívené země:
Lotyšsko Lotyšsko

Podobné zájezdy

Mazurská jezera na kole a na lodi

 (CK Nomád)
19.07.2020, 7 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Národní parky Litvy na kole

 (CK Nomád)
02.08.2020, 8 dní
11 190 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem Rujány na kole

 (CK Kudrna)
04.08.2020, 6 dní
7 700 Kč
cyklistický Autobusem

Národní parky Litvy na kole

 (CK Nomád)
09.08.2020, 8 dní
11 190 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

228 cyklistů (13 přihlášených)

Grónsko – za Inuity, polárními psy a jedovatou kytkou

Arctic Circle Trail Trasa Arctic Circle Trail v Grónsku je považována za jeden z nejlepších výletů na dlouhou…
šíp | 17.06.2020

Kolo jako pták Fénix

Někdy těsně po revoluci se v kolokrámu v Praze na Karlově náměstí konečně objevila kola. Do té doby to byla…
Brahma | 14.06.2020

Na kole na Praděd a zpět

Poměrně velká část naší rodiny jsou sportovci a na kole jezdíme i v pokročilejším věku. A dokud nohy ještě…
Narator | 05.06.2020