reklama
Země: Itálie Itálie

Itálie kolo + výšlapy

Ahoj, prosím o radu. O prázdninách vyrážíme s obytným autem 2 + 2 kluci /8+11/ poprvé do Itálie k Lago di Gardě, chceme pár dnů pobýt a pak někam ke Cortině na výšlapy. Na kolech s námi kluci ujedou cca 40 km denně, turistiku kolem 30 km, většinou výšlapy děláme /zatím,abychom je v úvodu neodrovnali// cestou nahoru lanovkou a túry nahoře i sestup dolů.Prosím o rady a zkušenosti jednak s parkováním "obytňáku" v Itálii i mimo kempy a pěkné cyklostezky či tipy na výšlapy s dětmi v uvedené oblasti nebo i jinde. Děkuji moc, Lea

[ Zpět ]
Datum: 03.06.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lea)
  • Re: Itálie kolo + výšlapy

         

    Nechci provokovat, ale mam dojem, že tahle rubrika má název Do světa na kole, pod čimž rozumim, že se tu probírají cesty cyklistů do světa a po světě a ne autem po světě. Jinak Garda je už dlouho profláknutá a v sezóně se tam člověk nepohne. Když sem tam přijel poprvně před patnácti roky, bylo tam pusto. Dneska každá pěšina a cyklostezka, byť i kolmá, je napěchovaná lidma i kolařema. Už tam nepojedu. Sou svobodnější kraje v EU, kde romantik rád spočine. Kdybych si vybral v Dolomitech, pak ne centra, ale boční údolí a místa dál vod měst a silnic. A je jich tam dost.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Itálie kolo + výšlapy

           

      Díky za odpověď, každý má právo na vlastní názor.Promiň,jestli se ti se svým příspěvkem "nepasuji" do této rubriky, ale ráda se poučím ze zkušeností jiných a naštěstí jsou lidé ochotni poradit, i když mají jinou představu o dovolené a realizují ji dle sebe.Cestujeme, abychom něco poznali,vyhledáváme klidnější lokality, ale podíváme se i do "známých" /profláknutých/ míst /když jsme tam nikdy nebyli/ a uděláme si sami názor, ale nevidím důvod, proč míjet a nevidět a nezůstat déle tam, kde se mi to líbí více.Hezký den, L.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lea)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Itálie kolo + výšlapy

         

    Tu jízlivou odpověď Jurdy bych přešel až na tu poznámku o Gardě se kterou souhlasím. Problém Dolomit a hor vůbec je , že tam v podstatě nejsou klasické cyklostezky a pokud tak dálkové - údolím Adiže a Pusteria. Takže na kole to pro děti asi moc nebude (snad jen úsek mezi Toblachem a Cortinou po trase zrušené železnice). Pěší tůry různé obtížnosti se dají najít po celých Dolomitech. V toblasti Cortiny např. planina Fánes, lago Federa, okolí Misuriny atd. Nejlepší je koupit tur. mapu a pak si vybrat. Moc pěkný je prý přechod Bindelweg ze sedla Pordoi na Fedaiu. Klidnější a méně exponovaná je jižní část Dolomit - Panevéggio, Lagorai. Hodně turistů volí jako nástupní bod právě horská sedla. kam vyjedou autem, udělají tůru a zase se vrátí. Ale pokud přece jen chcete vyrážet víc na kole, zkuste náhorní plošinu Sette Comuni jižně od Dolomit - pěkná krajina, mírnější terény, minimum turistů. Ještě jedna důležitá věc: nejezděte v 1. pol. srpna - Italové mají dovolenou a všude je hrozně moc lidí.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2007
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Itálie kolo + výšlapy

           

      Díky moc za odpověď a tipy,L.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lea)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Itálie kolo + výšlapy

         

    Sette comuni bych radil taky. Působilo to tam na mne po divokých Dolomitech dojmem Šumavy.
    Na kolo bych dal s dětmi jako mírné dorodružství Sedlo pěti křížů.
    Kdo nejede aspoň jednou ročně na Gardu není opravdový biker, ale v létě tam opravdu bývá husto. Vím, že české dodávky s mladými lezci se uchylují na spaní zadarmo na střelnici, je snad někde u Arca.
    Dětičky by určitě bavilo, když je protáhnete po Pasubiu třeba i pěšky tunýlkama.
    Jinak ty dětičky nějak moc hýčkáte.My jezdili s tak velkými dětmi vlakem a se stanem. o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Itálie kolo + výšlapy

           

      Taky díky za tipy.Jak jsem už psala, každý má nějakou /svou/ představu o dovolené a tak ji realizuje.Akceptuji každého volbu, jsem i pro "divočinu"/do hotelu bych nejela ani za nic/, ale jsou i jiné důvody zejména časové,proč volíme my,jak volíme.Při cestách po Čechách je vůbec nešetříme, a myslím, že nezáleží jenom na způsobu dopravy,aby "makali" a užili si = celá rodina.Hezký den,Lea

      [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lea)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Itálie kolo + výšlapy

         

    Já si myslím, že jste si vybrali krásnou oblast. Z vlastní zkušenosti však doporučuji návštěvu koncem května. Turistů je v těchto oblastech málo a většinou nám vyšlo krásné počasí. Na horách je ještě přijatelná vrstva sněhu ( možné tůry) a dole krásně kvete flora. I s ubytováním není problém, všude prázdno a nic nemusí být dopředu domluveno.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubor ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Itálie kolo + výšlapy

           

      Taky díky za odpověď. L.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lea)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Itálie kolo + výšlapy

         

    Vidíš, ještě mě napadlo tohle místo: údolí nebo spíš kotlina Caldaro oddělená od hlavního údolí Adiže menším hřebenem. Není to žádné turisticky věhlasné místo přímo v horách ale: je tam pěkné jezero s možností koupání a tuším třemi kempy, a v nejbližším okolí spousta silniček (možná i neasfaltových) na mapě označených jako vhodné (možná i značené) pro cykloturistiku. Jedna tur. silnice nese dokonce název Strada del Vino. Jak by ne, vždyť pár km od jezera Caldaro leží vesnice Tramín! A já vždycky myslel, že je to česká odrůda a ejhle - ono to pochází odtud. Tím hlavním údolí Adiže navíc prochází pěkná dálková cyklostezka a tak se tam určitě dá udělat pár menších a nenáročných okruhů (20-40 km). A pokud pojedete z Gardy do Dolomit, tak to máte vlastně po cestě a nemuselo by být špatné se tam zastavit. Jestli chceš, dej mi mail a pošlu Ti výřez mapy té oblasti.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2007
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Itálie kolo + výšlapy

           

      Ahoj Zbyňku, díky moc za tip, budu ráda za mapu a posílám e-mail. L.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lea)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

309 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024