reklama
Země: Německo Německo, Dánsko Dánsko, Finsko Finsko, Norsko Norsko, Švédsko Švédsko

Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

Ahoj.
Mel bych dotaz.
Davam tu dohromady cestu na Nordkapp...(za to muze cyklopoustevnik:-)) a natrefil jsem na jednu vec, kterou nemuzu rozuzlovat:-) Vim, ze kdyz budu v tehle zemich mene nez 90 dni, tak je vse v pohode. Ale ja bych se tam chtel zdrzet dele...Je tam krasne, tak proc je poradne neprojet.
Ale neni mi moc jasne, jak je to s vizama. Potrebujem viza pro pobyt delsi nez 90dni? Plati tam Schengenska dohoda a ta rika, ze clovek muze v tehle zemich stravit maximalne 90 dni v obdobi 6 mesicu. A to tam patrej i jine zeme, ktere bych pak chtel navstivit...
Nejsem v tomhle vubec zbehlej...hold jsem jezdil za hranice jen na par dnu, takze me to nikdy nezajimalo.
Je tu nekdo, kdo o tom vi vic a dokazal by poradit...
Diky moc
Michal

[ Zpět ]
Datum: 26.02.2006
Autor: Michal
  • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

         

    Píšu přímo z \norského průvodce..Tři měsíce se počítají od vstupu na území kteréhokoli ze severských zemí Švédska,Norska,Dánska,Finska,Islandu.Počítá se to dohromady pro všechny tyto státy.Započítavájí se všechny pobyty v některém z uvedených států během posledních 6 měsíců.Nejlepší , když zavoláš nebo napíšeš na Norské velvyslanectví Hellichova 1 Praha 1.tel:257323737.email:[email protected] ti určitě poradí.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: kiki
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

           

      Juju...presne tohle vsude ctu...jen v urcitych verzich:-) Pochopil jsem to tak, ze kdyz pojedu Nemecko, Dansko, Svedsko, Finsko a zabere mi to treba 2 mesice a v Norsku budu chtit cestovat treba 1.5 mesice, tak uz musim mit do Norska vizum? A co dalsi staty? Na strankach finskeho velvyslanectvi jsem cetl, ze do tehle, pro me zvlastni, smlouvy patri treba i Francie, Nemecko, Italie...takze to by pak znamenalo si do vsech tech zemi musim zarizovat viza? A zase na strankach ministerstva zahranici o Francii pisou, ze tam mame volnej pristup...neomezenej. No to jsem z toho vseho jelen...a pekne hladovej. To nam ta jejich slavna EU moc nepomohla...
      GL a dik za dalsi rady

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

         

    Proč to řešit, když do pasu ti stejně nikdo razítko v Schengenským prostoru (a většinou i mimo něj) dávat nebude? Jak oni zjistí délku tvého pobytu a žes ji případně překročil? To budeš vědět jedině ty. Nedělal bych proto z toho vědu. Nač si přidělávat zbytečné starosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

           

      No vidis...to me taky napadlo, ale ja jsem bohuzel takovej clovek, co nerad leze do problemu...proto se tu ptam a verim, ze se tu najde nekdo, kdo podobnou akci uskutecnil a pomuze...a treba napise, abych to fakt neresil:-)
      Bohuzel jsem zatim jezdil ven maximalne na 14 dni, takze tohle jsou pro me celkem novinky:-) Ale uz se otuzuju a zacinam v tom mit trochu poradek:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

           

      Ja by som tipoval (podla skusenosti s inych schengenskych zemi), ze nie je treba ani pas, na cestu musi stacit obciansky preukaz (Norsko je sice mimo unie, ale myslim, ze v Schengene je) a tam Ti uz ziadnu peciatku nemozu davat. Takze predsa len je ta Unia na nieco dobra.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

           

      přesně tak

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marten ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

             

        V poho:-) Uz mi to uteklo uchem ven...ale stejne vsem dik:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

         

    Cau Michale,
    Za vsechno muze cyklopoustevnik, vid :-))) Ja Skandinavii (Finsko,Norsko,Svedsko) projizdel jen neco malo pres 2 mesice (r.1998), takze do toho ctvrt roku jsem se vesel. Ale taky jsem na tenhle problem s vizy pri planovani cesty narazil. Informator ma ale pravdu – pokud si nenechas dat razitko do pasu pri vstupu do prvni skandinavske zeme, nemusis nic resit. Mezi F/S, F/N, N/S zadne hranice nejsou, necekej ze te tam bude nekdo kontrolovat. Ja tehdy slapal z Helsink finskou karelii na sever, v Norsku jsem si odskocil na Nordkapp, a centralnim Svedskem jsem se vracel domu. Hrozne me tehdy mrzelo ze na cestu nemam vic casu. Priste budu pocitat min. se 4-5 mesici, a vezmu to pro zmenu opacnym smerem – z jizniho Svedska do Norska, podel fjordu a pres Lofoty na sever, a Finskem zpatky domu. Jakou trasu planujes ty a kdy vyrazis?
    Jarda

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

           

      No zatim mam v planu presne tu cestu, kterou bys chtel ty...ale opacnym smerem...Norske fjordy mi prijdou uzasne. Ale koukal jsem na mapu a jsou tam tunely, tak musim jeste nejak zjistit, zda do nich muzou cykliste. Nebo, zda se daji nejak objet pres hory (mam ted mapu 1:800000 a tam tech pesin moc neni). V nejhorsim stopnem nakladak:-)
      S tim razidlem mas pravdu....ale jak docilit, aby ho tam nekdo nechtel dat:-) Ted jsou sice vsude hranice volne, az se nekdy clovek divi...ale na voly natrefis asi vsude.
      Jinak, kdy pojedu...jestli se rozhodnu a fakt dam vypoved, tak nekdy ke konci kvetna by jsme vyrazili. Ale porad si pripadam jak na hrane ziletky...mam se do toho pustit a vydat se poznavat uzasne kraje, ale zit jak poustevnik (nebo cyklopoustevnik:-)) a nebo zustat doma, u pratel, konicku....:-)) Ty vado....imrvere to same dilema:-) Proste zatim nic neslibuju...
      Dalsi problem je v penizkach. Proste je to docela rychle a clovek zatim nema nasysleno. Hlavne vybava...moira uz by potrebovala vymenit, protoze si uz sam sobe nevonim, pohory jsou na draka,....proste korunka ke korunce...:-))) A pak je asi treba mit neco do zacatku do te Anglie...clovek asi taky hned nesezene praci a musi z neceho zit.
      GL

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

             

        Ty chces jezdit podle osmistovky? To je mapa pro auta, ne pro kolo! To si rovnou muzes vzit do brasny globus a vyjde te to skoro nastejno. Zajed si do Prahy a kup si poradny atlas cele Skandinavie (F,N,S,D) - jizni polovina 1:300000, sever 1:400000. Vazi sice vic jak kilo, ale rozhodne se vyplati, zvlast kdyz tam chces stravit nekolik mesicu. Ja ho pred 8 lety kupoval az ve Finsku, u nas ho tehdy jeste nemeli.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

               

          Jojo...po nem jsem koukal...Tu osmistovku jsem kupoval jen na to planovani....je to skoro cela Skandinavie a stala par kacek...Takze az pujde do ruheho, tak koupim ten atlas.
          Jinak asi budu mit na tebe par otazecek (teda, jestli ti to nebude vadit:-))...uz kvuli tomu, ze jsi tu cestu projel. A taky kvuli te Anglii (ceny ubytovani, kolik by mel mit clovek penez do zacatku....)...Tak az bude vic casu, tak ti asi pisnu mail.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2006
          Autor: Michal
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

                 

            Urcite napis, moc rad si zavzpominam na svoje cyklo-turisticke zacatky. Deda vseveda sice nejsem, ale budu-li vedet, rad poradim.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.02.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viz

             

        V Norsku se do tunelů co by cyklista dostaneš, mnohdy je to jediná cesta. Btw. Norové ročně přistaví 70km nových tunelů. Navíc tam nejsou dálnice (teda já na žádnou při stopu nenarazila). Horší je to však s tím, přežít takový tunel. Jeden má dokonce 5km! A udýchat to v něm co by cyklista... to už jde pomalu o život.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

         

    Tak tohle jsem našel na stránkách bongobongo.cz u Španělska:

    Vízová povinnost: Není zavedena, pokud se jedná o cestu za účelem nevýdělečného pobytu do tří měsíců. Turisté by podle některých informací měli prokázat účel pobytu (voucher, zvací dopis) a dostatečnou finanční vybavenost. Upozorňujeme na to, že turista by měl žádat o razítko do pasu při vstupu do schengenského prostoru.

    Tak nevím, zda by pak nedošlo k nějákému průšvihu, kdyby člověk o razítko nepožádal. Já se letos do Španělska chystám a určítě bych rád projel i jiné země, které jsou v schengelském spolku. A budu cestovat možná déle, než 3 měsice.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MartinR)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

         

    Ahoj Michale, co ty všechno naplánuješ. Na 24 hod opusť schengenský prostor (zaleť si na otočku do čech nebo jinam) a zas máš k dispozici 90 dnů erušeného pobytu. Ahoj, NáKoláci!

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2006
    Autor: blažej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

           

      Cituju:
      "Vízová povinnost: Není zavedena pro běžné turistické cesty, a to maximálně do 90 dnů v průběhu 6 měsíců."
      Takze si odskocit nemuzu. Ale dneska jsem napsal mail na norskou ambasadu, tak jsem zvedavej, co napisou...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viz

             

        Já myslím, že to zbytečně prožíváš. Rozhodně bych se na to vykašlal. Za situace, že nikde nedostáváš razítka nemá cenu tím ztrácet čas a peníze. Tak úzkostlivě bych se tím nezabýval. Jak chceš uskutečnit svoje sny "Přejet na kole Asii...Rusko, Nepal, Tibet, Mongolsko, Indie.", když řešíš takovéto prkotiny? U cesty svých snů budeš muset risknout mnohem víc.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viz

               

          njn...prvni vetsi akce. Ja to ani tak neresim, jem me to zajima a chci byt v obraze...Viza jsem nikdy neresil, protoze jsem se z dovolene dostaval driv, nez bych musel o nejakych premyslet:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Německo, Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko...viza???

         

    Krome hranic s novymi cleny EU se nikde v Evrope nekontroluje, resp. kdyz uz, tak rozhodne se nerazitkujou pasy, tudiz bych doporucoval venovat energii jinym bodum v planu priprav na cestu a tohle bych rozhodne neresil. Tohle vubec neres, fakt.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal (a Lucie))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
28.06.2024, 12 dní
26 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024